wielki problem z koncentracją

Inne zaburzenia.

przez sebastian86 28 lut 2014, 17:19
czy sa jakies leki ktore by pomogly w totalnym braku koncentracji poza antydepresantami?nie moge sie skupic na danej czynnosci,szybko sie rozkojarzam i zapominam oraz latwo wyprowadzam sie z rytmu.
We Are The Champions 2016(L)

przez Dusiorek 28 lut 2014, 21:17
Są jakieś ziołowe leki w aptece bez recepty, żeby daleko nie szukać. Spytaj farmaceutę.
Zastanów się też od kiedy to masz, czy coś się wydarzyło, czy możesz brak koncentracji wiązać z jakiś wydarzeniem?
"Każdy mężczyzna ma wady. Wybór mężczyzny więc, to wybór wad, z którymi jesteśmy w stanie żyć"

przez sebastian86 01 mar 2014, 13:00
Dusiorek, mam to odkad choruje na nerwice i depresje.tylko ze w ostatnich latach to uniemozliwialo normalne funkcjonowanie.nie pracuję miedzy innymi z tego powodu.nie zrobilem tez kiedys prawa jazda przez to.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dusiorek 01 mar 2014, 16:54
Więc wypróbuj te leki jak nie pomogę spróbuj u lekarza rodzinnego przedstawić problem, jak to nie pomoże to skieruje Cię do psychiatry.
"Każdy mężczyzna ma wady. Wybór mężczyzny więc, to wybór wad, z którymi jesteśmy w stanie żyć"

przez jetodik 01 mar 2014, 17:42
bardzo często problemy z koncentracją, są wynikiem stresu.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez sebastian86 02 mar 2014, 16:47
biore leki od psychiatry do tego pije ziola.a mimo to nadal jest problem z koncentracją,wylaczaniem sie itd.

przez PoznacSiebie 02 mar 2014, 17:06
sebastian86, ma też duży problem z koncentracją, barak mi cierpliwości, nie zajmę się jedną rzeczą zbyt długo. Wiąże to ze swoim wew. stanem emocjonalnym który zapewne nie pozwala o sobie zapomnieć stąd chodzę na terapię chociaż strasznie nie chce mi się. Leki mi nigdy nie pomagały jedynie po jakimś ciężkim wysiłku fizycznym miałem "spokój" od tego na najwyżej kilka godzin.
nie zrobilem tez kiedys prawa jazda przez to.

też miałem problem przy prawku, instruktor twierdził że chcę go zabić bo przez deficyt uwagi potrafiłem nie zauważyć znaku stop czy czerwonego światła. O dziwo zdałem za pierwszym razem, i czuję się dość pewnie za kołkiem ale swoją pewność w dużej mierze opieram na "jeździe na pamięć", po prosu bardzo dobrze znam tereny po których się poruszam.
"Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz- w obu przypadkach masz rację"

przez sebastian86 02 mar 2014, 18:47
PoznacSiebie, mi instruktor wprost powiedzial ze mam fatalna koncentracje.kompletnie tracilem glowe w najprostszych sytuacjach.

przez Atalanta 02 mar 2014, 19:19
sebastian86, a może masz niedobory magnezu? on mi bardzo pomógł, do tego dorzuciłam kwasy omega-3, od razu może nie pomogło ale po dłuższym systematycznym stosowaniu zrobiłam ogromne postępy. Tobie też polecam

przez PoznacSiebie 02 mar 2014, 21:18
Atalanta, tzn. po jakim czasie ten kwas Ci pomógł i w sumie na co konkretnie?

przez sebastian86 03 mar 2014, 17:34
Atalanta, kiedys mialem niedobory magnezu ale od dawna jest on w normie.

przez Atalanta 04 mar 2014, 22:02
PoznacSiebie napisał(a):Atalanta, tzn. po jakim czasie ten kwas Ci pomógł i w sumie na co konkretnie?

ogólnie na problemy z koncentracją, sama nie wiem ile czasu potrzebowałam aby pozbyć się problemu, kwas omega-3 brałam na początek ok pół roku niemal ciągle;

przez PoznacSiebie 04 mar 2014, 22:51
Atalanta, :shock: no to masz dużą cierpliwość, u mnie jak coś nie działa najwyżej po trzech tygodniach to się zniechęcam i odstawiam. Może jednak warto uzbroić się w cierpliwość :bezradny:

przez white_pawn 12 kwi 2015, 23:40
U mnie problemy z koncentracją są straszne. Nie potrafię niczego zapamiętać. Nie mogę przeczytać książki, bo słowa do mnie nie docierają, na koniec nie wiem co czytałem i o czym to było. Podobnie jest z krótszymi artykułami. Gdy kończy się film mam wrażenie, że niczego tak naprawdę nie obejrzałem. O czym był, jaka była fabuła? Z muzyką jest podobnie. Lubię te wszystkie rzeczy. Chciałbym usiąść sobie i przeczytać książkę albo komiks, skupić się na dobrym filmie, stopić się z muzyką. Kiedyś mi to nie sprawiało problemu, teraz to katorga. Odczuwam z tego powodu straszny dyskomfort, bo to były moje pasje.
Lekarz mówił, że depresja może to powodować, poza tym niczego wielkiego mi nie polecił. Wspomniał tylko o łykaniu wit. D i kwasów omega, ale to nic nie daje. Jestem tym stanem strasznie zmęczony.

Sortuj wg