Problemy ze snem ( senność, bezsenność, sny itd. itp...)

Inne zaburzenia.

przez Twilight 01 sie 2007, 01:20
Hm, a ja powiem Wam, że po prostu kocham noc... Wczesna noc się dla mnie zaczyna od 00:00, chodzę spać około 3-4, chyba, że się przy czymś zasiedzę - wtedy później, oczywiście wsio to, gdy nie muszę wstawać wcześnie rano, a rzadko muszę - a jeśli muszę bardzo wcześnie, to nie raz nie kłade się w ogóle i czuje się z tym świetnie, odsypiając następnego dnia. Ot, jestem popołudniowo-zmierzchowo-nocnym stworzeniem i czuję się z tym doskonale. Akurat to uważam za całkiem normalne, wszystko zależy od tego, czy masz inne objawy choroby i czy szkodzi Ci to w życiu...

Pozdrawiam
PersonaNonGrata

przez Goplaneczka 01 sie 2007, 10:43
dżejem napisał(a):Ja przewałkowałam wszystko: wczesne budzenie się, późne zasypianie, częste wybudzanie się i pełną bezsenność w najróżniejszych konfiguracjach

Ja się właśnie po kolei zapoznaję...
Goplaneczka

przez nomen.nescio 02 sie 2007, 08:26
Dzieki za odpo. No u mnie problem jest też taki, że zwykle budzę się też dość wcześnie...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez .Kinga. 02 sie 2007, 10:04
dżejem napisał(a):Ja przewałkowałam wszystko: wczesne budzenie się, późne zasypianie, częste wybudzanie się i pełną bezsenność w najróżniejszych konfiguracjach

Mam to samo. Aktualnie mam niespokojny sen pełen schizowych koszmarów i wybudzanie się w nocy.. to i tak lepiej niz kiedy spałam 2 godzi w nocy.
Wiem co to bezsenność,depresja,autoagresja,samotność,huśtawki nastrojów,brak tożsamości,bezsilna rozpacz i gniew,bezpodstawny lęk i podejrzenia oraz porażka. Wiem co to radość i pasja.

http://www.youtube.com/watch?v=_N_Ck1KcAEo - dla Was wszystkich chwila wytchnienia.

przez .Kinga. 03 sie 2007, 17:42
Mój największy schiz w nocy to jak w pół śnie przeleżałam całą noc. Wydawało mi się, że jestem Kubusiem Puchatkiem i śpiewałam całą noc mruczanki. To było straszne.. Wiem.. śmiesznie brzmi, ale to była niezła jazda.. Nad ranem przyszłam do mamy, a jej zdziwienie było wielkie kiedy jej oświadcztłam że "mamo.. wydaje mi się, ze jestem kubusiem puchatkiem i cały czas śpiewam jego piosenki. Mogę z tobą się położyć?" dopiero kiedy miałam kogoś koło siebie zasnęłam.. ale to było gdzieś koło 5 nad ranem..
Wiem co to bezsenność,depresja,autoagresja,samotność,huśtawki nastrojów,brak tożsamości,bezsilna rozpacz i gniew,bezpodstawny lęk i podejrzenia oraz porażka. Wiem co to radość i pasja.

http://www.youtube.com/watch?v=_N_Ck1KcAEo - dla Was wszystkich chwila wytchnienia.

przez Jovita 03 sie 2007, 17:47
Łoo, ale faza :D to ja kiedyś w nocy miałam jazde jak nie mogłam usnąć i liczyłam baranki przeskakujace przez płot w końcu tak mi sie namieszało w głowie że wkręciła mi sie jazda ze nie bede umiała mowic i bede beczeć jak baran , poszlam spac tez do mamy bo straszne schizy mialam w glowie...
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez smutna48 03 sie 2007, 18:05
ja zawsze pożno chodziłam spac i teraz tez pożno usypiam ale to nie od depresji jak miałam gorsze dni to całe dnie spałam i cale noce

