lęk i nagła ulga

Inne zaburzenia.

lęk i nagła ulga

przez romney 14 kwi 2014, 00:38
Witam

Mam 17 lat chodze do 2 technikum. Nie jestem pewien na co choruje ale wydaje mi sie to mocno dziwne. Odczuwam lęk podczas przebywania w szkole lub gdy jestem gdziekolwiek z osoba ktora mnie zna. Podczas gdy wyjachalem pewnego razu do innego miasta to poczulem sie wreszcie soba. Czulem sie tak wolny ze mialem ochote skakac i biegac z radosci. Odczucie ulgi niesamowite. Tak jakbym uciekl z obozu koncentracyjnego. Jednak gdy wrocilem do rodzinnego miasteczka to na nastepny dzien znow wszystko od nowa. Strach przed odezwaniem sie na lekcji, omijanie ludzi bez dzien dobry, niezreczne zachowania i sytuacje. Do tego niemoznosc podjecia i podtrzymania rozmowy z kimkolwiek bo nie wiem o czym zeby mnie ktos nie wysmial albo nie pomyslal ze jestem dziwny.

Kolejna sytuacja a nawet kilka sytuacji wiaze sie z pierwszym zaburzeniem. Bylem jak codzien w szkole a siedzialem w tylniej lawce i slonce mocno swiecilo mi na glowe i bylo mi bardzo goraco. Balem sie przesiasc czy sciagnac bluze. Wiec siedzialem jak siedze i podczas gdy byl koniec lekcji gdy wstalem zamroczylo mi sie przed oczami i spadlem na krzeslo ale nie stracilem przytomnosci. Nikt tego na szczescie nie zobaczyl wiec wstalem i wyszedlem z klasy. Wtedy dotknelo mnie uczucie podobne do tego co bylem w innym miescie. Ulga, nieprzejmowanie sie tym co ktos inny powie, zachowywalem sie swobodnie. Wszystko minelo po paru godzinach i znow lek. Ja to interpretuje tak ze mechanizmy podtrzymujace lek w moim mozgu sie oslabily ze wzgledu na niedotlenienie i omdlenie.

nie wiem co o tym myslec nie znam sie na psychologii. dziekuje za wszystkie odpowiedzi