Problemy ze snem ( senność, bezsenność, sny itd. itp...)

Inne zaburzenia.

przez Tina1234 02 wrz 2011, 14:40
On nie będzie chciał odpowiadać, wiem jaki jest ;/ spróbuję odpowiedzieć na te pytania, a jak nie to podpytam jego.

przez Bebzon 02 wrz 2011, 15:42
to jest prawdopodobnie paraliż przysenny, na jego miejscu poszedlbym do lekarza pierwszego konaktu, tam sie dowie gdzie isc dalej, to moze byc sprawa neurologiczna, a moze jakas inna, na pewno nie jest to objaw choroby psychicznej

przez Tina1234 02 wrz 2011, 22:12
dzięki ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Rhuta S. 06 wrz 2011, 18:14
męczące sny

Witam, nie wiedziałam w jakim temacie umieścić mój problem, więc zrobiłam to tutaj. Mianowicie mam problem związany ze snami. Powtarza mi się jeden sen, który mniej więcej wygląda tak: podczas snu, uświadamiam sobie, że śnię, towarzyszy mi temu ogromny strach, chcę się obudzić ale nie potrafię, czuję jakąś postać ( albo głos, który w moim odczuciu jest negatywny) mówi on, że nie mogę spać bo umrę. Wszystko robię by się obudzić, próbuję się poruszać i krzyczę ( nie wiem czy to mi się śni czy naprawdę krzyczę), w końcu udaje mi się obudzić i jestem przerażona. Zapalam światło i siedzę na łóżku. Po jakiejś chwili robię się znów bardzo senna powoli usypiam ale za każdym razem w chwili przejścia z jawy w sen czuję znów to coś co mi mówi, ze nie mogę zasnąć bo umrę (odczuwam negatywne zamiary tego czegoś) i tak kilka razy otrząsam się i próbuję nie zasnąć...po dłuższym czasie zmagania się z nie zaśnięciem w końcu zasypiam i już nic nie pamiętam... to jest jakieś chore i bardzo mnie to męczy, jak myślicie czy to jest paraliż senny czy co ??
Ostatnio edytowano 06 wrz 2011, 18:26 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

przez *Monika* 06 wrz 2011, 18:33
Rhuta S., Witaj.
Poprzeglądaj ten wątek.
Myślę, że problem, który opisujesz związany może być z zaburzeniami nerwicowymi.

Paraliż senny, który jest zjawiskiem normalnym podczas fazy REM, nie pozwala obudzić się z takiego czy innego powodu". "Mózg budzi się przed ciałem". Czasami paraliż senny ma miejsce razem z sennymi halucynacjami lub "budzącymi snami".
W wielu przypadkach ludziom się wydaje, że widzą mroczną lub groźną postać znajdującą się w ich pokoju, lub słyszą dziwne dźwięki, nie są jednak w stanie określić ich źródła. Niektórzy badacze hipotezują, że ludzie opisujący uprowadzenia przez istoty spoza Ziemi tak naprawdę doświadczyły paraliżu sennego połączonego z taką halucynacją.
Ludzie mogący częściej doświadczać paraliżu sennego, jak mówią eksperci, jeśli są pozbawieni snu, mogą mieć dziwne zmiany lub mieć nieregularne rozkłady snu.
Ludzie uzależnieni od alkoholu lub leków, które mogą zlikwidować fazę snu REM, tacy jak osoby biorące leki antydepresyjne, również mogą mieć predyspozycje do takich doświadczeń. Według doktor Phillips, może ryzykować na przykład osoba, która opóźnia przyjęcie dawki leku antydepresyjnego.
Tak naprawdę zależy to tylko od korelacji stylu życia. Klasycznym przykładem jest dziecko, które dużo się bawi podczas wiosennej przerwy w nauce, po czym budzi się na plaży niezdolne do wykonania jakiegokolwiek ruchu. Taka osoba pozbawia siebie snu, wchodzi w nieregularny rozkład snu i dużo pije - są to trzy czynniki ryzyka.
Paraliż senny i halucynacje senne ogólnie są niegroźne, eksperci od snu powiedzieli jednak, że mogą czasami być powiązane z narkolepsją. Chociaż w większości przypadków, jak mówi Hansen, są znakiem tego, że dana osoba musi "rozwinąć jakieś dobre zwyczaje senne", takie jak zmniejszenie spożycia kofeiny przed snem, regularne ćwiczenia fizyczne i chodzenie spać i wstawanie każdego dnia o tej samej porze.

