Brzydota

Inne zaburzenia.

Brzydota

przez ego 24 maja 2015, 22:37
jetodik napisał(a):on na podstawie obserwacji jak kobiety reagują na jego wygląd, uczynił z tego generalne założenie, ktore jest troche zbyt radykalne,
No można i tak to widzieć.

co nie zmienia faktu, ze on byl odrzucany za wygląd.
Mnie osobiście do tego nie przekonały jego zapewnienia.

kto tu pisze o wartościowaniu etycznym? bo na pewno nie ja.
To co miałeś na myśli pisząc o tym, że lepiej pójść do kurwy? szczerze mówiąc, ja to właśnie odebrałam jako wyraz takiego wartościowania. I jaki sens było w ogóle jakkolwiek oceniać, kochanie za wygląd nad kochanie za kasę, w sytuacji gdy obydwa kochania to wynik zdeterminowania? jedni są tak zdeterminowani ,że za to kochają, a inni inaczej, jaki sens ma ocena tego?

Ludzie jednak utożsamiają się ze swoim ciałem (nic dziwnego skoro ciało i umysł są ściśle ze sobą związane) i ponownie, tak jesteśmy uwarunkowani.
Zgoda, tylko co to ma w takim razie do powodu kochania kogoś i różnicowania powodów kochania na lepsze i gorsze?

a kto tu etycznie wartościuje?
Czy etycznie to faktycznie mam pewności, na pewno było ocenianie lepszych i gorszych powodów kochania kogoś( zarówno przez Ciebie, jak i owsika), co w sytuacji biologicznego zdeterminowania owych powodów jest moim zdaniem bez sensu.
Natomiast tak generalnie, to jak najbardziej istnieje pewne społeczne wartościowanie powodów bycia z kimś i w tej hierarchii, bycie z kimś bo ma kasę, stoi niżej niż bycie z kimś bo ma wygląd, czego wyrazem jest np. nazywanie osób co lecą na kogoś, bo ten ma kasę, kurwami, czy dziwkami .:)
ego

Brzydota

przez owsik 24 maja 2015, 22:56
W ogóle co to znaczy kochać za kasę. To znaczy, że kobieta nigdy nie zainteresuje się facetem jako człowiek nawet się do niego nie przyzwyczai. Po latach by go opuściła tylko dlatego, że zmniejszyły się jego dochody. To jest wyrafinowanie to jest na wskroś racjonalne to nie ma nic wspólnego z miłością. Znowu bawisz się w sztuczki erystyczne. Z tym porównywanie rzekomej miłości za kasę z fascynacją wyglądem.

Brzydota

przez ego 24 maja 2015, 23:01
owsik, o co to znaczy kochać za wygląd? To znaczy, że kobieta nigdy nie zainteresuje się facetem jako człowiek nawet się do niego nie przyzwyczai. Po latach by go opuściła tylko dlatego, że zmienił się jego wygląd. To jest wyrafinowanie, to jest na wskroś racjonalne to nie ma nic wspólnego z miłością.
Znowu sztuczka.. :D
ego

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Brzydota

przez jetodik 24 maja 2015, 23:08
To co miałeś na myśli pisząc o tym, że lepiej pójść do kurwy? szczerze mówiąc, ja to właśnie odebrałam jako wyraz takiego wartościowania. I jaki sens było w ogóle jakkolwiek oceniać, kochanie za wygląd nad kochanie za kasę, w sytuacji gdy obydwa kochania to wynik zdeterminowania? jedni są tak zdeterminowani ,że za to kochają, a inni inaczej, jaki sens ma ocena tego?

źle to odebrałaś, więc cały ten fragment do kosza - nie wartościowałem tutaj przyczepiłaś się słowa ;)

Zgoda, tylko co to ma w takim razie do powodu kochania kogoś i różnicowania powodów kochania na lepsze i gorsze?

ja osobiście nie różnicuje, a inni ludzie tak robią bo włączają swoją estetyke uczucia itd... tak czy siak są uwarunkowani w większości, że chcą miłości odwzajemnionej, w klasycznym rozumieniu tego zwrotu.
Czy etycznie to faktycznie mam pewności, na pewno było ocenianie lepszych i gorszych powodów kochania kogoś( zarówno przez Ciebie, jak i owsika

przeze mnie nie, znowu bazujesz pewnie na tym wyrazie "kurvy" którego się uczepiłaś :]
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Brzydota

przez ego 24 maja 2015, 23:25
Jetodik, a pozwolisz, że się jeszcze czegoś uczepię i dopytam, że skoro tego nie różnicujesz, to czemu mi przyznałeś, że kochanie za wygląd, uważasz za "wyższe" od kochania za kasę? :angel: ... albo dobra, może lepiej będzie, jak pójdę już spać, bo mnie za chwile z owsikiem zlinczujecie. :hide: Dobranoc.
ego

