Problemy ze snem ( senność, bezsenność, sny itd. itp...)

Inne zaburzenia.

przez Pstryk 21 lut 2008, 19:13
Znam tą metodę w dwóch odmianach - w tej o której piszesz Hetna i w wersji z oddychaniem: skupiacie się na oddechu i liczycie:
Wdech - 1
Wydech - 2...
i tak d 10siu i od nowa... Na mnie lepiej skutkuje ta metoda ;)
Pstryk

przez jaaa 21 lut 2008, 19:15
Hetna a te slowa wypowiadam w myslach czy na glos?

przez Pstryk 21 lut 2008, 20:08
jaaa, to nie ma znaczenia - ważne, abyś je słyszała ;)
Pstryk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Hetna 22 lut 2008, 11:38
jaaa napisał(a):Hetna a te slowa wypowiadam w myslach czy na glos?

Jak mam ciężki stan i nie mogę się opanować to mówię najpierw głośno, żeby siebie usłyszeć, później już nie muszę. Na początek poleciłabym ci jakąś medytację hmmm ale jedyną jaką mam to jest na poranek i na wieczór się nie nadaje. Kurcze bo widzisz ten początek nauki jest bardzo ważny. Niby to proste ale bardzo pomaga na początku jak ktoś mówi,jak masz kasetę i słyszysz tą technikę hmmm powertuje w necie i ci wyśle linka. Z nagraniem może być problem ale chociaż tekst......

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 2:42 pm ]
jaaa
wolność
kuknij tutaj sobie moze....:
http://www.samadi.republika.pl/pmed01.htm
biegnę by uwolnić pajaca!

leki problemy ze snem, strach!!!

przez seeyou 25 lut 2008, 16:53
Witam. Mam problem a mianowicie, od jakis dwóch tygodni mam stany lękowe, przedtem miałem problemy i ciagle o tym myslalem a mianowicie mam brata z ktorym jestem bardzo mocno zżyty i problem taki ze z jego dziewczyna nie makm kontaktu jakis czas ona postawila mu warunek ze albo wybiera kontakt ze mna albo ją..zadzwonil i powiedzial mi ze musi zerwac ze mna kontakt..bardzo mnie to zabolało i myslalem caly czas o tym, po pewnym czasie a mianowicie dwa tygodnie temu z soboty na niedziele obudizlem sie caly spocony, ze stanem lękowym, rozczęsiony, kolejna nocy byla taka sama, drgawki, pot, lęk kupiłem ziołowe talbetki i nic, dzień przebiegał normalnie,, wesoło, spokojnie ale był strach przed noca poszedłem do lekarza rodfzinnego zapisał mi Atarax na noc i zaczełę3m brac, myslałem ze wszystko wraca do normy, lecz dziewczynie zacza spozniac si8e okres niby o tym nie myslałem, ale wczoraj wracajac od niej w samochodzie nagle zabrakło mi tcjhu zaczełem panikować cały spocony, wróciłem do odmu wzielelm na noc atarax ale co chwile budizłem sie rano wstałem taki bez zycia, bez zadowolenia, pozatym przeziebiebie mniew zielo zaczelem o tym myslec i jakos teraz nie weim co myslec o tym co mi jest co robic. pomocy!!!!

Re: leki problemy ze snem, strach!!!

przez Amy Lee 25 lut 2008, 18:38
seeyou napisał(a):mam brata z ktorym jestem bardzo mocno zżyty i problem taki ze z jego dziewczyna nie makm kontaktu jakis czas ona postawila mu warunek ze albo wybiera kontakt ze mna albo ją..zadzwonil i powiedzial mi ze musi zerwac ze mna kontakt..

To nie jest normalna sytuacja. Czy możesz napisać cos więcej? Jakieś powody?

seeyou napisał(a):obudizlem sie caly spocony, ze stanem lękowym, rozczęsiony, kolejna nocy byla taka sama, drgawki, pot, lęk

Mieszkasz sam, czy z ludźmi?

seeyou napisał(a):myslałem ze wszystko wraca do normy, lecz dziewczynie zacza spozniac si8e okres niby o tym nie myslałem, ale wczoraj wracajac od niej w samochodzie nagle zabrakło mi tcjhu

