Chcieć to móc?

Inne zaburzenia.

Chcieć to móc?

przez Mr.Scratch 20 lut 2014, 16:21
Zakladalem juz jeden temat, ale mam kolejny problem, innej natury. Jak widac, jestem kopalnia zaburzen roznego rodzaju :)
Mam klopot z... Robieniem tego, co lubie robic. Od jakiegos czasu pielegnuje swoja pasje, mozna powiedziec, ze kreci sie to wokol muzyki. Nie mam problemu z treningami, choc jest ich na pewno stanowczo zbyt malo, ale nke potrafie "dopiac tego na ostatni guzik". Wiem, ze dodaloby mi to pewnosci siebie, przewiduje same plusy, z tym laczy sie perspektywa jakichkolwiek zmian w zyciu. Zmian wlasnie na plus. Rzecz w tym, ze odkladam wszustko na pozniej, przez to stoje w miejscu, nie umiem sobie z tym poradzic. Wyglada to tak, jakby cos mnie blokowalo, jakbym sam robil sobie na zlosc. Poza tym, patrze na swoje dokonania i jednego dnia jestem nimi zachwycony, innego mam ochoty wszystko rzucic, przekonany o wlasnej beznadziejnosci. Obiektywnie jestem niezly, na pewno lepszy niz wszyscy ludzie z otoczenia, ktorzy sie tym zajmuja.
Laczy sie z tym jakis chory perfekcjonizm. To nigdy nie jest tak dobre, jak powinno byc. Mam to przekonanie, ze musze zrobic to lepiej i w rezultacie... Nie robie nic.
Jest to chyba moj najwiekszy problem, przekladajacy sie na kazda z dziedzin mojego zycia. Mysle, ze chodzi o to wewnetrzne przekonanie o wlasnej beznadziejnosci, strach przed tym, ze moje oczekiwania nie znajda odzwierciedlenia w rzeczywistosci. Tak mysle, a co Wy myslicie? Ktos zmaga sie z podobnym problemem?

Chcieć to móc?

przez piterotr 20 lut 2014, 17:08
Mam to samo, mimo, że ludzie mnie chwalą... Do tego boje się zagrać jakikolwiek koncert, a ofert jest kilka i to całkiem ciekawych...
I zanim pojmiesz co jest najważniejsze w tym syfie, nie raz się potkniesz syzyfie...

Chcieć to móc?

przez dolcegabbana 20 lut 2014, 19:47
chciec a móc to róznica

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg