Prosze o wyjaśnienie

Inne zaburzenia.

Prosze o wyjaśnienie

przez Anna Maria 12 lis 2013, 01:52
Co to znaczy, że jest ktoś opoźniony w rozwoju? To znaczy że jego inteligencja jest gorsza?
Anna Maria

Prosze o wyjaśnienie

przez Niktita 12 lis 2013, 01:57
Według definicji wikipedii, a raczej WHO: "Według definicji WHO: istotne obniżenie ogólnego poziomu funkcjonowania intelektualnego, oraz trudności w zachowaniu przystosowawczym, występujące przed 18 rokiem życia. Znane są przypadki nieuleczalne."
Ostatnio edytowano 12 lis 2013, 01:58 przez Niktita, łącznie edytowano 1 raz
"Ludzkość to zaraza ludzkości".
obserwowany

Prosze o wyjaśnienie

przez Anna Maria 12 lis 2013, 01:57
Ta osoba o którą pytam chodziła do liceum profilowanego, matury nie zdała i nie jest za bystra. Czy to nie znaczy jakiejś dysfunkcji emocjonalnej czy intelektualnej?
Anna Maria

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Prosze o wyjaśnienie

przez TEUFEL 12 lis 2013, 01:57
kasiątko, Często jest moim zdaniem na odwrót ;)
TEUFEL

Prosze o wyjaśnienie

przez Anna Maria 12 lis 2013, 01:58
Niktita, dzięki
Anna Maria

Prosze o wyjaśnienie

przez Niktita 12 lis 2013, 01:58
Opóźnienie w rozwoju dotyczy nie tylko rozwoju intelektualnego, ale także adaptacyjnego.
obserwowany

Prosze o wyjaśnienie

przez Anna Maria 12 lis 2013, 01:59
light, nie rozumiem?
Anna Maria

Prosze o wyjaśnienie

przez Niktita 12 lis 2013, 01:59
Napomknę tylko, że istnieją "Geniusze debile", znaczy sawanci. Zatem opóźnienie w rozwoju w wyjątkowych sytuacjach nie musi prowadzić do obniżonej sprawności intelektualnej. O to chyba chodziło użytkownikowi light.
obserwowany

Prosze o wyjaśnienie

przez TEUFEL 12 lis 2013, 02:00
kasiątko, Zauwarzyłem, że ludzie którzy są opóźnieni społecznie i emocjonalnie są nadzwyczaj inteligentni, no ale to chyba nie oto chodziło w tym wątku, chciałaś chyba fachowej odpowiedzi ;)
TEUFEL

Prosze o wyjaśnienie

przez Anna Maria 12 lis 2013, 02:01
Niktita, ale może wskazywać na intelktualne opóźnienie? Ta osoba właśnie jest taka i ma silną potrzebe akceptacji przez równieśników, jest towarzyska, tylko taka ksi,ężniczkowata, obrażalska o byle gówno za przeproszenie by tylko fochy pokazać
Anna Maria

Prosze o wyjaśnienie

przez Niktita 12 lis 2013, 02:05
Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi kasiątko. O ile dobrze zrozumiałem, to znasz pewną osobę, która jest obrażalska i się focha o byle co, a jest twoim zdaniem opóźniona w rozwoju? Jeśli tak, to powiedziałbym raczej, że jest głupia, nie opóźniona w rozwoju. Ja od czasów podstawówki z podwórka znałem Mateusza, który był opóźniony w rozwoju. Przesiadywaliśmy godzinami na podwórku, wraz z resztą kolegów. Był nad wyraz wrażliwy, lecz nie w pejoratywnym tego słowa wrażeniu. Był naprawdę ciepłą i dobrą osobą, w przeciwieństwie do reszty moich "kolegów" z podwórka, którym w głowie tylko było rubasznie szpanowanie.
obserwowany

Prosze o wyjaśnienie

przez Anna Maria 12 lis 2013, 02:08
Niktita, wiesz co może i głupia, ale cięzko mi to powiedzieć bo to bardzo bliski członek moje rodziny dokładnie siostrzenica. Nie przepadam za Nią ale to błędy wychowawcze Jej rodziców bo rodzice odpierdzielają jak tylko mogą :?

Miałam taką diagnozę postawioną przez psychologa.
Anna Maria

Prosze o wyjaśnienie

przez Niktita 12 lis 2013, 02:10
kasiątko, jakbym ja się sugerował tym, co mi psycholodzy mówią, to bym chyba już dawno popadł w stan stagnacji. Robiłem test IQ i wyszło mi, że jestem niemalże imbecylem. No i co z tego? Mogę Ci doradzić, że kawa podnosi o parę kresek IQ na około 15 minut :P. (tylko taka z kofeiną)
obserwowany

Prosze o wyjaśnienie

przez Anna Maria 12 lis 2013, 02:13
Niktita, tylko po Niej widać że jest mniej inteligentna. Pytam czy to tylko moje wrażenie
Anna Maria

Sortuj wg