Proszę o pilną pomoc.

Inne zaburzenia.

Proszę o pilną pomoc.

przez Blutek 03 lut 2014, 01:07
Witam!,
nazywam się Fabian zaniedługo skończę 17 lat, pisałem na forum o problemach mojej przyjaciółki (obecnie dziewczyny) na wakacjach. Sprawa przybiera niesłychanie dziwnego tempa.

Obecnie moja dziewczyna ma skończone 18-ście lat, jej ojciec i brat starszy piją tak porządnie zawsze w weekend, ona tego nie znosi, ma chyba depresje... wyrywa Sobie czasem włosy w łazience, płacze co wieczór, myśli o samobójstwie, nie ma ochoty do życia... mówi, że nawet ja jej już nie mogę pomóc, co bardzo boli... Mama wyjeżdża co 2 miesiące na 2 miesiące do niemiec czyli... 2 miesiące w niemczech > 2 polsce itd.
Ja już nie wiem jak mam do niej mówić, nie słucha mnie, ma napady płaczu, ostatnio weszła do łazienki usiadła na podłodze wydarła Sobie garść włosów i się rozpłakała patrząc Się na Siebie w lustrze, mówiąc przy tym, że jest do niczego. Proszę was pomóżcie mi, bo nie wiem co mam robić :(

Proszę o pilną pomoc.

przez hooain 03 lut 2014, 04:58
myśle, że standardowa sucha gadka w trakcie ataku bardziej gwałtownej emocji nie pomoże, tym bardziej, że dziewczyna wbiła już w stan, który mocno zahacza o klimaty autoagresywne. najprostszą opcją jest oczywiście rzut o psychologu. na początku próbuj z jakąś lekką perswazją nie naciskając.
ad pomocy ogólnej - twórz jakiś pseudosielankowy nastrój, daj dziewczynie okazje na chwilowe, podświadome odsunięcie problemu i rozpocznij delikatną, wolną od presji wspólną analizę z dodatkiem luźnej dygresji. przestaw swój pogląd na sprawę bardzo subiektywnie, opisz swoje położenie w całości i jej położenie w twoim życiu, tj. próbuj kombinować ze wstępnym podniesieniem jej samooceny, jednocześnie dając info o swoim, dość zaangażowanym, podejściu.
ତ୍କୃ

Sortuj wg