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 6:15 pm ]
Kinga Moze i smiesznie ale dla osob ktore przeywają coś podobnego jest to koszmar moge sobie wyobrazić tylko ...<tulam>
"Myśl to energia. Możesz stworzyć bądź zniszczyć swój świat swoimi myślami."
Susan Taylor

przez pannanikt 07 sie 2007, 21:43
mam tez tak. tlyko ze mnie czynnosci ktore musze wykonac nie tyle nurza co wrecz przerazaja i zabijaja. ale i tak je robie. mam stany lękowe wiec ostatnio jak zasypiam o 3 bez szwanku to jestem happy. mysli nocne sa straszne - lacznie z tymi by ksoczyc z okna. ale nie moge, bo na zyciu mi zalezy i generalnie zyc chce. tylko ta matura mnie przeraza niemilosiernie...
(...) - jesteś stworzony, żeby być człowiekiem!
Istniejesz dla dobra i radości, byś umiał śmiać się i śpiewać, żyć w miłości. Masz obdarzać szczęściem tych, którzy cię otaczają. Przecież jesteś stworzony na obraz Boga - który jest miłością.

przez Student20 08 sie 2007, 14:55
W 3 liceum miałem podobne doznania nocne... Co do matury: Jeśli zależy Ci by poprostu zdać, to nie masz się specjalnie czym przejmować. Nie byłem w stanie uczyć sie do czegokolwiek i nie ruszyłem żadnej książki nie licząc języka francuskiegi i ustnej prezentacji. Jeśli umiesz uważnie czytać tekst, to o twoją mature jestem zupełnie spokojny.

P.S Matura przy sesji to kartkówka z 5 klasy podstawówki :? :?
HORYZONT TONIE W MROKU
NADCHODZI PIĘKNY KONIEC
ZABRAKŁO SŁÓW...

przez pannanikt 08 sie 2007, 15:08
tylko widzisz... mi nie zalezy, by zdac (w stylu 30%) tylko by ZDAĆ - czyli cos kolo 90%...
(...) - jesteś stworzony, żeby być człowiekiem!
Istniejesz dla dobra i radości, byś umiał śmiać się i śpiewać, żyć w miłości. Masz obdarzać szczęściem tych, którzy cię otaczają. Przecież jesteś stworzony na obraz Boga - który jest miłością.

Spanie...

przez silly angel 08 sie 2007, 17:01
mam pytanie czy jest jakiś lekarz który mógłby mi pomóc w sprawch wlasnie spania? od kilku miesięcy budze sie wnocy bez wyjatku o ktorej sie kłade zazwyczaj jest to godzina 3 i zasypiam koło 4 przyszkadza mi to naprawde a poza tym ide teraz do nowej szkoły i chciałambym sie wysypiać i miec trzeźwo (na ile to możliwe w moim wypadku) w mysleniu.

pozdrawiam i czekam na odpowiedz

przez vegge 08 sie 2007, 17:17
a pijesz kawe?jesli tak to ja zastap zielona herbata
zeby dobrze spac to trzeba sie porzadnie wymeczyc fizycznie, wiec pomysl nad silownia
zanim zaczniesz brac leki to przetestuj naturlane metody, po co sie truc niepotrzebnie chemikaliami
zesraj sie a nie daj sie

przez Twilight 08 sie 2007, 17:27
Vegge, zielona herbata pobudza silniej i bardziej długotrwale niż kawa, więc nie pisz bzdur please.

Silly, tak regularne to już raczej nie są ''zwykłe'' zaburzenia snu - pewnie ''naturalne'' rzeczy próbowałaś, więc farmazonów Ci pisać nie będę - od jakiegoś czasu działają w Polsce państwowe poradnie leczenie zaburzeń snu, ale jest ich mało. Powinnaś poprosić o skierowanie lekarza pierwszego kontaktu, ale po pierwsze, wielu woli zwyczajnie wypisać tabletki na sen, a po drugie, kompletnie nie wiem jak to jest z terminami... Radzą w takich sytuacjach zmieniać lekarza (pierwszego kontaktu) aż do takiego, który naprawdę się zainteresuje...

Inna rzecz, że długi spacer na świeżym powietrzu przed snem (godzina, połtorej) to też niegłupia myśl, nie wiem co próbowałaś, a czego nie.

Pozdrawiam
PersonaNonGrata

przez silly angel 08 sie 2007, 18:04
kawe pije jedna na miesiac zieloną herbate jedna na pół roku wole wode
nawet piłam mleko gorace i liczyłam baranki
cwicze aikido z którego wracam tuż przed spaniem tzn wracam z niego pieciominutowy prysznic i lulu na tyle ile mogę
do lekarza
no jakoś nie mogę mam jakieś miedycynowstręt a pozatym mama uważa ze jestem w pełni normlna że wszystko sobie wmaiwam ale jak? sama sie budze?

buu

pozdrawiam
wiersze jedynym moim słowem
nie mówie o swych uczuciach jeżeli nie chce ratunku

Sortuj wg