Jak reagujecie na słowo " weź się w garść?"

Inne zaburzenia.

przez lovely 03 lip 2014, 13:22
Myślę że ktoś kto nie miał nigdy problemów psychicznych, albo nie kształcił się na ten temat naprawdę nie jest w stanie ogarnąć tego co się dzieje z kimś kto ma jakieś zaburzenie.
Depresja z takiej nieświadomej perspektywy wygląda jak jakiś kaprys, nerwica jak dziwactwo - do momentu kiedy się tego nie odczuje na własnej skórze (lub ewentualnie na skórze kogoś bliskiego:P) nie jest się w stanie pojąć że gdyby "wzięcie się w garść" było takie proste, to by było wykonane z sukcesem. Ja nie winię takich ludzi - staram się im tłumaczyć, że zaburzenie psychiczne to nie jakieś dyrdymały tylko choroba jak każda inna, z określonymi objawami np. takimi jak smutek czy lęk.
gg 45603073

przez monapayne 03 lip 2014, 14:38
Nie lubię siebie wtedy, obwiniam siebie, że czuję się smutna, nie daję sobie prawa na negatywne melancholijne uczucia, więc to nie jest ok, rodzi się agresja.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez wiejskifilozof 03 lip 2014, 18:12
Maggda92 napisał(a):detektywmonk, Albo nie są wcale zdrowi skoro takie bzdury gadają

Albo uważają,że choroby to tylko wymysł.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pająk 03 lip 2014, 18:36
Moja odpowiedz na "wez się w garść" :

Obrazek
pająk

przez jetodik 04 lip 2014, 10:56
ostatnio rozmyślałem nad tym tekstem i wydał mi się głęboki, ale nie wiem czy taki jego sens jaki mi się uwidział jest w powszechnym rozumieniu, raczej to tylko wyrażenie dezaprobaty połączonej z brakiem cierpliwości - (więc oczywiście reaguje negatywnie) - na słowa typu 'popraw się' nie potrzeba dużo czasu ani energii, a może niektórym ludziom się wydaje, że wszystko jest jasne i zostaje już tylko przejść do działania, czy oni w ogóle myślą? :bezradny:
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez monapayne 04 lip 2014, 13:01
jetodik, wydaje mi się, że nie rozmawiają ze sobą wewnątrz.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez sylia 07 lip 2014, 17:16
Reaguję tak: "Sam się weź!" albo "Jasne i co jeszcze?!"

przez mangiferaindica 07 lip 2014, 17:33
tarantula, w pełni sympatyzuję. powiedzenie wzięcia się w garść wywala we mnie najgorsze pierwtone instynkty samozachowacze i mordercze, mam pełną ochotę przepracować te obejrzane 50 sezonów seriali kryminalnych aż do ostatniej możliwości.

przez diritatis 08 lip 2014, 08:21
Ucinam rozmowę i w przyszłości się więcej przed daną osobą nie otwieram. Gdy jest to osoba mi bliska, która wie wszystko o mnie a mimo to używa takich słów, to mówię dosadnie, co o tym myślę, i zaczynam się dystansować, więc sporo "bliskich" osób z mojego życia zniknęło.
"Nie ma na świecie nic równie ok­rutne­go, jak poczu­cie opuszcze­nia wy­wołane tym, że nie ma się na co czekać" - Haruki Murakami
Wenlafaksyna 150 mg, Lamotrygina 50 mg, Mirtazapina 30 mg

przez sylia 08 lip 2014, 11:43
diritatis napisał(a):Ucinam rozmowę i w przyszłości się więcej przed daną osobą nie otwieram. Gdy jest to osoba mi bliska, która wie wszystko o mnie a mimo to używa takich słów, to mówię dosadnie, co o tym myślę, i zaczynam się dystansować, więc sporo "bliskich" osób z mojego życia zniknęło.

Ja się dystansuję od samego początku...zresztą mam coś takiego, że poznając kogoś najczęściej od razu wiem, czy będzie mi się z daną osobą dobrze gadać czy będziemy tylko na "cześć". W pracy mam 3 najlepsze koleżanki- cała reszta nie wie o mnie prawie nic!
Czy te gadki "weź się w garść" są jedyną przyczyną dla której bliskie osoby znikają z Twojego życia? Chyba, że powtarzają to non stop- to się nie dziwię...też bym nie wytrzymała.

przez mangiferaindica 09 lip 2014, 00:02
diritatis, cudowny awatar :mrgreen:

Słuchajcie, ja dzisiaj doznałam takiego mini olśnienia - jestem u koncu studiów psychologicznych, zastanawiam się ciągle, co ja będę robić w życiu zawodowym i tak mi do głowy przyszło... By zająć się właśnie takim pacjentem lękowe, depresyjnym, nerwicowym, generalnie ze spektrum zaburzeń afektywnych. Sama jestem takowa od lat x, dawnych, chociaż pod kontrolą i nie mega nasilone obecnie, dawaloby mi to wgląd w przeżycie pacjenta itp w sposób niedostępny osobie zdrowej. Co sądzicie?

przez Ferdynand k 09 lip 2014, 17:06
mangiferaindica, do takiego psychologa bym nie poszedł
w sumie to do żadnego chyba że sprecyzowanie diagnozy odwali robotę brudną za lekarza
Naczelny Użyszkodnik

przez nieboszczyk 09 lip 2014, 17:29
tak jak skazany na ścięcie na słowo nie trać głowy
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez carlosbueno 09 lip 2014, 17:52
mangiferaindica napisał(a):diritatis, cudowny awatar :mrgreen:

Słuchajcie, ja dzisiaj doznałam takiego mini olśnienia - jestem u koncu studiów psychologicznych, zastanawiam się ciągle, co ja będę robić w życiu zawodowym i tak mi do głowy przyszło... By zająć się właśnie takim pacjentem lękowe, depresyjnym, nerwicowym, generalnie ze spektrum zaburzeń afektywnych. Sama jestem takowa od lat x, dawnych, chociaż pod kontrolą i nie mega nasilone obecnie, dawaloby mi to wgląd w przeżycie pacjenta itp w sposób niedostępny osobie zdrowej. Co sądzicie?

zajmij się mną, jestem idealnym kandydatem, no i zawsze podobały mi się psycholożki. :mrgreen:
Największy Forumowy Maruda

Sortuj wg