Co zrobić aby nie czuć się idiotą?

Inne zaburzenia.

przez Gimbus 05 kwi 2014, 16:33
Po prostu uważam że jestem... powiedzmy debilem. Czuję że wiem mało, umiem mało i nie dam rady się czegokolwiek nauczyć. Jedną z przyczyn są niepowodzenia w szkole, tzn. nie osiągam wyników jakie chciałbym osiągać. Konkretnie mówiąc- uczę się, liczę na piątki, a za wszystko co możliwe (kartkówki, sprawdziany itd.) dostaję 4+. Kolejnym powodem może być to, że koleżanki dużo wiedzą o biologii, medycynie, a ja nie mam dziedziny w której byłbym specjalistą. A nawet jeśli taka jest, to wydaje mi się, że moja wiedza jest niewystarczająca lub dziedzina ta jest nieprzydatna. Co zrobić w takiej sytuacji? Czytać książki (jestem na VII części przygód Wiedźmina, zamierzam przeczytać Ogniem i mieczem-ale czy to coś daje?)? Spróbować czegoś się poduczyć na własną rękę?
PS. Ponadto trochę czuję presję, aby wybrać sobie wreszcie jakiś zawód. Jestem w 2 klasie gimnazjum, czyli już na rok muszę wybrać liceum o określonym kierunku. Nie wiem co teraz ze sobą zrobić. :(

przez J-23 05 kwi 2014, 22:56
Negatywny obraz siebie dodaje Ci energii czy ją odbiera? Uczysz się dla siebie, a nie dla ocen, nauczycieli czy też rodziców. Jesteś młodym człowiekiem więc wszystko przed tobą - rób to, co sprawia Ci przyjemność. Zawsze można zmienić zawód, kierunek studiów i swoje życie tylko trochę wiary w siebie.
J-23

przez Łapa 06 kwi 2014, 01:49
Drogi Gimbusie.
Żeby nie czuć się idiotą... najpierw odklej się od komputera. Potem poszukaj tego co Cię interesuje i zacznij to robić. Jak jedno przestanie, nie przejmuj się, po prostu złap się za co innego, próbuj nowych rzeczy.
No i czytać nie zawadzi. 2 książki w miesiącu powiedzmy. Dzięki nim najpierw poszerzy Ci się zasób słów, potem umiejętność bezbłędnego i ciekawego pisania, następnie poszerzy Ci się umysł, a potem... hmpf nie mam pojęcia co dzieje się potem.
PS. Z tego co pamiętam części Wiedźmina było 5 plus 2 tomy opowiadań, więc co opowiadasz o VII części? ;)
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Gimbus 06 kwi 2014, 09:22
Jest nowsze wydanie, w którym zbiory opowiadań to części I i II, a saga wiedźmińska to kolejne 5. Jest jeszcze Sezon Burz (wydany zdaje mi się w 2012). ;)

przez PrezesGalaktyki 06 kwi 2014, 19:56
"Nawet jeżeli jesteś idiotą, staraj się nie być głupi." :great:

Sortuj wg