Zła diagnoza ??? Co dalej robić ???

Inne zaburzenia.

przez radek111 19 sty 2014, 18:10
Witam

Leczę się od 2012 roku.Zdiagnozowano u mnie zaburzenia lękowo depresyjne.Zaczęła się moja "przygoda" z lekami.Brałem:Cital , Seronil, wenalafksynę,Coaxil.Po citalu nie odczułem większej poprawy poprawy byłem po nim ciągle senny i przytyłem.Po coaxilu byłem lękliwy i wszytko mnie denerwowało.
Jedynie po Wenalafaksynie i Seronilu poczułem jakieś pozytywne działanie.Obecnie nastrój mam stabilny ale nie mogę pozbyć się uczucia pustki,wypalenia,obojętności.Wszyscy maja mnie za lenia ale jak tu coś robić jak ciągle czuje się pustkę i jałowość wewnętrzną.Co robić?

Czy są jakieś inne choroby w których dominuje uczucie wypalenia,obojętności i pustki??? Czy zmienić znów lekarza?

przez zaczarowana 19 sty 2014, 18:29
mam to samo uczucie i pojawiło się ono u mnie dopiero po tym jak rozpoczęłam przygodę z lekami przeciwdepresyjnymi m.in z grupy ssri i snri. Pewnie one niektórym pomagają ale potencjalnie niektórzy po nich odczuwają właśnie pustkę, zniechęcenie itp.
Jeśli większość jest o czymś przekonana, to wcale nie znaczy, iż ma rację.

całkowicie wolna od psychotropów od 24.04.2014r - NIGDY WIĘCEJ!

przez Maciej8620 19 sty 2014, 18:34
Myślę, że wiem co czujesz, bo czuję się podobnie. U mnie to się jednak pojawiło po wielu latach brania antydepresantów. Z początku czułem się na nich bardzo dobrze, ale teraz czuję chyba to co Ty. Myślę, że to u Ciebie nie od tego jednak, bo nie bierzesz leków jeszcze aż tak długo. Aczkolwiek różnie bywa, bo choroba chorobie nierówna. Na pewno inni powiedzą Ci coś więcej. Trzymaj się i nie poddawaj :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez radek111 19 sty 2014, 18:52
Dziękuje wam za odpowiedzi.Właśnie zastanawiałem sie czy ta pustka ,jałowość to powód wciąż choroby czy możne właśnie jak Wy mówicie skutki brania ssri,srni.Tylko co Tu robić dalej ;/

przez Maciej8620 19 sty 2014, 20:15
Czy obecnie bierzesz jakieś leki? I jak się po nich czujesz, jeśli bierzesz oraz jak się czujesz/czułeś bez nich?

przez radek111 19 sty 2014, 21:41
Ostanim lekiem jaki brałem był seronil.Dodał trochę energii ale powiedział bym że takiej pustej coś jak po mocnych kawach ale emocje wciąż były uśpione czasem jakiś przebłysk.Obecnie odstawiłem leki che zobaczyć jak to będzie bez niczego.Tak jak mowie nie dokucza mi smutek,nie che mi się płakać ani nic porostu czuje PUSTKĘ.

-- 19 sty 2014, 21:45 --

Całkiem ok czułem się na wenalafaksynie było wtedy dobrze z motywacja i napędem.później wszytko stopniowo zanikło.

przez Lord Kapucyn 19 sty 2014, 22:44
Czy są jakieś inne choroby w których dominuje uczucie wypalenia,obojętności i pustki???

depresja endogenna;
objawy negatywne/deficytowe w schizofrenii(schizofrenia prosta);
niedoczynność tarczycy(i np. spowodowana nią depresja atypowa);
deficyt układ nagrody(dopaminergicznego) spowodowany wieloletnim zażywaniem środków psychoaktywnych;
polekowy syndrom po zażywaniu SSRI;
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Maciej8620 19 sty 2014, 22:57
Oby to nie byl ten polekowy syndrom. Zycze Ci jak najlepiej. Ja jestem zmuszony brać antydepresanty juz do końca życia, bo inaczej bylaby tragedia, wiec tej pustki juz sie nie pozbędę, ale moze u Ciebie to co innego. Oby tak bylo.

przez radek111 19 sty 2014, 23:40
Dark Passenger, bardzo Ci dziękuje za rzeczowe odpowiedzi.Opcja ze środkami psychoaktywnymi odpada bo nigdy żadnych narkotyków czy innych dopalaczy nie brałem.
Tarczycę zbadam.Najbardziej obawiam się schizofrenii prostej.Teraz mi się przypomniało że kiedyś dawali mi do chyba Citalu jakiś sulpiryd to neuroleptyk ale nic później takiego do leków mi niedodawane.

przez Lord Kapucyn 20 sty 2014, 11:34
To że dostałeś sulpiryd(neuroleptyk) nie oznacza, że masz schizofrenię. Neuroleptyki/leki przeciwpsychotyczne mają znacznie szersze spektrum działania. Sulpiryd stosuje się też w depresji, nerwicach, zaburzeniach psychosomatycznych, przy zaburzeniach gastrycznych, migrenach itp.

Moderator/ R2 - D2

przez radek111 20 sty 2014, 12:19
Dark Passenger, a możesz mi jeszcze powiedzieć czy ten syndrom polekowy jest jakoś wyleczalny czy to przechodzi??

przez Lord Kapucyn 20 sty 2014, 12:24
Czegoś takiego się oficjalnie nie stwierdza, nie ma takiej jednostki chorobowej. To bazuje tylko na case reportach ludzi(główne w necie), którzy zażywali dość długo SSRI i po tym zamienili się w emocjonalne warzywo. Są to przypadki bardzo rzadkie i wymagające dalszych badań, studiów.

Sądze, że nie trafiłeś po prostu jeszcze na właściwy dla Ciebie lek i nadal się zmagasz z niezaleczoną depresją.

Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg