brak pewnosci siebie w wiekszej grupie ludzi

Inne zaburzenia.

przez wbj 23 lis 2013, 12:56
Witam.
Potrzebuje pewnych porad wobec nastepujacej kwestii.
Ogolnie jestem konkretnym gosciem, ktory zna swoja wartosc pewnie pokonuje trudy zycia i jest bardzo pewny siebie..
Natomiast kiedy jestem w grupie powiedzmy 4 i wiecej osob i mam mowic gdzie wszyscy milkna i zaczynaja mnie sluchac i obserwowac, nie potrafie sie skoncentrowac przemawiac (mimo ze mialbym duzo do przekazania), patrzyc ludziom w oczy itd.. Najchetniej wtedy odwracam sie i urywam w pol zdania bo taka sytuacja mnie stresuje.
Nie wspomne juz kiedy mam na jakis zajeciach przemawiac przed cala sala ludzi, wtedy juz wogole wole sie nie odzywac..
Jak to pokonac? I wogole moze jest to jakas choroba albo jest to typowe i ma jakas nazwe w terminologii psychologicznej?
wbj

przez Paweł Gaweł 23 lis 2013, 17:47
To jest częsty przypadek.Wiele osób tak ma.W szkole czasem wolałem dostać pałę choć coś umiałem gdy mnie wezwano do odpowiedzi niż się stresować przed całą klasą.Jak na złość czesto mnie wybierano do jakiś przedstawień itd.

przez wbj 23 lis 2013, 18:51
no wiem, ale jak to ogarnac w miare sensownie, bo wiem ze moge osiagnac wiele, a ta blokada mnie dobija
wbj

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg