twarz-trądzik-dramat

Inne zaburzenia.

twarz-trądzik-dramat

przez Monar 19 paź 2013, 18:03
Kokojoko, ja np. pomimo, że mam skórę tłustą, trądzikową (choć nie mam ostrego trądziku), to mam również cerę wrażliwą i po kwasie 40% płakałam :P :D Wszyscy się śmiali, że ja taki wrażliwiec, no ale zdarza się :D Nie wyobrażam sobie, żebym nałożyła na kwas więcej niż te 40%, mam traumę do końca życia :D

twarz-trądzik-dramat

przez Kokojoko 19 paź 2013, 18:09
Monar napisał(a):Kokojoko, ja np. pomimo, że mam skórę tłustą, trądzikową (choć nie mam ostrego trądziku), to mam również cerę wrażliwą i po kwasie 40% płakałam :P :D Wszyscy się śmiali, że ja taki wrażliwiec, no ale zdarza się :D Nie wyobrażam sobie, żebym nałożyła na kwas więcej niż te 40%, mam traumę do końca życia :D

Też mam tłustą, grubą skórę a jednocześnie wrażliwą. U mnie przy 50% nawet nie ma lekkiego zaczerwienienia twarzy czy szczypania... Przy 40% nie czułam zupełnie nic.

A co do tych oparzeń to przypomniało mi się coś: dziewczyna robiła sobie sama w domu. Najpierw kwas migdałowy. Była zadowolona z efektu, ale następnym razem kupiła kwas glikolowy o podobnym stężeniu, więc nie bała się o to jaki bedzie efekt. Zapomniała tylko, że migdałowy można trzymać 2x dłużej niż glikolowy, za późno zmyła i miała poparzoną twarz -> dermatolog.
Kokojoko

twarz-trądzik-dramat

przez Masked_Man 19 paź 2013, 18:19
nieboszczyk napisał(a):
slow motion napisał(a):nieboszczyk, blabla bla. Autor nie ma dziury w zębie, nie ma raka, ale coś co dla niego jest dużym dyskomfortem. Gdybyś miał mocno zaawansowany trądzik lub wielkie blizny to byś wiedział co to jest dlatego daruj sobie te swoje wywody.

chłopcy nie muszą być ładni.tylko pedałki muszą byc ładne i noszą świecidełka,pstrokate ciuchy i kamyczki w sygnetach i kolczykach.chłopcy muszą być jedynie silni,sprawnie chodzić i żeby nic nie bolało i dało spać i pracować.z tym samobójstwem to głupota i mocna przesada.niech koleś poleci do holandii i tam powie lekarzom że żąda eutanazji bo ma pryszcze i blizny na twarzy i wogóle jest niesymetrycznie piękny.zobaczymy co lekarze by odpowiedzieli.

To znaczy, ze co? Ze facet wg Ciebie nie musi dbac o swoj wyglad i moze latac z poharatana po tradziku twarza? Nie, z tym trzeba cos zrobic.
Masked_Man

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

twarz-trądzik-dramat

przez anna.anakaia 19 paź 2013, 18:25
Kokojoko,
Na studiach miałam dziewczynę, która najpierw zrobiła mikro w salonie, tego samego dnia kwasy w domu i....
poszła do solarium...
Ja nie wiem czy jej to nie piekło? :shock: Wyglądała strasznie.
anna.anakaia

twarz-trądzik-dramat

przez Kokojoko 19 paź 2013, 18:31
anna.anakaia napisał(a):Kokojoko,
Na studiach miałam dziewczynę, która najpierw zrobiła mikro w salonie, tego samego dnia kwasy w domu i....
poszła do solarium...
Ja nie wiem czy jej to nie piekło? :shock: Wyglądała strasznie.

:nono:

O rany... To sobie narobiła bigosu :/ W trakcie robienia kwasów czy po mikrodermabrazji nie można się opalać i trzeba stosować wysokie filtry, żeby nie dostać przebarwień po słonecznych. Przecież to się mija z celem...
O tym jak bardzo musiała sobie podrażnić skórę to już nie wspomnę...
Kosmetyczka zawsze o tym wspomina, ale do niektórych można sobie gadać... :blabla:
Kokojoko

twarz-trądzik-dramat

przez slow motion 19 paź 2013, 18:32
Ja mam mieszaną i też jestem gruboskórna . Jednak z tego co pamiętam nie używałam stężeń większych niż 20 %. Chyba ze strachu przed mocną wylinką. Później zobaczyłam, że dobrze się u mnie sprawdzają produkty z kwasami o mniejszym stężeniu. Obecnie używam tonik mleczny AHA 8%, krem rozjaśniający Azelo/BHA i serum migdałowe od czasu do czasu AHA 10%(ale z niego nie jestem zadowolona) Kokojoko, jak z wylinką u Ciebie po tych 50 % :P

