Stres podczas sprawdzianów

Inne zaburzenia.

przez SadEyes 05 maja 2014, 14:38
Ogromnie się stresuję, to dla mnie chleb powszedni. Stres występuje u mnie nie tylko w czasie sprawdzianów i takiego typu rzeczy, ale właśnie w tych sytuacjach najbardziej mnie denerwuje. Kiedy nauczyciel rozda testy, zapada cisza - nie znoszę jej. Zaczynają mi doskwierać wzdęcia (burczy mi..), robi mi się niedobrze, jest mi ciepło i mam zawroty głowy, ale najbardziej dokuczają mi wzdęcia, od których, od kilku lat nie mogę uciec. Co mogę robić, aby polepszyć swój stan? Tylko proszę, nie wspominajcie o psychologu.. Dodam, że mam 15 lat.

przez kaffe_och_blod 05 maja 2014, 14:45
Na pocieszenie powiem Ci, że większość osób tak ma. Czy to na rozmowie o pracę czy egzaminie na prawo jazdy.
Co zrobić, by polepszyć swój stan? Mieć w tyłku egzaminy i nie przejmować się tym, jak Ci pójdzie. Pomaga.

przez monk.2000 05 maja 2014, 14:51
Chyba chodzi o to, żeby mieć to w głowie odpowiednio poukładane. Stres do pewnego stopnia działa mobilizująco, więc też nie jest takim wrogiem. Gorzej jak paraliżuje i utrudnia działanie. Ja do tej pory nie znalazłem recepty na stres.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Candy14 05 maja 2014, 14:59
Tylko proszę, nie wspominajcie o psychologu..

Nie ma takiej potrzeby. Przezywasz to co 99.99 % ludzi
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez zaczarowana 05 maja 2014, 15:49
SadEyes, jak wykujesz się czegoś na blachę, to też objawy masz tak nasilone :?:
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez monooso 05 maja 2014, 21:00
A co zrobić z faktem jeżeli idę na jakiś test, mam go kompletnie w dupie, idę z nastawieniem co będzie to będzie, od jego zdania nic nie zależy i nic się nie zmieni w moim życiu ale i tak się mega stresuję? Tu nie chodzi o to, że ewentualnie mógłbym nie zdać tego testu bo to nie ma żadnego znaczenia tylko o to jak wypadnę. Bardziej zależy mi na dobrym wypadnięciu w oczach innych niż na zdaniu testu, to jest chore. Siedzę w ławce jak reszta uczniów i się strasznie stresuję, moje ciało całe sztywnieje i drga. Czuję na sobie spojrzenia nauczyciela i innych zdających. Stresuję się tym, że w ogóle z nimi przebywam ponieważ wiem, że nie zachowuję się normalnie. To mi utrudnia zdawanie testów w pewnym stopniu, nie mogę się skupić na zadaniach. Bardziej skupiam się na tym czy równo siedzę, czy moje ciało nie drży, czy nie burczy mi w brzuchu, czy zbyt długo nie gapię się w jeden punkt, czy nie pomyślą czegoś o mnie itp., a przez to nie mogę swobodnie pisać egzaminów... Przecież ja nie jestem jakimś debilem, gdybym nie miał tych objawów to bym zdawał wszystko jak burza, a tak to piszę jak jakiś głupek.
monooso

Sortuj wg