Twojej dziewczynie?
Amy Lee

przez seeyou 25 lut 2008, 21:24
Hej. Task chodzi o moja dziewczyne. Mieszkam z rodzicami i babcia. No niesterty brata laska jest taka dziwna i przez to chyba ta cała zaistaniała sytuacja;/

przez offtopic 26 lut 2008, 00:48
Również mam problemy ze snem... Spać mi się zachciewa dopiero koło 5-6 rano. Oczywiście od jakiegoś czasu całkowicie zrujnowało mi to plany dnia.
Kiedy muszę być wypoczęty następnego dnia i kładę się wcześniej spać łatwe zaśnięcie graniczy z cudem. Kiedy leżę sobie w łóżku jest cicho , zaczynam myśleć o sytuacjach , spotkaniach, rzeczach które spieprzyłem, przypomina to bardziej zadręczanie się.... I tak przez kilka godzin.... W końcu jakoś zasypiam albo wstaję zdenerwowany....
Problem minął po wizycie u dobrego psychiatry, zacząłem brać Ketrel Seronil i doraźnie Cloranxen. Dodam że mam od kilku lat ostrą fobię społeczną w połączeniu z nerwicą lękową. Obie nie leczone kawał czasu.
W czasie kiedy brałem wszystkie leki razem zasypiałem bez problemu, budziłem się rano wyspany, nie miałem problemów z wstawaniem. Kiedy skończył mi się claranxen zaczęło powoli bywać coraz gorzej aż w końcu wszystko wróciło...
Mam więc pytanie co dalej robić ? Iść od nowa do psychiatry ? Taki mam zamiar. Może jakieś inne sposoby ? Valeriana nie pomaga, nawet w dawce kilku tabletek...

przez Amy Lee 26 lut 2008, 13:23
seeyou napisał(a):Hej. Task chodzi o moja dziewczyne.

Ważne żebyście się wspierali i nie obawiali się możliwych trudności.

seeyou napisał(a):Mieszkam z rodzicami i babcia.

Może to zabrzmi dziwnie, ale jest to jeden z najprostszych na świecie i najbardziej sprawdzonych sposobów na lęki nocne, a mianowicie, żeby nie spać samemu w pokoju. Kiedy człowiek obudzony przez lęk zobaczy, że w pobliżu ktoś spokojnie śpi (rodzic, dziecko, dziewczyna, nawet kot), lęk nie ma już takiej mocy.

seeyou napisał(a):No niesterty brata laska jest taka dziwna i przez to chyba ta cała zaistaniała sytuacja;/

Ona i twój brat mają chyba większy problem ze sobą niż ty.
Amy Lee

problemy ze snem pomocy!!!!!

przez seeyou 05 mar 2008, 08:29
Witam. Mam pytanie poniewaz od jakis dwoch tygodni zarzywam Atarax, a od wczoraj wieczora anttybiotyk spiramycyne wzielem ja o 20 a o 22 wzielem Atarax jedna tabkletke ( 0,25) i po godzinie poczułem takie nagłe rozbudzenie zalałem sie potem i juz zasnąć nie mogłem, gdy zamykałem oczy to drętwiały mu stopy;/ głupie uczucie czym moze byc to spowodowane?? pomocy!!!

przez jaaa 05 mar 2008, 13:51
hmm to raczej spowodowane bylo lekiem ,nakrecilas sie chyba
watpie by jakas interakcja zaszla z tak mal atabletka Hydoksyzyny

przez offtopic 06 mar 2008, 09:45
Ło. Po 48 bez snu w końcu się wyspałem :) W końcu można coś załatwić, coś zrobić. uff.
Zmiany nadeszły, małe bo małe ale cieszą :)

przez CzarnaZebra 06 mar 2008, 18:54
mam straszne koszmary ostatnio... po prostu potworne, i to noc w noc... nie wiem co mam z tym zrobić :( nie ma żadnego znaczenia jak minął dzień, co robiłam, co i kiedy jadłam, próbowałam wszystkiego - nie jeść krótko przed spaniem, czytać przed zaśnięciem (lekkie pogodne książki..), grać albo nie grać na kompie (nie w strzelanki - strategie...). Nieważne - zasypiam, i znowu koszmary. I to nie takie ze chce biec ale nie mogę, tylko pożary, wypadki, zmasakrowane zwłoki... Pomocy...
"Gdy gubię sny, jakby nigdy nie były, wysycha źródło mojej wielkiej siły"
Obrazek

przez jaaa 06 mar 2008, 19:31
psycholog ;) koszmary sa odbciem lękow i naszych obaw

Sortuj wg