Brzydota

Inne zaburzenia.

Brzydota

przez Purpurowy 17 lis 2015, 17:23
owsik napisał(a):Nie obrażę, nie napisałeś nic złego. Problem w tym, że nie potrafię się z tym pogodzić i nie chodzi mi o popęd czy idealizowanie związku, ale naprawdę potrzebuję normalnych randek,a potem partnerstwa.

Rozumiem. Chodzi Ci o pewien rodzaj bliskości z kobietą, a nie tylko zaspokojenie potrzeby kontaktu z innymi ludźmi?

Brzydota

przez ego 17 lis 2015, 17:25
owsik, poczytaj sobie dział z tego, albo innego forum Problemy w związkach, może to się okaże jakąś odtrutką, na Twoje potrzeby. Piszę poważnie.
ego

Brzydota

przez owsik 17 lis 2015, 17:37
Purpurowy napisał(a):
owsik napisał(a):Nie obrażę, nie napisałeś nic złego. Problem w tym, że nie potrafię się z tym pogodzić i nie chodzi mi o popęd czy idealizowanie związku, ale naprawdę potrzebuję normalnych randek,a potem partnerstwa.

Rozumiem. Chodzi Ci o pewien rodzaj bliskości z kobietą, a nie tylko zaspokojenie potrzeby kontaktu z innymi ludźmi?

Konkretnie chodzi o potrzebę bliskości z kobietami, ale na zasadzie partnerstwa nie koleżeństwa.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Brzydota

przez Purpurowy 17 lis 2015, 17:40
owsik napisał(a):Konkretnie chodzi o potrzebę bliskości z kobietami, ale na zasadzie partnerstwa nie koleżeństwa.

Rozumiem. Powiem Ci że jesteś w bardzo ciężkiej sytuacji. To trochę jak byś próbował prześcignąć TiRa na autostradzie jadąc rowerem. Z jednej strony wiesz że nie masz szans, a z drugiej cały czas próbujesz. Te próby sprawiają że jesteś coraz bardziej zmęczony, ale dalej próbujesz.

Brzydota

przez owsik 17 lis 2015, 17:41
ego napisał(a):owsik, poczytaj sobie dział z tego, albo innego forum Problemy w związkach, może to się okaże jakąś odtrutką, na Twoje potrzeby. Piszę poważnie.

Rozumiem, ale obawiam się, że to miało by sens, gdyby związek był dla mnie w miarę osiągalny, a nie tak jak teraz, gdzie opadam bardzo często przez brak urody.

Próbowałem już wielu rzeczy szukanie alternatyw, dowartościowywanie się po przez podkreślanie sobie samemu swoich mocnych stron, ale to nic nie daje. Ten brak randek przez to jak brzydki jestem, gdzieś zawsze wypływa. To powoduje, że czuję się gorszy.

Brzydota

przez owsik 17 lis 2015, 17:42
Purpurowy świetnie to ująłeś.

Brzydota

przez ego 17 lis 2015, 18:30
owsik, a Ty gadałeś kiedyś o swoim problemie z psychologiem? (jestem ciekawa co Ci ewentualnie powiedział )
ego

Brzydota

przez bittersweet 17 lis 2015, 18:58
owsik, już kiedyś pisałam , dlaczego nie zainteresujesz się kobietami niedowidzącymi czy niwidomymi ? przestanie Cie paralizówac świadomość Twoej brzydoty.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Brzydota

przez owsik 17 lis 2015, 19:01
ego napisał(a):owsik, a Ty gadałeś kiedyś o swoim problemie z psychologiem? (jestem ciekawa co Ci ewentualnie powiedział )

Tak, cóż nie zaprzeczała mi ta Pani, że wygląd się liczy. Zresztą zdawała sobie sprawę, że mam ogromną wiedzę na temat faktów naukowych dotyczących wpływu wyglądu na życie. Raczej próbowaliśmy znaleźć drogę alternatyw budowania u mnie poczucia wartości na bazie moich zasobów. Nie wmawiała mi, że to sprawi, iż znajdę dziewczynę.

Brzydota

przez owsik 17 lis 2015, 19:02
bittersweet napisał(a):owsik, już kiedyś pisałam , dlaczego nie zainteresujesz się kobietami niedowidzącymi czy niwidomymi ? przestanie Cie paralizówac świadomość Twoej brzydoty.

Nieprzestanie, bo nadal będę miał świadomość, że taka osoba niebyła by ze mną gdyby widziała.

Brzydota

przez popiol 17 lis 2015, 19:41
Czyli kluczem byłoby chyba całkowite zaakceptowanie swojego wyglądu. Tylko jak to zrobić? Ja się nigdy nie pogodzie z tym, że moja psychika jest ułomna i zdecydowałem się całkowicie odizolowac od życia w społeczeństwie.
popiol

Brzydota

przez bittersweet 17 lis 2015, 20:06
owsik napisał(a):
bittersweet napisał(a):owsik, już kiedyś pisałam , dlaczego nie zainteresujesz się kobietami niedowidzącymi czy niwidomymi ? przestanie Cie paralizówac świadomość Twoej brzydoty.

Nieprzestanie, bo nadal będę miał świadomość, że taka osoba niebyła by ze mną gdyby widziała.
Sam sobie strzelasz w kolano :? akurat chciałabym, żeby partner akceptowął mnie tylko za wewnętrzne zalety, a nie za cos tak płytkiego jak uroda. Ty chyba musisz koniecznie znaleźć jakies argumenty, żeby sobie zycie utrudnić.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Brzydota

przez ego 17 lis 2015, 20:14
popiol napisał(a):i zdecydowałem się całkowicie odizolowac od życia w społeczeństwie.
No czasem, to najlepsze, co można dla siebie zrobić. Wiem po sobie.

owsik, rozumiem, to przynajmniej na plus dla niej, że Ci żadnych kitów nie wciskała, ale z drugiej strony, to też nie dowiedziałeś się tam czegoś, czego byś sam nie wiedział, a co by poprawiło Twoją sytuację.
ego

Brzydota

przez tristezza 17 lis 2015, 20:16
popiol napisał(a):Czyli kluczem byłoby chyba całkowite zaakceptowanie swojego wyglądu. Tylko jak to zrobić? Ja się nigdy nie pogodzie z tym, że moja psychika jest ułomna i zdecydowałem się całkowicie odizolowac od życia w społeczeństwie.

Zawsze możesz to zmienić.

Sortuj wg