Problemy ze snem ( senność, bezsenność, sny itd. itp...)

Inne zaburzenia.

przez jaaa 07 lis 2007, 00:59
wajchowski to moze zmien lek na inny ,sen wkoncu to tez mila sprawa ;) pomijajac te zle i koszmary

przez wajchowski 07 lis 2007, 01:11
Jak wyżej pisałem już zakończyłem leczenie tym lekiem. Tak naprawdę nigdy nic mi się nie śniło tzn. odkąd pamiętam i tego nie powoduje lek. Gdyby tak było to bym się nie martwił.
"tam produkuje się czarne anioły
jeden we fraku, a drugi goły
trzeci ponury, czwarty wesoły
piąty jak trumna, a szósty umarł"

przez .Tomek 07 lis 2007, 01:17
ech, problemy ze snem. Problemy, problemy...problemy ze snem to najgorsze ścierwo jakie się trafia przy tych chorobach. ech, wykończę się przez to. Brak snu pogarsza wszystko.
...to tylko kolejne rozwiązanie.
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez edzia 07 lis 2007, 11:08
Faktycznie lepsze dziwne sny niż brak snu,nie mam co przymarudzać.

problemy ze snem

przez przemcio28 07 lis 2007, 14:48
witam
ja takze budze sie w nocy zazwyczaj budzi mnie jakis dziwny lek lub drgawki budze sie wtedy spocony i bardzo nerwowy czasami udaje mi sie usnac a jak nie to czekam do rana sprawdzajac oddech :(ale trzeba myslec pozywywnie wiem ze kiedys bedzie dobrze:)pozdrawiam

przez agapla 07 lis 2007, 15:15
ech dzisiaj miałam znów porażkę ze spaniem , u mnie dochodzi jeszcze taka faza tzw snu na jawie czyli wygląda to tak ze nie wiem czy śpię czy nie spię ,ale jest nadzieja, że jak dziś się przemęcze to moze jutro będę spała normalnie :?

przez Sorrow 07 lis 2007, 15:19
Dzisiaj w nocy nie spałem w ogóle...

przez wajchowski 07 lis 2007, 19:53
Ja z kolei dziś spałem niecałe 5h i powiem, że rano tak mi się nic nie chciało, że ja to już pie***e i wole nie spać i normalnie egzystować :!:
"tam produkuje się czarne anioły
jeden we fraku, a drugi goły
trzeci ponury, czwarty wesoły
piąty jak trumna, a szósty umarł"

przez .Tomek 07 lis 2007, 20:53
aż 5h!!!!????? wow.
ExModerator

Bezsennosć

przez potargana 09 lis 2007, 10:49
Witam
Ja naszczęscie nie cierpie juz na bezsennosć....Tak sobie właśnie zdałam sprawę, ze 10 lat temu po rozwodzie z mężem jakieś 2 mce nie mogłam spac....Boze drogi...Czyżby to sie u mnie zaczęło 10 lat temu?? Im dłuzej siedze na tym forum ( a trochę juz siedzę, mi mo, ze zarejestrowałam się niedawno) tym więcej rzeczy sobie uswiadamiam... Mam jednak do was pytanie zwiazane ze snami. Bo z tego co piszecie wynika , ze ludzie znerwicowani nie śnią..Dobrze zrozumiałam? Miewacie sny tylko po tabletkach? Faktyczne jak brałam Pramolan to codziennie coś mi sie sniło...hmm... Pytam bo teraz nie biorę zadnych a dzisiaj miałam fajny, przyjemny sen ...a w dodatku zapamiętałam go... Tylko taraz już nie wiem czy jest to powód do radosci... Co o tym myslicie?

przez .Tomek 09 lis 2007, 19:21
potargana napisał(a):Dobrze zrozumiałam?

Nie :) Każdy śni, każdy kto śpi. Bo każdy przechodzi przez fazę REM podczas snu a w niej występują marzenia senne. A sny nie zawsze pamiętamy bo nie zawsze sie budzimy w fazie REM ub tuż po niej. Ale ogólnie każdy śni [pod warunkiem, że śpi] Czasami można sny zapamiętać bez budzenia się pod warunkiem, że to było świadome sny [ale to nie reguła].
ExModerator

przez jaaa 09 lis 2007, 19:46
ja sie nie budze po fazie REm a najczesciej zawsze pamietam moje sny

bezsennosc

przez potargana 09 lis 2007, 20:52
Nie nie..nie o to mi chodziło Tomku...Wiem, ze każdy śni i wiem jak to wyglada u zdrowego człowieka. Chciałam zapytać o to czy nerwica ma bezpośredni wpływ na to ze sen występuje, czy na to, ze go nie zapamietujemy.? Czy istnieje jakaś zależność między nerwicą a brakiem snu? Nie wiem dlaczego, ale takie właśnie wrażenie odniosłam czytajac wasze posty. Również w literaturze znalazłam informację o tym, ze ludzie silnie zestresowani częto miewają koszmary i nie pamiętają swoich snów.
Pozdrawiam

przez .Tomek 09 lis 2007, 20:59
Ach..no więc tak stres powoduje, że w mózgu brakuje niektórych substancji a niektórych jest nadmiar i to utrudnia sen. A to, że go nie zapamiętujemy może być wynikiem przespania fazy REM. Bywa ale związku nie ma między zapamiętywaniem a nerwicą. Oczywiście może być związek między koszmarami a nerwicą bo podświadomość wyładowuje wszystkie napięcia i może się to zebrać na trochę nieprzyjemne sny :)
Pozdrawiam.
ExModerator

Sortuj wg