Brzydota

przez jetodik 24 maja 2015, 23:41
ego, gdzie to niby przyznałem, wymyślasz sobie, nigdzie nie przyznałem. dawaj cytat :p
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Brzydota

przez ego 25 maja 2015, 09:56
@Jetodik, wtedy gdy napisałeś tak:
jetodik napisał(a):btw, być z kimś komu się podobamy a z kimś komu się nie podobamy tylko uzależniamy od siebie finansowo, to zasadnicza różnica.
to zróżnicowałeś.
A potem gdy na moje zapytanie:Jaka? w czym tkwi wyższość uzależniania bycia z kimś od jego wyglądu, nad uzależnianiem tego, od zasobności portfela?
odpowiedziałeś:
w tym, że człowiek jest tak uwarunkowany, że woli aby ktoś był z nim ze względu na coś co stanowi jego Ja a nie że tego ja nie ceni tylko coś zewnętrznego.
czyli tym samym przyznałeś, że nie dość, że różnicujesz powody kochania, to powód kochania za wygląd uważasz, za wyższy od tego za kasę. :)
ego

Brzydota

przez jetodik 25 maja 2015, 10:09
ego, zróżnicowałem bo jest różnica w preferencjach większości ludzi, którzy bardziej wolą jedno od drugiego i to jest ta wyższość, że jedno daje więcej satysfakcji od drugiego, jest bardziej pożądane, a nie o żadna wyższość etyczną mi chodziło.

Brzydota

przez ego 25 maja 2015, 10:20
jetodik, moim zdaniem jak ktoś różnicuje zachowania ze względu bardziej pożądane, to to jest nadal wartościowanie etyczne. I tak uważam pomimo tego, że wczoraj się wycofałam z jednoznacznego zarzucania Ci wartościowania etycznego, zostając tylko przy negowaniu sensowności jakiegokolwiek wartościowania czegoś, co jest tylko wynikiem biologicznego zaprogramowania.
ego

Brzydota

przez jetodik 25 maja 2015, 10:26
ego,
jetodik, moim zdaniem jak ktoś różnicuje zachowania ze względu bardziej pożądane, to to jest nadal wartościowanie etyczne.

:shock: wytłumacze jeszcze raz a później to już sobie interpretuj jak chcesz
a więc pisząc zdanie jest zasadnicza różnica między tym a tym (w domyśle jedno jest bardziej pożądane, daje więcej satysfakcji), równie dobrze mógłbym napisać jest zasadnicza różnica między zjedzeniem suchej bułki a zjedzeniem soczystego steka.
jedzenie suchej bułki czy steka pomimo różnicowania nie rozpatruje w kategoriach etycznych i tu było tak samo.

Brzydota

przez ego 25 maja 2015, 10:42
jetodik, czemu Cię tak dziwi możliwość etycznego wartościowania zachowań przez filtr ostatecznej przyjemności? Przecież tak robili epikurejczycy.
ego

Brzydota

przez jetodik 25 maja 2015, 11:07
ego,
moim zdaniem jak ktoś różnicuje zachowania ze względu bardziej pożądane, to to jest nadal wartościowanie etyczne.

to była generalizacja jakby wszyscy byli epikuryjczykami, a tak nie jest i to mnie zdziwilo ;)
ja uwazam, owszem przyjemnosc jest dobra, ale to ze stek daje wiecej przyjemnosci od bulki nie znaczy ze jak ktos wybiera bulke to jego wybor jest nieetyczny, to by bylo zbytnie uproszczenie dla mnie, jakby przymuszal innych do jedzenia bulki czym by sprawial im nieprzyjemnosc to tak.

czemu Cię tak dziwi możliwość etycznego wartościowania zachowań przez filtr ostatecznej przyjemności? Przecież tak robili epikurejczycy.

czemu w taki razie napisałaś coś takiego?
"natomiast nie rozumiałabym etycznego wartościowania postawy głodu i sytości, że słuszne jest bycie sytym, a głodnym nie"?

Brzydota

przez ego 25 maja 2015, 11:21
jetodik napisał(a):ja uwazam, owszem przyjemnosc jest dobra, ale to ze stek daje wiecej przyjemnosci od bulki nie znaczy ze jak ktos wybiera bulke to jego wybor jest nieetyczny, to by bylo zbytnie uproszczenie dla mnie, jakby przymuszal innych do jedzenia bulki czym by sprawial im nieprzyjemnosc to tak.
No ja tak naprawdę podobnie uważam, tylko mi ta ...urwa, w Twoim poście jakoś nie daje spokoju. :mrgreen: Jeśli Cię to uspokoi, to mogę przyjąć, że faktycznie nie miałeś wtedy na myśli, aby świadomie cokolwiek wartościować w znaczeniu etycznym.:)

czemu w taki razie napisałaś coś takiego?
"natomiast nie rozumiałabym etycznego wartościowania postawy głodu i sytości, że słuszne jest bycie sytym, a głodnym nie"?
Pisałam to w kontekście zdeterminowania biologicznego tych zachowań, nie widzę miejsca dla etyki, również epikurejskiej, tam gdzie zachowanie jest wynikiem zdeterminowania.To ma tyle samo etycznego sensu co powiedzenie, że słuszniejsze, lepsze jest, że Ziemia się kręci wokół własnej osi, niż gdyby tego nie robiła.
ego

Brzydota

przez nieboszczyk 25 maja 2015, 16:38
może już wynalezli leki na brzydote?zastrzyki/tabletki?jeżeli już to muszą być mocne
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Sortuj wg