Brzydota

Inne zaburzenia.

Brzydota

przez jetodik 21 lis 2015, 19:23
owsik, szympansy idzie nauczyć języka, prostego myślenia symbolicznego bardzo prostego, co ciekawe jak już się nauczą tak myśleć to lepiej sobie radzą z pozostałymi zupełnie innymi skomplikowanym rzeczami.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Brzydota

przez owsik 21 lis 2015, 19:35
Słyszałem, że nawet kilkadziesiąt słów są wstanie opanować szympansy. Szczególnie bonobo.

Brzydota

przez jetodik 21 lis 2015, 19:41
słów jak słów, ale co ciekawe stawiają te słowa, a raczej symbole, układają w relacje względem siebie, w sensowne ciągi, czyli nie tylko proste odniesienie do konkretu, nie tylko symbol -> konkret, tylko abstrakt -> abstrakt, a to jest wyższy poziom abstrakcji i szczerze mówiąc niedawno się dowiedziałem to byłem zszokowany.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Brzydota

przez owsik 21 lis 2015, 19:45
Tak to prawda. Jak byłem na filozofii, to uczono mnie, że słowo też kształtuje świadomość i rzeczywistość. Eskimosi mają wiele słów na określenie różnego rodzaju śniegu. Sęk w tym, że europejczyk nie jest w stanie tego zobaczyć. A to jest meta język można by powiedzieć meta słowo, tak samo zapewne jest w przypadku tych szympansów.

Brzydota

przez owsik 21 lis 2015, 19:53
Ale co mi po szympansach jak jestem tak brzydki, że nie mam kobiety w której byłbym w typie :( Wiem nie cechuje mnie empatia inter gatunkowa :) Tylko jakoś w żadnych okolicznościach nie mogę zapomnieć, ze aż tak się nie podobam fizycznie.

Brzydota

przez jetodik 21 lis 2015, 19:55
dokładnie metajęzyk, podobno jak ludzie nauczyli się mówić o języku, weszli w ten wyższy stan abstrakcji to wtedy wystrzeliło im coś takiego jak osobowość, oczywiście mieli lepsze mózgi więc z szympansami od razu tak nie będzie chyba, że technologicznie jakoś.

a jaką filozofię najbardziej lubisz czy jaka Cie najbardziej przekonuje? tylko nie mów, że nihilizm :bezradny:
mnie się podoba filozofia procesu.

po szympansach niewiele, ale filozofia to już coś!
możesz sobie zawsze jakoś filozoficznie podejść do tematu, przemyśleć to, choć gdybyś mógł to pewnie już byś to zrobił w sumie.

Brzydota

przez owsik 21 lis 2015, 20:01
Nie ma filozofii brzydoty, a Friedrich Nietzsche nie jest nihilistą, Chyba bardziej współczesna filozofia nauki. Lubię też Marksa lubię Stoę, Tomasza z Akwinu, Spinozę znalazło by się trochę. W sumie hermeneutyka tez jest ciekawa. A i postmodernizm ma swoje smaczki. Żadna jednak nie mówi co z brzydotą jak z nią żyć.

Brzydota

przez bittersweet 21 lis 2015, 20:09
owsik, filozofiia brzydoty już powstała ;) jesteś jej twórca i tworzywem :uklon:
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Brzydota

przez owsik 21 lis 2015, 20:10
Myślę jednak, że najbardziej obiecującą filozofią w przepadku bycia brzydkim jest fenomenologia.

Brzydota

przez owsik 21 lis 2015, 20:11
bittersweet napisał(a):owsik, filozofiia brzydoty już powstała ;) jesteś jej twórca i tworzywem :uklon:

Najpierw bądź brzydka i doświadcz tego co brzydkie osoby, a potem się nabijaj.

Brzydota

przez cyklopka 21 lis 2015, 20:14
Turpizm, chociaż to bardziej w sztuce niż w filozofii.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Brzydota

przez owsik 21 lis 2015, 20:18
Można powiedzieć, że kontrkultura lat 80 wzorowała się na turpizmie mam na myśli USA szczególnie początek tych lat. Czyli malowanie twarzy itp. Brzydka osoba miała tam większe szanse niż ładna zaistnieć,

Brzydota

przez jetodik 21 lis 2015, 20:21
owsik, Nietzsche był nihilistą o tyle, że zanegował sens, ale też z witalizmu dużo miał, nie lubię i nie stworzył spójnego systemu w ogóle, metaforyczny, pełny sprzeczności kłębek, a jego podejście do prawdy skreśla go na starcie, bardziej chodziło mi o coś w stylu Ray'a Brassiera, ponure mocno.

Twoje nastawienie przypomina mi nastawienie autora tej książki: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/78859/o- ... ej-smierci
dużo jest o wykluczeniu społecznym, tu akurat związanym z wiekiem, dużo też o samobójstwie, które zresztą Jean Amery popełnił, krótko po wydaniu tej książki o ile dobrze pamietam, ale to mam nadzieję, Ciebie nie dotyczy.

Brzydota

przez owsik 21 lis 2015, 20:28
Może teraz z innej beczki lubicie filmy ja uwielbiam . Ostatnio sięgnąłem po twórczość takiego aktora jak Roman Wilhelmi. Wstyd się przyznać, ale kojarzyłem, go tylko z takiego filmu jak Alternatywy IV. Czasami wolę filmy, bo one bardziej ukazują moja sytuacje, ale nigdy nie trafiłem na film o brzydocie, który najbardziej opisywał by moja sytuacje. Bo albo w tego typu tematyce pojawiają się super nie możliwe zakończenia typu facet poznaje skruszoną modelkę, albo samobójstwo, a przecież najbardziej prawdopodobniejszy scenariusz jest najbardziej brutalny czyli bycie zawsze samotnym, gdzie główny bohater przez to, że jest brzydki za dużo pije jest biedny i umiera w zgorzknieniu.

Sortuj wg