Problemy ze snem ( senność, bezsenność, sny itd. itp...)

Inne zaburzenia.

Re: Problemy ze snem ( senność, bezsenność, sny itd. itp...)

przez namiestnik 10 wrz 2008, 15:52
A tymczasem póki nie zamieszkasz z kimś w tym mieszkaniu to może poproś o jakieś skuteczniejsze leki na sen? Mi pomagał Imovane na zasypianie i niebudzenie się. Po nim też miałem uczucie takiego snu który daje wypoczęcie i wyspanie. Szybkie zasypianie powoduje też Setaloft. Chyba jeszcze szybciej niż Imovane. I rano nie ma po nim śladu. Ale to tak doraźnie - bo na dłuższą metę można się uzależnić.

Zaproponował bym też jakiegoś zwierzaczka. Ale wiem jak to jest przy studenckim życiu. Nie zawsze jest czas na opiekę.

przez evelina 11 wrz 2008, 09:39
namiestnik
dziekuje za rady :)
imovane bralam kilka lat temu - rzeczywiscie dziala ale w momencie kiedy wychodzilam z szp. psychiatrycznego powiedzialam sobie nigdy wiecej nie wroce do lekow :( 2 lata byl spokoj ...
a zwierzaczka bardzo chcialabym tu miec ale wlascicel nie zgadza sie.. musialam mojego psa zostawiac w domu 200km stad :(
...
evelina

przez namiestnik 11 wrz 2008, 11:27
To już niedługo trzy tygodnie i dom będzie tętnił życiem. Będę współmieszkańcy i jakoś się poprawi.
Tymczasem to już niedługo. Może w takim razie jakieś ziółka na uspokojenie? Ciepłe mleko/kakao przed snem?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez evelina 11 wrz 2008, 13:53
biorę ziółka i nic nie dają ... budząc się rano już myślę o tym , że nocą znów będę sama... i taka niekończąca się opowieść ...
evelina

przez ewa125 11 wrz 2008, 18:23
evelina moze sprobuj sie zmeczyc bardzo za dnia, ja ostatnio jak musialam isc do pracy caly dzien od 6 rano, potem spalam jak niemowle, juz daaaaaaaawno nie mialam takiego cudownego snu.

przez wróbelek Elemelek 11 wrz 2008, 20:02
słuchajcie, ostatnio mam coś takiego... co noc śnią mi się takie okropne sny, nie jakieś koszmary, ale zawsze w moich snach uciekam przed czymś, i wydaje mi się że strasznie mnie to meczy:P... czasami moge spac 10 godzin, a jestem wogóle nie wyspana... miał ktoś z was tak?? czy na takie cś pomagają jakieś leki nasenne, albo na uspokojenie?? dawno już nie miałam takiego spokojnego snu po którym bym się zbudziła wypocząta, wkurza mnie to ;>
<><><> Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!! <><><>

przez namiestnik 11 wrz 2008, 21:20
To nic tylko druga połówka musi przyjechać i być z Tobą! :)

przez Nata_pl 11 wrz 2008, 23:41
kiedyś miałam podobnie. wyobraźnia podsuwała niesamowite obrazy na każdy najmniejszy dźwięk. nawet nie napiszę co mam na myśli...
w każdym bądź razie postawiłam na wygłuszenie dźwięków i po jakimś czasie zaczęło działać. zakładałam słuchawki, włączałam pocichutku ulubioną muzykę, zamykałam oczy starałam się myśleć o czymś miłym lub kojarzącym się właśnie z tą muzyką. później wystarczało radio. sen sam przychodził.

najważniejsze jest przełączyć wyobraźnię na coś innego niż ciemność.
moim zdaniem.
Nata_pl

przez wróbelek Elemelek 12 wrz 2008, 10:17
dzisiaj znowu :( nie wiem czemu, zawsze najpierw leże chyba z dwie godziny i nijak nie mogę zasnąć, a jak już zasne to mam takie diwaczne sny, i co chwile się budze... to znaczy taka pół jawa pół sen :P wiem że się przewracam z boku na bok, ale sen dalej trwa, i tak cały czas...

przez namiestnik 12 wrz 2008, 12:58
Oj Wróbelek - ja tak miewam podobnie. To takie męczące. Budzę się wtedy tak totalnie wykończony....

A najgorsze, że wtedy potrafi mi się przydarzyć coś takiego, że niby nie śpię, słyszę, widzę, a nie mogę się poruszyć. To niesamowicie przeraża mnie.

A przez ostatnie 3 dni to ogólnie miałem problemy ze snem. Tzn. od tego, że do 6 rano nie mogłem zasnąć (a zaraz potem trzeba wstać), potem do jakiejś 3 rano. A dziś wreszcie miałem senność, ale obudziłem się kompletnie niewyspany. Za to dziś bez leków na sen mnie senność wreszcie wzięła. Ale taka właśnie jak piszesz - niby śpię, ale co chwile pobudka. Wczoraj i przedwczoraj wcale nie odczuwałem senności. Nawet po lekach na sen. Zrobiłem się rozluźniony, ale nie senny. A w dzień jak na złość to już po śniadaniu najchętniej bym poszedł spać z powrotem.

przez evelina 12 wrz 2008, 13:04
namiestnik napisał(a):To nic tylko druga połówka musi przyjechać i być z Tobą! :)

no ze mną była moja połówka i sen przyszedł bez problemu :)
Partner jak tabletka nasenna.... :)
evelina

przez namiestnik 12 wrz 2008, 13:20
I tak trzymać! :)

Swoją drogą zazdroszczę! :)

przez wróbelek Elemelek 12 wrz 2008, 14:32
ja też zazdroszcze... :> mi się czasem wydaje że ja jestem jakaś nie do pary :( w sumie to gdyby znalazła się jednak ta moja druga połówka to pewnie połowe problemów by znikło, ot tak :P

przez evelina 12 wrz 2008, 14:37
wróbelek Elemelek napisał(a): mi się czasem wydaje że ja jestem jakaś nie do pary :( w sumie to gdyby znalazła się jednak ta moja druga połówka to pewnie połowe problemów by znikło, ot tak :P

mi się całe życie wydawało że jestem nie do pary ... naprawdę..
znalazła się połówka i rzeczywiście problemy podzielone na 2 są lżejsze do uniesienia.. ale związek to też ciężka praca aby wytrwać razem pomimo np odmiennych charakterów..
Elemelku na każdego "przychodzi czas :) " ...
evelina

Sortuj wg