Czego to są objawy? Nerwica ?

Inne zaburzenia.

przez natalia2608 20 lut 2014, 15:41
Od: wczoraj, 08:40
-ciągłe drżenie rąk
-nadpobudliwość myślowa
-zbytnie przejmowanie się wszystkim (nadwrażliwość)
-napady niekontrolowanej złości
-pojawiające się czasami niewyjaśnione napady lęku (objawy: pocenie się, kołatanie serca, gula w gardle itp.)
-częste bóle głowy i mięśni
-zespół niespokojnych nóg
-niemożność usiedzenia w miejscu i skupienia się na czymś na dłużej (np. przy oglądaniu filmu - ciągłe kładzenie się do łóżka, za chwilę siadanie, przechodzenie na krzesło, potem stanie, potem znów na łóżko i tak w kółko...)
-poruszanie palcami rąk, ciągłe zajmowanie się rzeczami, które leżą w zasięgu rąk
-brak motywacji, apatia
Większość z tych objaw mam codziennie, wydaje mi się że to nerwica ponieważ fizycznie jestem zdrowa. Proszę o odpowiedź czy takie objawy świadczą o nerwicy?
I jest jeszcze jedna rzecz, której w żaden sposób nie mogę zidentyfikować: nienawiść do pewnych dźwięków (to tego pasuje mi jedynie definicja fobii, ale nie jestem pewna...) np. kiedy słyszę szuranie ręką po jakiejś tkaninie (pościel, ubranie itd.) to towarzyszą mi przy tym okropne uczucia - mam ochotę zrobić albo komuś krzywdę, albo sobie - wszystko byleby tego nie słyszeć, przez zwykłe przejechanie ręką po spodniach mogę się nawet czasami popłakać tak bardzo nienawidzę tego odgłosu. Całkowicie zdaję sobie sprawę jakie to jest irracjonalne, ale nie potrafię znaleźć odpowiedzi na to co to może być, a chciałabym się tego pozbyć, jakoś wyleczyć.

przez cyklopka 20 lut 2014, 15:51
Myślę, że tak, w nerwicy lękowej mogą się pojawiać stany przygnębienia i nerwowa reakcja na dźwięki, czy cokolwiek co zakłóca spokój. A że ludzie często lęk czy smutek wyrażają przez złość to też nic nowego.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez Maggda92 01 mar 2014, 17:48
natalia2608 napisał(a):-ciągłe drżenie rąk
-nadpobudliwość myślowa
-zbytnie przejmowanie się wszystkim (nadwrażliwość)
-napady niekontrolowanej złości
-pojawiające się czasami niewyjaśnione napady lęku (objawy: pocenie się, kołatanie serca, gula w gardle itp.)
-częste bóle głowy i mięśni
-zespół niespokojnych nóg

no to mam, w moim przypadku są to zaburzenia osobowości - lękowe depresyjne
a takie mam napady lękowe jak opisujesz

dźwięki też mnie wkurzają, ostatnio nawet chyba się nasiliło
Maggda92

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dusiorek 01 mar 2014, 18:02
A mnie to bardziej wygląda na wypisanie książkowych jakiś objawów. Nawet jeśli rzeczywiście coś takiego masz to odnoszę wrażenie, że dużo na ten temat musiałeś czytać. W życiu potocznie nikt nie mówi o zespole niespokojnych nóg. Zastanów się czy czasem nie szukasz w sobie jakiegoś zaburzenia, a jeśli nie to przejdź się do psychiatry, czy lekarza rodzinnego i mu to przedstaw. Diagnozowanie przez internet, bez wywiadu, bez możliwości zobaczenia Ciebie jest co najmniej nieetyczne. Nie chcę Ci powiedzieć czegoś na czym się zafiksujesz i zaetykietujesz.
"Każdy mężczyzna ma wady. Wybór mężczyzny więc, to wybór wad, z którymi jesteśmy w stanie żyć"

Sortuj wg