Nie mogę się pogodzić z przemijaniem

Inne zaburzenia.

przez Dytsw 26 sty 2014, 23:39
Zaobserwowałem, że jak zbliżają się jakieś stresujące dla mnie sytuacje, to jeszcze bardziej rozpaczliwie mnie na wspomnienia bierze - w ogóle żyć się już nie chce, bo i tak wszystko pójdzie razem ze mną w piach na zawsze. Teraz słucham utworów muzycznych, które poznałem dawno temu i zaraz będę płakał, bo one działają na mnie lepiej niż stare zdjęcia - wszystko przed oczami staje, jak żywe.
Dytsw

przez chouette 28 sty 2014, 21:35
Tez mnie przeraza przemijanie, tym bardziej po 30 mam wrazenie ze czas dodal gazu:0
Ja mam ogromna nostalgie chociazby z faktu, ze nie mam juz rodzicow. Dziecinstwo nie nalezalo do udanych, szczesliwych, niemniej zal za tym co bylo. Dzis jestem sama wlasciwie nie mam dla kogo zyc. Samotnosc tez rzutuje na to jak odbieramy otaczajaca nas rzeczywistosc. Fakt, mamy tendencje do idealizowania przeszlosci, ale co tam, chociaz tyle. Zycze sil i zdrowia!!!

przez Paweł Gaweł 28 sty 2014, 22:02
Też mam taki problem.Nie lubię sylwestra czy obchodzenia urodzin bo to mi przypomina o upływie czasu.Rzeczywiście tak jest że przeważnie przeszłość wydaje się lepsza niż teraźniejszość.
Tacy jak my powinni bardziej doceniać każdy dzień życia a jednak chyba szczęśliwsi są ci którzy się takimi rzeczami nie martwią i nie myślą o tym.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hamster91 29 sty 2014, 00:20
Ehh ja mam podobnie. Czas mi strasznie szybko zapierdziela. Ledwo wstanę, zjem coś a już 12-sta, nie zdążę zjeść zkiba już 20. Problem polega na tym, że obsesyjnie patrzę na zegarek oraz mierzę ile wykonywałem daną czynność. Ehh pamiętam jak miałem 18-tkę a już 23 lata na karku :(

przez comatom 29 sty 2014, 06:48
Victta napisał(a):Ludzie, którzy myślą o przeszlości mają depresję, Ci, którzy o przyszłości lęki, a Ci którzy są zanurzeni w teraźniejszości pełnię życia.

Zgadzam sie :D
comatom

przez Dytsw 30 sty 2014, 02:26
Paweł Gaweł napisał(a):Też mam taki problem.Nie lubię sylwestra czy obchodzenia urodzin bo to mi przypomina o upływie czasu.

W końcu przychodzi taki moment, że zaczynają nam się już mylić stypy i wesela, a posłuszne tłumy dalej "świętują"...

-- 04 lut 2014, 18:12 --

U mnie wiosna. Pory roku tańczą z nami taniec śmierci.

-- 28 kwi 2014, 01:07 --

Czytam sobie swoje dawne posty ze starego konta. Smuci mnie to niemiłosiernie.
Dytsw

przez jetodik 02 kwi 2015, 20:56
ja również mam problem z przemijaniem ale czy to nie jest typowe dla człowieka, który potrafi sobie podliczać wiek, zauważać stopniowo na sobie procesy starzenia i mieć tą świadomość, że od tego momentu będzie tylko gorzej?
czy to nie jest tak, że ten problem dopada każdego?
jednych w wieku 20 lat innych w wieku lat 45 przykładowo?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez zknight 05 kwi 2015, 20:11
Im predzej pogodzimy sie z przemijaniem, tym lepiej.

http://www.youtube.com/watch?v=FINa5Pm6vK0
Ostatnio edytowano 05 kwi 2015, 20:19 przez zknight, łącznie edytowano 1 raz

przez jetodik 05 kwi 2015, 20:18
też tak myślę ale pytanie za 100 pkt brzmi jak się z nim pogodzić?
jakie macie sposoby?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Sortuj wg