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

twarz-trądzik-dramat

przez Atalanta 19 paź 2013, 18:33
chłopcy nie muszą być ładni.tylko pedałki muszą byc ładne i noszą świecidełka,pstrokate ciuchy i kamyczki w sygnetach i kolczykach.chłopcy muszą być jedynie silni,sprawnie chodzić i żeby nic nie bolało i dało spać i pracować.z tym samobójstwem to głupota i mocna przesada.niech koleś poleci do holandii i tam powie lekarzom że żąda eutanazji bo ma pryszcze i blizny na twarzy i wogóle jest niesymetrycznie piękny.zobaczymy co lekarze by odpowiedzieli.

Kobieta to pół biedy - nałoży sobie tapetę na ryjek i to sporo zakryje, ale dla faceta to spory problem.
Sama walczę z bliznami po trądziku. Próbuję różnych metod. Kwasów jeszcze nie stosowałam - mam wrażliwą cerę i pełno popękanych naczynek nie wiem czy bym mogła. Najgorsze jest to oczyszczanie. Ostatnio stosuję olejek arganowy - świetnie nawilża i pomaga w regeneracji, na razie niewielkie efekty. Wcześniej przez bardzo krótki okres stosowałam czysty kolagen - myślę że jeśli bym go dłużej stosowała mógłby przynieść naprawdę dobre efekty np. zmniejszyć widoczność porów z którymi mam bardzo duży problem.

twarz-trądzik-dramat

przez slow motion 19 paź 2013, 18:36
Atalanta napisał(a):

Kobieta to pół biedy - nałoży sobie tapetę na ryjek i to sporo zakryje, ale dla faceta to spory problem.
Sama walczę z bliznami po trądziku. Próbuję różnych metod. Kwasów jeszcze nie stosowałam - mam wrażliwą cerę i pełno popękanych naczynek nie wiem czy bym mogła. Najgorsze jest to oczyszczanie. Ostatnio stosuję olejek arganowy - świetnie nawilża i pomaga w regeneracji, na razie niewielkie efekty. Wcześniej przez bardzo krótki okres stosowałam czysty kolagen - myślę że jeśli bym go dłużej stosowała mógłby przynieść naprawdę dobre efekty np. zmniejszyć widoczność porów z którymi mam bardzo duży problem.

o ja właśnie z tym obecnie mam problem.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

twarz-trądzik-dramat

przez Kokojoko 19 paź 2013, 18:41
slow motion, moja skóra bardzo mało się łuszczy po kwasach. Na 3 dzień po stosowaniu kwasu glikolowego, nawilżam potrójnym kwasem hialuronowym i jest ok.
Kokojoko

twarz-trądzik-dramat

przez anna.anakaia 19 paź 2013, 18:58
slow motion,
o ja właśnie z tym obecnie mam problem.

Ja też.
I blizny do tego mam - małe bo małe ale są :)
Na szczęście jakoś strasznie mi nie przeszkadzają.

Kwasy stosuję niskoprocentowe (u mnie 20% to już super max).

Kwasy robi się jesienią.

Mnie bardzo rzadko zdarza się jesienna kuracja, bo wtedy pojawiają się u mnie zmiany i nie zniosłabym katowania się kwasami.
anna.anakaia

twarz-trądzik-dramat

przez kupmitrumne 19 paź 2013, 20:08
Masked_Man, Dla facetów też by się coś znalazło , jak pracowałam w Centrum Medyscyny estetycznej to miałam kilku panów z bliznami potrądzikowymi i akurat w ich przypadku sprawdził się Fraxel , co prawda po samym zabiegu nie wygląda się ładnie ale później efekty są bardzo dobre , najlepiej udać się do dobrego salonu kosmetycznego , oczyścić sobie buzie z zaskórników (bo na pewno takie są) a później ewentualnie dobrać kwasy , albo tak jak mówiłam wcześniej znajdź salon medycyny estetycznej i tam Cie pokierują

Wielu facetów wstydzi się przychodzić do salonów kosmetycznych , nie wiem z jakich powodów , lepiej dbać o siebie i poprawić swój wygląd .

twarz-trądzik-dramat

przez slow motion 19 paź 2013, 20:16
ja mam ochotę na kwas salicylowy :105:

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

twarz-trądzik-dramat

przez kupmitrumne 19 paź 2013, 20:22
Ja bym sobie zrobiła mikro :D i ewentualnie jakąś maseczkę

twarz-trądzik-dramat

przez Masked_Man 19 paź 2013, 22:40
kupmitrumne, ale ja o nic nie prosilem. Moja twarz jest w porzadku :P
Masked_Man