Atrakcyjnosc seksualna kobiety...

Inne zaburzenia.

przez jetodik 09 wrz 2013, 11:07
MalaMi1001,
Umawiasz się z kimś tylko dlatego, że podoba Ci sie fizycznie czy przyjrzałeś się trochę sposobowi bycia?

nie wiem ja się nie umawiam ;/ ale nie celowałbym na pewno w typ landryny, bo one nie mają wdzięku :bezradny:
i nie mogłaby mnie razić swoim zachowaniem/wnętrzem i dopiero dobrze bym się z nią czuł gdybym mógł być swobodnie przy niej sobą.
ale to nie jest, że ja jakiś wyjątkowy, bo może to raczej z moich słabości wynika :p
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Gods Top 10 09 wrz 2013, 11:09
MalaMi1001, wg mnie bardzo generalizujesz.
Dodatkowo, zżymasz się na mężczyzn, którzy traktują kobietę instrumentalnie, przedmiotowo, gdy zwracają uwagę tylko na jej urodę. Dostrzegasz podobieństwo między takim zachowaniem, a oczekiwanie od mężczyzn tego, by 'byli inteligentni', by 'dało się z nimi pogadać', by po prostu ich rolą było 'zabawianie kobiety' prawie tak samo jak najnowszy iPhone (czy inny 'gadżet')? :roll:
Jeśli mężczyzna będzie nieśmiały, to wg Twoich kryteriów nie będzie wart zainteresowania, bo (przynajmniej na początku) za dużo z siebie nie wydusi. :bezradny:
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez bittersweet 09 wrz 2013, 11:24
I o to właśnie mi chodzi! Facet umawia się z kobietą po pierwsze dlatego że podoba mu się fizycznie. Fajce cycki, zgrabne nogi i pupa i to mu w zupełności wystarczy do tego, żeby się z nią spotkać. Nie zwraca uwagi na to, że człowiek nie zmienia się w 5min i z pustej idiotki nie da się zrobić błyskotliwej kobiety. To widać od razu czy ktoś ma głowie tylko kosmetyki i ceny operacji plastycznych, albo jest do bólu monotematyczny i nie będzie z nim o czym rozmawiać.
Wcale nie widac od razu, faceci nie sa telepatami, penetrujacymi mózg kobiety od razu ;) spotykaja sie z atrakcyjną kobieta to zrozumiałe; a jak im z róznych względów nie odpowiada, to nie chca sie dalej spotykać - kobiety robią przecież dokładnie to samo, jesli chodzi o randki :bezradny:
I wcale tak nie uważam, ze faceci celuja na randki tylko z tymi lalami - niektórzy celowo wybieraja sobie mniej atrakcyjne, bo uwazaja że "ładna to głupia" albo ze będą musieli o taka kobietę ciągle użerac się z innymi konkurentami.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez NieznanySprawca 09 wrz 2013, 11:35
Nie chce tu trzaskac totalnymi truizmami, ale czy sie komu podoba, czy nie:

Kobieta, ktora ma ladna twarz, rumiane policzki, czerwone usta, talia osy, dlugie nogi, powabny chod. W oczach blysk i jedrny cyc :mrgreen:
(swiadomy odbior samca: zdrowa samica :twisted:)
(nieuswiadomiony cel biologiczny: zdrowe, sile potomstwo)

Facet, ktory "ma cos do powiedzenia", poczucie humor (prognostyk inteligencji i sukcesu towarzyskiego), "zaradnosc zyciowa" ( :mrgreen: ), pewnosc siebie, umiejetnosc podejmowania decyzji, silna wola, szacunek otoczenia no iii... oczywiscie odpowiedzialnosc i opiekunczosc (zadba o mnie i dzieci)
(swiadomy odbior samicy: ahh, jaki wspanialy ma charakter! zakochalam sie w jego wnetrzu <3 lovelove)
(nieuswiadomiony cel biologiczny: cechy przetrwania, niezbedne do osiagniecia pozycji spolecznej i "dostepu do zasobow" ( :mrgreen:) ktore zapewnia mnie (i potencjalnie moim dzieciom) mozliwosc przetrwania, ochrony i rozwoju.)*

*Do tego dazenie do stworzenie duzej zaleznosci emocjonalnej miedzy partnerem, co jest biologicznym narzedziem do osiagniecia tego celu.

Dlaczego kryteria kobiety sa bardziej rygorystyczne? Bo ma jedna komorke na miesiac, ktorej zaplodnienie wywoluje zobowiazania na nastepne 20 lat.
Dlaczego kryteria faceta sa mniej rygorystyczne? Bo produkuje miliony swoich komorek, a zobowiazanie nie jest u niego takie bezposrednie.

Czy kobieta malo atrakcyjna fizycznie moze nadrobic charakterem? Oczywiscie. Sam znam przypadek dziewuszki ewidentnie brzydkiej, a wszystkich nas do niej ciagnelo :mrgreen: :mrgreen:, poza nasza grupa tez miala powodzenie. Ale seksbomba nie zostanie.

Czy facet przystojny, ale o slabym charakterze moze nadrobic uroda? Do pewnego stopia. Dziewczyne znajdzie, ale trudno mu bedzie o stworzenie dlugotrwalej relacji i szacunek kobiety.

To sa ogolne prawa rzadzace doborem plciowym homo sapiens. Bunt przeciw nim uwazam za szalenstwo. Prawa ogolne, nie dogmaty, instynkty sa plynne i przystosowawcze, tak jak wzgledna jest ludzka percepcja, totez jest zawsze duzo wyjatkow od reguly. Czepianie sie facetow, ze "leca na ladne cycki" jest ekwiwalentem czepianie sie kobiet, ze "leca na wladze i pieniadze" Zenua ;)
Ostatnio edytowano 09 wrz 2013, 23:54 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: ;)
NieznanySprawca

przez jetodik 09 wrz 2013, 11:48
NieznanySprawca, trafnie to wszystko opisałeś :)
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez socorro 09 wrz 2013, 11:57
Ja nienawidzę być atrakcyjna. Dzięki temu jestem traktowana jak zabaweczka, którą można bez problemu odłożyć na półkę, bo posłużyła tylko podbudowaniu męskiego ego. Nie jest ważne co mam do powiedzenia, nie ma znaczenia kim jestem, to tylko ewentualny dodatek do dania głównego. Kiedyś czytałam bzdurny artykuł, że piękne kobiety mają łatwiej w pracy. G*wno prawda, ja z racji swojego zawodu jestem traktowana w pracy w stylu "dziewczynko, a ty się przypadkiem nie zgubiłaś"? Bo ładna = głupia, a nie daj wszechświecie, żeby próbowała coś mądrego powiedzieć, czegoś wymagać, zostanie spławiona, bo miało byc tylko przyjemnie.

wydaje mi się, że to jest również kwestia tego co sama o sobie myślisz i jak sama siebie traktujesz. jeśli swoją postawą, słowami i ogólnie zachowaniem pokażesz że jesteś więcej warta już pusta blond lala, to nikt nie będzie Cię źle traktował, zwyczajnie- nie dasz sobie w kaszę dmuchać. i nikt nie będzie Cię obrażał, a nawet jeśli będzie próbował- to spłynie to po Tobie jak po kaczce, bo sama znasz swoją wartość, sama dobrze wiesz, co sobą reprezentujesz. wtedy atrakcyjność fizyczna jest dodatkowym atutem, a nie brzemieniem. wszystko jest w Twojej głowie ;)

99% facetów najpierw patrzy na opakowanie, a dopiero potem na to co jest w środku. I tutaj dochodzimy do momentu nie liczenia się z uczuciami innych. Bo ja np. zanim się z kimś zdecyduję spotkać sprawdzam jak mi się z nim rozmawia, czy będzie w ogóle o czym, nie ważne czy fizycznie pociąga mnie tak, że mogłabym od razu się na niego rzucić. Co mi z tego, że spotkam się z kimś z kim najlepiej będzie wychodziło milczenie? Co z tego, że może sobie pomyśleć, że jestem zainteresowna? Nic. U was jest inaczej.

co do pogrubionej części tekstu- nie 99%, ale 100% (i facetów i kobiet). pierwsze wrażenie to jest właśnie ogólny odbiór danej osoby, w ciągu pierwszych kilku sekund naszej styczności z nią. chyba że poznajemy kogoś przez internet, wtedy jakby zaczynamy znajomość z jakąś osobą od drugiej strony - chociaż wtedy i tak na pierwszym spotkaniu ta osoba wywiera na nas to słynne ,,pierwsze wrażenie,,. jeśli ogólny pierwszy odbiór jest całkiem w porządku, to dopiero idziemy dalej w relację z tą osobą albo nie. a gdzie tu jest nieliczenie się z uczuciami? o jakich uczuciach mówisz? bo nie bardzo to rozumiem.

NieznanySprawca, dobrze ujęte :P

-- 09 wrz 2013, 12:01 --

ajj, atrakcyjność seksualna kobiety jest w dziale INNE ZABURZENIA. tak samo jak jeszcze niedawno było ,,bycie mężczyzną,, :mrgreen:
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię - ,,X,, na naszej mapie.
,,X,, oznacza nie miejsce, gdzie zaczyna się życie, lecz gdzie zaczyna się ono liczyć...
Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez New-Tenuis 09 wrz 2013, 12:22
MalaMi1001 napisał(a):Nie to, że nie lubię. Ja nienawidzę być atrakcyjna. Dzięki temu jestem traktowana jak zabaweczka, którą można bez problemu odłożyć na półkę, bo posłużyła tylko podbudowaniu męskiego ego.

Może pozwalasz sobie na to? Albo wybierasz mężczyzn, którzy Cię tak traktują?
Ja w ogóle nie lubię tego tematu - kobiety na facetów też często patrzą w taki sposób - "ciacho", "klata jak kaloryfer" itp.
W dzisiejszym świecie wydaje mi się, że to faceci mają na ten temat gorzej. Nie chciałabym być jednym z nich - znam wiele par, gdzie dziewczyna jest "wodzirejką", a facet tylko za nią łazi i jej słucha - ona może robić uwagi na temat "tłuszczyku", który mu się w brzuchu odłożył, chętnie też to przy każdej okazji opowiada koleżankom. A faceci też mnie w takich sytuacjach irytują - pozwalają sobie na to, dają sobą pomiatać jakiejś wstrętnej modliszce - to mi się wydaje skrajnie niemęskie. A ja nienawidzę słuchać opowieści w stylu np. "muszę Kamila wysłać na siłownię, bo mi utył". A ch*j mnie to obchodzi!

Poza wszystkim, atrakcyjność seksualna to nie tylko wygląd, ale też ruchy, zachowanie plus w normalnych relacjach pewien sygnał, który wysyłamy drugiej osobie.

-- 09 wrz 2013, 11:36 --

NieznanySprawca, ja jeszcze bym dopisała dobieranie się w pary na zasadzie podobieństw - np. facet kojarzy mi się z ojcem, który jest dla mnie autorytetem (w moim przypadku, atrakcyjni są wszyscy ci, którzy zdają się nie posiadać żadnej cechy mojego ojca :P ) albo... jest podobny do mnie, więc pewnie ma też podobne potrzeby.
"I knew a man who lived in fear
It was huge, it was angry,
It was drawing near.
Behind his house a secret place
Was the shadow of the demon
He could never face."

przez Gods Top 10 09 wrz 2013, 12:48
socorro napisał(a):ajj, atrakcyjność seksualna kobiety jest w dziale INNE ZABURZENIA. tak samo jak jeszcze niedawno było ,,bycie mężczyzną,, :mrgreen:
Faktycznie. :hide:

New-Tenuis napisał(a):ona może robić uwagi na temat "tłuszczyku", który mu się w brzuchu odłożył, chętnie też to przy każdej okazji opowiada koleżankom. A faceci też mnie w takich sytuacjach irytują - pozwalają sobie na to, dają sobą pomiatać jakiejś wstrętnej modliszce - to mi się wydaje skrajnie niemęskie. A ja nienawidzę słuchać opowieści w stylu np. "muszę Kamila wysłać na siłownię, bo mi utył". A ch*j mnie to obchodzi!
To spróbuj sobie wyobrazić mężczyznę, który na zarzuty o tłuszczyk na jego brzuchu, odpowiada: 'kochanie, tobie też się utyło' lub 'kochanie, ty też trochę się zaniedbałaś'... :P
Wyobraziłaś sobie mniej niż 10 siniaków i mniej, niż dwugodzinną tyradę? :hide: :mrgreen: ;)
Ostatnio edytowano 09 wrz 2013, 12:50 przez Gods Top 10, łącznie edytowano 1 raz
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez carlosbueno 09 wrz 2013, 12:50
MalaMi1001, Jeśli się jest bardzo atrakcyjną osobą to często sie jest podrywanym przez specyficzny typ facetów, tak mi się zdaje przynajmniej. Są to mężczyźni o bardzo wysokim ego, mniemaniu o sobie, często tzw podrywacze- zaliczacze których piękności najbardziej jarają i zaspakajają ich próżność. Często są to tzw samce alfa którzy uważają że świat w tym kobiety należą do nich bo są tak wspaniali. Przeciętny ale często wartościowy facet boi się zapoznawać piękności, wybiera przeciętne, albo umiarkowanie ładne bo uważa że nie będzie w stanie zrobić wrażenia na piękności, która zwykle jest otoczona wianuszkiem adoratorów.
Największy Forumowy Maruda

przez New-Tenuis 09 wrz 2013, 12:55
Gods Top 10, po kiego (...) faceci związują się z takimi kobietami, o to mi chodziło. Jak by mi mój facet (wirtualny :P) powiedział, że mam tłuszczyk, utyło mi się i może pójdę na aerobik, dostałby po ryju i na tym bym z nim skończyła.
"I knew a man who lived in fear
It was huge, it was angry,
It was drawing near.
Behind his house a secret place
Was the shadow of the demon
He could never face."

przez monk.2000 09 wrz 2013, 13:02
Dużo prawdy w tych instynktach w człowieku. Na szczęście wytworzyły się też inne, np. zdolność do racjonalnego myślenia. Poznając te mechanizmy jesteśmy od nich wolni. Albo przynajmniej mamy wybór.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez jetodik 09 wrz 2013, 13:06
Przeciętny ale często wartościowy facet boi się zapoznawać piękności, wybiera przeciętne, albo umiarkowanie ładne

ale w takich też się można zabujać i wtedy są piekniejsze niz te powszechnie uwazane za napiekniejsze.

monk.2000, niestety racjonalnym mysleniem trudno jest stworzyc pociag do danej kobiety.

przez Ferdynand k 09 wrz 2013, 13:09
New-Tenuis, a czyli on musi być przystojny inteligentny
jeszcze cię doceniać a osobowość a ty możesz wyglądać jak klucha i ma z uśmiechem na twarzy
patrzeć w fałdy tłuszczu?

no chyba dba się by partner był zadowolony z pożycia nie?
a seks też jest ważny
jeszcze by dbał o twoje zdrowie byś nie wykorkowała na zawał serca i ty go po ryju?
Naczelny Użyszkodnik

przez L.E. 09 wrz 2013, 13:09
Nie chce mi się dużo nad tym deliberować, ale ja też uważam, że kobieta z atrakcyjności ma więcej kłopotu niż pożytku...
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

Sortuj wg