Jeśli paraliż senny i ekstremalna senność w ciągu dnia występują nawet przy odpowiednim śnie, to wtedy należy się udać do lekarza.
Obrazek
Główny Moderator

przez Rhuta S. 06 wrz 2011, 18:45
dzięki za szybką odpowiedź, postaram się zmienić swój tryb życia na bardziej "zdrowy" i mam nadzieje, że to szybko minie, bo jak nie to chyba pewnej nocy zejdę na zawał ... :(

przez cookiemonster 12 wrz 2011, 21:05
ja tez mam takie jazdy w glowie , wychodzenie z ciala w snie , mam tak prawie codziennie , kiedys dostane ataku serca przez to

przez Głos_w_głowie 12 wrz 2011, 22:29
Tina1234, Czy Twój chłopak wykonywał kiedykolwiek ćwiczenia na świadome śnienie? Czy kiedykolwiek śnił świadomie?
Głos_w_głowie

przez Tina1234 12 wrz 2011, 22:43
Nie, nie wykonywał żadnych takich rzeczy.

przez Głos_w_głowie 12 wrz 2011, 23:13
Tina1234 napisał(a):Nie, nie wykonywał żadnych takich rzeczy.

Napisałam Ci resztę na pw, zajrzyj
Głos_w_głowie

Problemy ze snem ( senność, bezsenność, sny itd. itp...).

przez smutnaona 13 wrz 2011, 12:41
mowienie do siebie i w czasie snu
Czy to jest objaw choroby psychicznej czy raczej samotnosc jaka nas doskwiera? :(
Ostatnio edytowano 13 wrz 2011, 16:40 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na zbliżoną problematykę

Problemy ze snem ( senność, bezsenność, sny itd. itp...).

przez Głos_w_głowie 13 wrz 2011, 14:52
smutnaona napisał(a):Czy to jest objaw choroby psychicznej czy raczej samotnosc jaka nas doskwiera? :(

W czasie snu to raczej nic złego, chodzenie to lunatyzm ale samo mówienie to tylko reakcja ciała na sen. A mówienie do siebie, no cóż, wiele ludzi mówi do siebie gdy są sami, nie wiem czy ma to związek z samotnością, na pewno u starszych ludzi tak, ale w młodym wieku to tylko taki wewnętrzny dialog, tyle że na głos ;) gorzej, jeśli ktoś nie zdaje sobie sprawy z tego że ze sobą rozmawia, albo uważa że ktoś mu odpowiada :pirate:
Głos_w_głowie

przez mikigali 22 wrz 2011, 19:58
Sny....boję się iść spać

Witam wszystkich.
Wszedłem tu z powodu, że poszukuje pomocy.Mój problem wygląda następująco.
Co noc mam dziwne sny...Wczoraj miałem sen ,że płonę żywcem, krzyczałem było tak jak by wszyscy spali było to w nocy, próbowałem się ruszyć ale nie mogłem, ogień miał niebieską poświatę jakby gaz.Miałem też sny , że wchodzę do pokoju a tam na środku czarne marmurowe łóżko z kanalikami w kształcie człowieka tak jakby krew miała z nich spływać. Miewałem różne sny np. miałem operację na żywca , wogóle nie mogłem się poruszyć, też krzyczałem, a cieli mnie dalej. Wszystkie te sny były związane z łóżkiem.Nie wiem co się ze mną dzieje. Jestem świadomy tych snów.Wiem że śnię.
Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 22 wrz 2011, 20:38 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

przez Lord Kapucyn 22 wrz 2011, 20:03
Poczytaj o zjawisku paraliżu przysennego:
Kod: Zaznacz cały
http://pl.wikipedia.org/wiki/Porażenie_przysenne

zjawisku Świadomego snu:
Kod: Zaznacz cały
http://pl.wikipedia.org/wiki/Świadomy_sen

oraz o konkretnych zaburzeniach snu, tj. F51.4 Lęki nocne oraz F51.5 Koszmary senne.
Ostatnio edytowano 22 wrz 2011, 20:38 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg