Problemy ze snem ( senność, bezsenność, sny itd. itp...)

Inne zaburzenia.

przez fiolka34 23 wrz 2011, 20:03
Koszmary senne zaczęły nawiedzać mnie po traumatycznych przeżyciach tak ,że bałam się zasnąć.Cały czas spałam przy zapalonym świetle lub telewizorze padał dosłownie z wyczerpania bo świadomie bałam się zasnąć...wybudzałam się z panicznym lękiem i z walącym sercem...potem zaczeły się maratony w nie spaniu...

przez dominator1 25 lis 2011, 17:23
Co brać? Ogólnie to mam dziwne schizy , czasami mam takie napady stresu.. Ostatnio np podczas głupiego meczu polska niemcy tuz przed meczem w tv ,myślałem że umrę, taka sytuacją się powtarza w takich stresowych sytuacjach i też nie, no bo mecz to chyba nie jest jakas ważną sprawa, w każdym bądz razie odczuwam to jako baardzo mocny stres , nie wiem podobny chyba jest kiedy ktoś trzyma ci pistolet koło głowy ... Dziś wieczorem.. Czasami jest tak że coś nas nagle przebudzi np petarda albo coś noi budzimy sie nagle wystraszeni , dzis się właśnie tak wybudziłem nagle ale raczej bez powodu, serce biło mocniej ok, ale co najgorsze ono się rozpędzało i mocno waliło ,trwało to z 3 minuty ,może to śmieszne ale już się żegnałem z życiem :why: Poczym powoli biło coraz słabiej aż się unormowało ... Później bałem się zasnąć, nie wiem czym to jest spowodowane czy stresem czy jakimiś problemami z sercem,pale papierosy chyba je rzucę , czy od palenia moga byc takie skutki? Pale kilka lat.. Niewiem z 3

przez wiejskifilozof 02 gru 2011, 11:20
Ja nie chcę brać , na noc żadnej chemii . Biorę Rispolept po co mieszać , z lekiem na sennym .

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez quetra 02 gru 2011, 18:42
ja na przyklad mem lęk, że jestem śpiący i nie zasnę "bo tak".... skupiam się na tej myśli bo przecież nie mogę sie zmusic do spania to "dzieje sie samo" oczywiscie strach poteguje uczucie sennosci bo jest potrzeba ktora - boje sie - nie zostanie zaspokojona i cos mi sie stanie. Oczywiscie kladac sie wybudzam sie za kazdym razem gdy tyko zaczynam zapadac w sen jakbym chcial sobie sam udowodnic ze nie moge zasnac. i tak w kolko. oczywiscie w koncu zasypiam, ale kazda przespana noc nie uczy mnie ze "przeciez i tak zasne" skoro zasnalem ostatnim razem
"...niektórych rzeczy nie można ująć w inny sposób jak tak, czy inaczej..."

przez ajka 100 10 gru 2011, 20:22
Witam, ja to znów mam problem typu, że jeśli uda mi się zasnąć to nic mi się nie śni, od około 8 lat śniło mi się kilka razy cokolwiek.
ajka 100

przez dominator1 11 gru 2011, 01:37
ajka ,co dziennie ci sie coś śni tylko nie pamiętasz.Spróbuj rano jak wstaniesz zaraz po przebudzeniu ,nic nierób najlepiej jeszcze z zamkniętymi oczami i pomyśl co ci się śniło ... Jeśli jutro to nie zadziała próbuj dalej ale myśle że w ciągu 3 dni juz na pewno sobie przypomnisz.dodatkowo jeśli ci tak bardzo zależy na snach możesz prowadzić zeszyt w którym bedziesz zapisywać to co pamiętasz :D Są to dość skuteczne metody...

przez tahela 11 gru 2011, 01:41
dominator1,
Ta metoda z zamknięciem oczu po pzebudzeniu działa, ja to stosuje od lat jak chce zapamietać sen a wylatuje mmi z głowy.JEjt skuteczna , to kwestia odpowiedniego skupienia się i dotarcia do własnej poświadomości.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez wiejskifilozof 14 gru 2011, 13:22
Mój sen . Jestem Niemcem , jest rok 1942 .Mam na sobie mundur Wermachtu .Mówię rodzinie o sukcesach Rzeszy na frontach .

