Problemy ze snem ( senność, bezsenność, sny itd. itp...)

Inne zaburzenia.

przez dominator1 11 maja 2011, 22:45
Amożesz napisać coś więcej, w necie nic niema na ten temat konkretnego

przez Amy Lee 11 maja 2011, 23:49
To w złym internecie szukałeś :P Już mam, przeklejam z innego forum.

http://losal.webpark.pl/fazy.htm napisał(a):W fazie snu wolnofalowego (SWF) wyróżnia się cztery stadia: Stadium I - to okres przejściowy między czuwaniem a snem. Cechuje go stopniowe zanikanie fal alfa, które przeobrażają się w małe, nieregularne, szybko zmieniające się oscylacje, a w okolicy skroniowej pojawiają się zazwyczaj pojedyncze fale theta. W tym czasie można stwierdzić tzw. czynnościową ślepotę, tj. niereagowanie ha bodźce świetlne, Świadomość wypełniają wyobrażenia i myśli, w ktorych splątane są elementy rzeczywistości i marzeń] sennych. W tym stadium występuje też czasem tzw. zryw miokloniczny, czyli nagły skurcz mięśniowy przypominający napad padaczkowy, będący jednak normalnym zjawiskiem związanym z zasypianiem.
Amy Lee

przez dominator1 12 maja 2011, 00:01
Oj ale to chyba nie to. Ten skurcz to jest raczej to kiedy np noga sama podskakuje . A umnie jak juz pisalem, poprostu sie nagle wybudzam, i mam takie dziwne wrazenie jak by serce szybciej mi biło ,ogolnie panika..czytalem o bezdeechu ale to też raczej nie to bo ponoć przez bezdech można sie obudzic w srodku nocy.A ja mam to tylko przy zasypianiu. Co dziwne kiedy się poloże czasem spać po południu, żadnych problemów nie mam tego typu...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 12 maja 2011, 00:04
Ojej, to jest klasyczny przykład nerwicy ...też tak miałam, wieczorem, jakby mi serce stawało na chwilkę i później nagle galopuje i tak jakiś czas - zrobili mi badanie holtera, miałam arytmię na te nerwowym, leki, terapia i przejdzie....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez dominator1 12 maja 2011, 00:14
Jaka terapia? Tobie przeszło?

przez kusia 17 sie 2011, 22:12
Witam
Mam od kilku miesięcy problem ze snami, codziennie coś mi się śni i codziennie dokładnie je pamiętam. niby nic strasznego w tych snach się nie dzieje ale rano budzę się roztrzęsiona albo zapłakana. Nigdy nie miałam tak bym przez parę dni z rzędu śniła tak intensywnie a teraz mam tak od kilku miesięcy. Nie wiem co robić, jak sobie z tym radzić, doszło do tego, że ze strachu przed snami boję się zasypiać, miewam napady paniki przed snem i zdarzają się noce, że ze strachu śpię po 2,3 godziny. Nie wiem co robić.. Czy ktoś tak miał? może to przez leki? nie wiem, nie radze sobie z tym :(
"Nie przejmuje cudzych szajb, mam własną"

przez Artemizja 19 sie 2011, 03:54
kusia, może zanim zaczęły się te sny zdarzyło się coś, co bardzo przeżyłaś?Być może jakieś wydarzenie je wywołało?

Nie mogę spać.Z jednej strony marzę o tym by w końcu zasnąć, bo jestem zmęczona, rozdrażniona i po głowie chodzą mi czarne myśli a z drugiej strony boję się, że jak w końcu zasnę, to znów będę miała koszmary.Póki co siedzę przed komputerem i piszę na forum, bo to trochę pomaga.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez dominator1 19 sie 2011, 13:21
Ojeju ale co ty snów się boisz.. Czego tu się bać? Potraktuj to jako dobry horror :D Ja lubię horrory i czasem też mam bardzo złe sny, i nie powiem dziwnie się czuje.Ale jakoś nie przeżywam no bo to tylko sen :smile:

przez kusia 19 sie 2011, 13:56
samara22, Oj stało i się stało, ale to już za mną, już w dzień o tym nie myśle tylko sny wciąż ryją mi banie :why:
to straszne bo to niby tylko sny a zyć nie dają...

przez arla 19 sie 2011, 18:21
kusia, mnie też sny wykańczają , niby śpisz a budzisz sie i jesteś nieprzytomna albo całą noc się męczysz ;/ ja tak mam odkąd pamiętam i nie ważne czy brałam akurat leki czy nie zawsze jest intensywnie....
'Zacząć jest łatwo. Wytrwać jest sztuką'

przez kusia 19 sie 2011, 21:44
arla, to mnie nie pocieszyłaś ;/ ja tak mam od paru miesięcy i miałam nadzieję, że przejdzie tak jak przyszło. chyba jednak to co przeżyłam bardziej mi zryło psychikę niż sądziłam :why:
teraz strasznie nienawidzę jak ktoś wieczorem na pożegnanie życzy mi "kolorowych snów" wrrrrrr

przez Artemizja 20 sie 2011, 00:54
dominator1, chciałabym, żeby to co mi się śni było tylko snem a nie wymieszanymi wspomnieniami...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Problemy ze snem ( senność, bezsenność, sny itd. itp...).

przez Tina1234 01 wrz 2011, 23:24
Witam. Nie wiem czy w dobrym dziele, ale proszę o pomoc. Mój chłopak ma problemy ze snem.. Chodzi o to, że gdy zasypia, wchodzi w pewien stan (podobny do OOBE). Widzi cały swój pokój, dom. Widzi siebie śpiącego. Problem w tym, że ciągle ma coś w stylu halucynacji. Widzi różne postacie. Chce się obudzić, ale nie może. Nie może zrobić nic, tylko krzyczeć, by ktoś go obudził. Sam nie daje rady. Boi się tego, nie chce o tym mówić. Chce iść do psychologa, ale boi się, że to nie ustanie. Co to jest? Paraliż senny? Jak mam mu pomóc? Z góry dzięki.
Ostatnio edytowano 12 wrz 2011, 22:54 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

przez Vian 01 wrz 2011, 23:48
Tina1234,Możesz tu sprowadzić chłopaka?
Miałabym parę pytań, w sumie to sporo i jednak on odpowie lepiej niż Ty.
Ostatnio edytowano 12 wrz 2011, 22:56 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Sortuj wg