Problemy ze snem ( senność, bezsenność, sny itd. itp...)

Inne zaburzenia.

Re: Problemy ze snem ( senność, bezsenność, sny itd. itp...)

przez jaaa 06 sty 2009, 14:44
agnieszka m a nie bralas lekow typu lerivon ,mirzaten ,chlorprotixen czy tisercin... one sa na sen i bierze sie je dlugotrwale a nie jak te leki ktore bralas dotychczas co sa siln ei uzalezniajace ,tez mialam silna bezsennosc ,dalej trwa i lykam prochy ale juz w minimalnych dawkach ic zasem uda spac mi sie bez lekow;)

przez Duran84 20 sty 2009, 14:02
Czy macie coś takiego, że podczas snu czas jakby się nagle zatrzymywał :?: Ja (chyba po raz pierwszy w życiu :P) przeżyłem dzisiaj coś takiego... Dziwne uczucie. Obudziłem się o 6.05 i pomyślałem sobie, że jeszcze za wcześnie... Zapadłem w głęboki (tak mi się przynajmniej wydawało :P) sen... Budzę się... Patrzę na zegarek 6.23... Co jest do cholery myslę... Ale nic... Śpię dalej snem kamiennym... Sen na moje oko trwał ponad godzinę. A obudziłem się o 6.50... Czy ktoś mi może to rozsądnie i logicznie wytłumaczyć :?: Bo Ja się z tym męczę od rana... I za chiny nie mogę pojąć tego co się działo między 6.05 a 6.50...
http://rockmaniak84.blogspot.com/ Pierwszy mój blog od dawna. O muzyce i nie tylko...

przez Zahn 21 sty 2009, 13:48
Duran84
Miewam podobnie... tylko, że u mnie dochodzi jeszcze treść snu. Budząc się kilkakrotnie nad ranem, mam wrażenie, że poszczególne sny są bardzo złożone i trwa naprawdę długo (zazwyczaj są to bardzo żywe marzenia senne), a po przebudzeniu okazuje się, że upłynęło raptem kilkanaście minut.
"Śpiewać... Cieszyć się majem... Niektórzy to mogą..."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez LucidMan 23 sty 2009, 09:35
Zahn, Duran84, tylko takie złudzenie. Czas trochę inaczej płynie w świecie snów, a inaczej w rzeczywistości.
Lucid life

przez agnieszka.m 24 sty 2009, 14:53
jaaa... jakich środków na bezsennośc używasz? ja już jestem u kresu wytrzymałości i dodatkowo czuję się jak królik doświadczalny. Te proszki, które wymieniłaś, na mnie nie działają: lerivon - jak dla mnie masakra, brałam 3 tygodnie, nie zadziałał ani razu nasennie, również w dawce 60 mg, byłam tylko po nim emocjonalnym i intelektualnym debilem, a dodatkowo zachowywałam się jakbym tydzień nie jadła, pożerałam wszystko, co stanęło na mojej drodze, a zatem odczuwałam tylko i wyłącznie skutki uboczne. Lekarka stwierdziła, że dalsza kuracja nim jest bez sensu, bo jakby miał zadziałać nasennie, to wywołałby taki skutek od razu (tylko nie wiem, po co mnie nim 3 tygodnie faszerowała). Tisercin zatkał mi tylko nos, również nie działa na mnie w ogóle nasennie, dodatkowo sampoczucie na drugi dzień paskudne - zawroty głowy, podwójne widzenie itp. Obecnie testuję chlorprotixen - mam dojść nawet do 100 mg na noc, pierwsza dawka 15 mg wzięta wczoraj wieczorem również spowodowała u mnie po dwóch godzinach zatkanie nosa i oczywiście zero senności, nie wiem czy jest sens brać wyższe dawki, moze spróbuję jeszcze 30 mg, pewnie skończy się zatkaniem całego nosa, a nie jednej dziurki:) A to już na pewno będzie wykluczało zaśnięcie. Jak chlorprotixen nie zadziała, to za tydzień dostanę trittico - a później w razie braku efektów już chyba nie zostaje nic... Na razie wspomagam się środkami nasennymi - biorę co drugą noc imovane na przemian z hypnogenem, żeby za szybko się nie przyzwyczaić do jednego leku, bo u mnie tolerancja rośnie niestety bardzo szybko... A funkcjonować normalnie, czyli spać, muszę, mam dwójkę małych dzieci, które wymagają mojej opieki. Najgorsze jest to, że moja bezsenność jest pierwotna, czyli nie ma żadnej przyczyny jej wywołującej, którą ewentualnie możnaby wyeliminować bądź leczyć. Czy może zna ktoś jeszcze jakieś środki nieuzależniające, które mogłyby pomóc i zadziałać w mojej sytuacji? Będę wdzięczna za każdą pomoc, pozdrawiam serdecznie.

[*EDIT*]

betty_boo... miałam Ci odpisać już dawno, teraz sobie przypomniałam....mój mąż już dawno śpi osobno, bo niestety również chrapie. Co do zasad higieny snu, również ich przestrzegam, nie palę, nie piję alkoholu i kawy itd. Nie zarywam nocy, kładę się codziennie o tej samej godzinie. Nie śpię w dzień, zresztą przy dwójce dzieci to niemożliwe. Co do psychoterapii, to już o tym rozmawiałam z lekarką, stwierdziła, że w mojej sytuacji to bez sensu, mi jest potrzebny tylko sen... nie mam żadnych zaburzeń, które mogłyby być tą drogą leczone. Nie wiem zatem, co w ogóle może mi pomóc, póki co zostają tylko środki nasenne, inaczej już bym była pewnie cieniem człowieka.
Życie nie daje nam tego, co chcemy, tylko to, co ma dla nas — Władysław Stanisław Reymont

przez betty_boo 02 lut 2009, 23:07
hej! fajnie ze sie odezwalas bo zastanawiałam sie co u Ciebie... szkoda ze moje rady nie przyniosly skutku. ale przeciez skad sie wzięla ta bezsennosc pierwotna? musi byc jakas przyczyna, przeciez nie masz tego od urodzenia??co za diabel??..

[*EDIT*]

widze ze na necie jest duzo artykułow o tym, ale i tak chyba gdzies tam lacza to z psychika, chociaz sie nie wczytywalam dokładnie?

przez LucidMan 03 lut 2009, 00:29
Co do mnie, jeśli chodzi o bezsenność, to zauważyłem, że <uwaga> : nieuświadomione negatywne emocje tkwiące we mnie, są przyczyną trudności ze snem + różnych męczących objawów.
Stało się to na ostatniej sesji, gdzie wygrzebałem na wierzch, przemyślałem i na końcu zrozumiałem ukryte negatywne odczucie. Teraz śpię jak dziecko :smile: I sny mam wyraźne ;)
Lucid life

przez betty_boo 09 lut 2009, 21:34
co to znaczy "wyraźne sny"?

przez LucidMan 10 lut 2009, 03:09
Wyraźne oznacza bardzo klarowne, z wieloma szczegółami, łatwo dające się zapamiętać. Przykłady wyraźnych snów: bardzo dokładne rysy twarzy ludzi, kontury przedmiotów, szczegółowa sceneria. Przeważnie wiążę się z tym długość snu oraz fabuła (sen jak film).
Przykłady niewyraźnych snów: zamazane obiekty, niewyraźne postacie, trudności z rozróżnianiem słów. Sny krótkie, pourywane.
Lucid life

przez Princessa 10 lut 2009, 21:50
Mam ostatnio większe problemy ze snem. Chciałabym kupić jakieś dobre tabletki ułatwające zasypianie bez recepty. Może znacie jakieś, które pomogły Wam. Wiem, że to jest sprawa indywidualna, ale te które próbowałam nie są zbyt pomocne.
Otulmy chmury marzeń... i z podniesioną głową lećmy ku słońcu...:)

przez betty_boo 10 lut 2009, 23:35
LucidMan, to znaczy ze te "wyraźne sny" są wg Ciebie lepsze?myślisz że są one oznaką naszego wnętrza i tego co się tam dzieje? w jaki sposób? ja tez często śnie, wyraźnie lub mniej wyraźnie, czasem mam tak przyjemne sny że lubie do nich wracac jak sie w nocy przebudze, bo jestem ciekawa "co będzie dalej?", czasem śnią mi się jakieś wątki sensacyjne że możnaby stworzyć super scenariusz, a czasem nawet jakieś nowe teorie naukowe:)niestety mało co pamietam po całkowitym przebudzeniu rano:)

przez LucidMan 11 lut 2009, 02:11
LucidMan, to znaczy ze te "wyraźne sny" są wg Ciebie lepsze?myślisz że są one oznaką naszego wnętrza i tego co się tam dzieje? w jaki sposób?

Lepsze dla mnie, ponieważ dzięki temu, są łatwiejsze do zapamiętania, a tym samym do późniejszej interpretacji i analizy. Sny są praktycznie jedną z najlepszych metod kontaktu ze świadomością, tyle że jednostronną, ponieważ podświadomość przekazuje nam w snach to co uważa za słuszne i nam potrzebne. Oczywiście wszystko za pomocą symboli. Zainteresowanych zapraszam do tematu: http://www.forum.nerwica.com/wiadomy-sen-lucid-dream-jako-sposob-zrozumienia-nerwicy-t15094.html

Proponuję też przeczytać książkę Marie Cardinal - "To trzeba wyrazić.." - gdzie jest pokazane jak prawidłowo zinterpretowane sny pomagają wychodzić z nerwicy.

Pozdrawiam 8)
Lucid life

przez chris77 11 lut 2009, 17:51
Znacie może jakąś klinikę leczącą zaburzenia snu w trójmieście?
Czy leki nasenne mogą nie zadziałać np. stilnox? Bo ostatniej nocy wziąłem i nie pomogło.

przez namiestnik 11 lut 2009, 19:33
Jasne, że mogą nie zadziałać. Nawet 2 czy 3 tabletki mogą nie zadziałać. Szczególnie jak się je bierze od dłuższego czasu, ale nie tylko.

Sortuj wg