przez vintage 18 gru 2011, 23:51
W ostatnich latach w moich snach pojawiał się głównie motyw niespełnienia. Były bardzo mętne, zazwyczaj opowiadały o przygotowaniach to jakiejś podróży, wydarzenia, które ostatecznie nie następowało. Wydaje mi się, że może to być związane z moim przekonaniem o tym, że nie daję z siebie wszystkiego, że zamiast dążyć twardo do celu robię wszystko na odwal się, lub odkładam zupełnie, ślizgam się po powierzchni życia zamiast żyć naprawdę.
Ostatnio sny zrobiły się bardzo realistyczne, niedawno obudziłem brata krzykiem przez sen. Śniło mi się, że moi dziadkowie wyprowadzili się ze swojego obecnego domu, ponieważ było w nim coś niedobrego, jakieś zagrożenie. Pomogliśmy im w przeprowadzce, wynieśliśmy wszystkie rzeczy, zostawiając gołe ściany. Po wszystkim postanowiłem wrócić do domu, żeby upewnić się, że wszystko było już wyniesione. Na widok opustoszałego budynku czułem niepokój (w realu też tak mam, zwłaszcza boję się okien). W oknie stał mały chłopiec. Podszedłem do okna i zaczęliśmy rozmawiać, powiedział:
- Wróciłeś po rzeczy?
- Tak.
- Nie boisz się?
- Nie.
- Wejdź.
Spróbowałem otworzyć drzwi do domu, ale były zamknięte, a klucze zostawiłem u nas (mieszkamy obok dziadków). Powiedziałem, że zaraz wrócę i ruszyłem w kierunku naszego domu. Kiedy przeszedłem przez podwórko i byłem przy furtce usłyszałem głos chłopca: "Patrz." Odwróciłem się i zobaczyłem, że podniósł dłonie do twarzy i rozwarł powieki w nienaturalny sposób, oczy wypadły mu z oczodołów, wyrosły mu rogi i zaczął wydawać z siebie ryk. W tym momencie zacząłem krzyczeć i brat mnie obudził. Macie jakieś teorie? Jestem niewierzący i myślę, że religijne interpretacje można sobie odpuścić.
Jeśli nadasz myślom formę słów, łatwiej będzie Ci prowadzić wewnętrzny dialog.

przez chris77 01 sie 2012, 14:19
3 dni bezsenne od niedzieli, ogólnie nie śpię od 6 lat, co robić?

przez orimarek 22 sie 2012, 13:01
Kiedyś również miałem ogormne problemy ze snem, nie mogłem zasnąć, a jak już mi się udało to najmniejszy szmer mnie budził. Długo szukałem rozwiązania swojego problemu i testowałem to co znalazłem, ćwiczenia oddechowe, regularne godziny spania, ćwiczenia relaksacyjne to rzeczywiście pomaga. Czytałem poradniki, mogę polecić książkę Mateusza karbowskiego pt. "Sztuka spania i wstawania" xxxxxxx ona mi bardzo pomogła. Teraz jest znacznie lepiej, ale trzeba się pilnować i przestrzegać pewnych zasad.
Ostatnio edytowano 24 sie 2012, 20:47 przez *Wiola*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: usunieto link

przez Abbey 24 sie 2012, 20:38
Od dwóch tygodni jest coraz gorzej. Sypiam przerwanym snem gdy wzejdzie słońce, czasem padnę w środku dnia i zdaje się żadna siła nie obudzić... właśnie, zdaje...
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

przez estera1 25 sie 2012, 13:17
tez nie spie wcale albo 3-4h :(

przez kasia000 29 sie 2012, 09:11
chris77 napisał(a):3 dni bezsenne od niedzieli, ogólnie nie śpię od 6 lat, co robić?

wrócić na SSRI i powoli zacząć odstawianie ,schemat 10% dawki co 3 tygodnie.Plus intensywna,żmudna dłuuuga psychoterapia.
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

Sortuj wg