Problemy ze snem ( senność, bezsenność, sny itd. itp...)

Inne zaburzenia.

przez margarita200 10 mar 2011, 23:45
ale one sie nasiliły teraz przy depresji i 15 mg seronilu ktory biore 4 tydz.
Wczesniej miałam takie raz na tydzien ale jak spałam wybudzało mnie szarpniecie ze snu
a teraz mam codziennie przy zasypianiu.to tak jak 3 razy ,,podchodze do zasypiania ,,i z tych trzech podejsc srednio 2 razy drgawka,
to normalne ? tez tak macie ?

przez coma 10 mar 2011, 23:53
Może to być efektem nadmiernego napięcia, ponadto drgawki kloniczne mięśni są jednym ze skutków ubocznych zażywania fluoksetyny :) Nie ma w tym nic niepokojącego. Możesz sobie zażywać również magnez razem z witaminą B6. Często niedobór magnezu powoduje lub nasila takie "drgawki". Jeżeli Cię to bardzo niepokoi to najlepiej byłoby poradzić się lekarza.
coma

przez kite 12 mar 2011, 19:57
ja mogłabym spać przez 24 na dobę. śpię w nocy ok 11 godzin, a już w okolicach godziny 10 muli mnie, i kładę się w moim kąciku którego nawet nie sprzątam bo mi się nie chce składać i rozkładać koca :roll: nie wiem czym jest to spowodowane. może lekami, może moimi zaburzeniami?
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez m_antoinette 13 mar 2011, 17:55
kite napisał(a):ja mogłabym spać przez 24 na dobę. śpię w nocy ok 11 godzin, a już w okolicach godziny 10 muli mnie, i kładę się w moim kąciku którego nawet nie sprzątam bo mi się nie chce składać i rozkładać koca :roll: nie wiem czym jest to spowodowane. może lekami, może moimi zaburzeniami?

Możliwe że lekami. Ale, nie zauważyłaś może, że im krócej śpisz tym mniej ci się chce spać? ;p Pytam, bo ja tak mam, jak nie muszę się zrywać rano, czyli w weekedny to potrafię spać po 13 godz i wtedy jest masakra - dużo bardziej chce mi się spać i do tego źle się czuję. A jak wstaję sobie np o 6 to normalnie żyje i dobrze się czuję.

przez coma 13 mar 2011, 20:10
m_antoinette, ja mam tak, że jak krócej śpię to jestem bardziej wyspana, 4 godziny to takie optimum :mrgreen:
coma

przez m_antoinette 13 mar 2011, 21:10
Tylko niestety problem jest jeszcze taki, że ja nienawidzę wstawać wcześnie chociaż wiem, że będę się źle czuć jak przesadzę :P Muszę mieć jakiś przymus żeby wstać - głównie jest nim szkoła.

przez Lollitage 27 kwi 2011, 19:58
Mam problemy ze snem, bo budzę się w nocy około trzeciej, czwartej i często miewam napady lęku, długo nie mogę zasnąć. Czuję się wtedy bardzo samotnie, najczęściej pykam coś sobie na komórce, która zawsze leży obok łóżka lub w (jeżeli ją wcześniej przygotuję, bo wiem, że żeby sięgnąć poza łóżko już potrzebuję długo się zebrać w tym nocnym zdenerwowaniu), czasem to troszkę pomaga, szczególnie kiedy ktoś znajomy akurat siedzi na gg. Ale powiedzmy szczerze, nie zawsze się zdarza, że o trzeciej w nocy ktoś z przyjaciół nie będzie spał i akurat siedział przed komputerem (przynajmniej tak jest u mnie). Mogłabym niby iść do brata do drugiego pokoju albo coś, ale nie potrafię się przemieścić i na samą myśl o wstaniu ogarnia mnie strach. W ferie to były prawdziwe męczarnie, starałam się nawet modlić... Kiedy chodzę do szkoły, wracam padnięta i nie stać mnie na takie ekscesy typu budzenie :D To jest akurat plus. Boję się wakacji. Trzymajcie kciuki, żebym sobie poradziła.

Poza tym, jeżeli już w tematyce snów jestem, to zauważyłam, że od leków z sertraliną (Asentra) jakoś bardziej pamiętam sny (ostatnio już trzy dni z rzędu, a kiedy nie brałam tabletek, raz na dłuugi czas cokolwiek pamiętałam) i są naprawdę wyraźne.

A w czasie dnia od wyżej wspomnianego leku przez pierwsze dni przyjmowania czułam dużą senność, teraz już mi przeszło.
W damę kier z jej ciała spływa
Grzana w waszych batach krew
Na nic wszystko, nocą wiecznie się odkrywa
Nieśmiertelny walet trefl

przez estera1 28 kwi 2011, 19:13
a dlugo juz lykasz te tabletki?obecnie nie pomagaja ci przespac calej nocy?moze zmien tablety?

przez Lollitage 29 kwi 2011, 20:03
Od jakiegoś miesiąca, może mniej, więc krótko. Był bardzo zajęty, że tak powiem, więc akurat w tym czasie to nie był mój największy problem, ale boję się, że w wakacje to wróci. Jakby mi lek nie pomagał, to faktycznie, pomyślę o zmianie w ogóle albo zmianie dawki (oczywiscie przy uzgodnieniu z psychiatra) :)
W damę kier z jej ciała spływa
Grzana w waszych batach krew
Na nic wszystko, nocą wiecznie się odkrywa
Nieśmiertelny walet trefl

przez estera1 29 kwi 2011, 22:05
niemartw sie na zapas...jak beda wakacje to nawet jak sie niewyspisz nic sie nie stanie organizm w koncu sie zmeczy a co ja mam powiedziec jak chodze do pracy i musze byc wypoczeta a nie zawsze usne...sproboj jakies ziolka pic moze ci pomoga .Kiedys je pilam pomagaly ale na krotko:(

przez Sorrow 29 kwi 2011, 22:37
Ostatnio boję się snu.

przez estera1 30 kwi 2011, 09:21
ja tez tak mam idac spac nakrecam sie ze nie usne :(

przez dominator1 11 maja 2011, 12:31
Witam, Ja mam takie coś , nie wiem czym to jest spowodowane. Mam to już od paru lat , ostatnio przez kilka miesięcy mialem to bardzo rzadko ale ostatnio znow zaczyna się to powtarzać. A więc przed zaśnięciem kiedy już porostu od pływam ,mam takie coś jak by serce się zatrzymywało i nagle się budzę, robi mi się gorąco i jestem wystraszony. Nie wiem czy naprawdę serce mi się zatrzymuje ale tak to jakoś odczuwam.../Dziś wnocy mialem tak chyba z 10 razy... Po prostu nie moge zasnąć choć bardzo mi się chce i oczy same się zamykają, to to cholerstwo mnie budzi... W końcu zasypiam nie wiem kiedy...Wie ktoś co to może być?

przez Amy Lee 11 maja 2011, 22:39
Nie, serce ci się na pewno nie zatrzymuje, może to jest raczej to uczucie nerwowego przydechu. Jest to chyba problem nieprawidłowego przechodzenia z płytkiego do głębokiego snu, niestety dokładniej nie umiem tego wyjaśnić.
Amy Lee

Sortuj wg