Problemy ze snem ( senność, bezsenność, sny itd. itp...)

Inne zaburzenia.

przez Andhariel 03 sty 2007, 16:14
Witam czy ktos moze mi odpowiedziec na jedno pytanko?
Otoz miałem badanie echo serca robione w marcu i wszystko było ok bez zmian wszstko w granicach normy.Ale od jakis kilku miesiecy mam jazdy z serce czy jest mozliwe a zeby w tak krotkim czasie mogło sie cos złego zrobic z serduchem? pytałem lekarza rodzinnego i powiedziała ze nie ma takiej opcji. Co robic isc ponownie na to badanie wie ktos ile to kosztuje prywatnie? Z gory dzieki za odpowiedz

przez paq 04 sty 2007, 00:02
jak po raz kolejny czytam te opisy objawów to znowu mi lepiej i zaczynam się śmiać sam z siebie bo mam wszystko to samo kłucia, arytmia przyspieszona akcja serca itd., oczywiście zacząłem od EKG i to kilka razy, po każdym badaniu, z dobrym wynikiem na jakiś czas mi się polepszało ale potem stwierdziłem że EKG to za mało, więc zrobiłem UKG i też wyszło w sumie dobrze, ale jest także arytmia no to zafunfowałem sobie Holter EKG - to takie 24 godzinne EKG, kardiolog poogladała wynik i stwierdziła że mam akcje serca jak sportowiec 8) i że owszem jest arytmia ale zupełnie nieszkodliwa bo prawie każdy ją ma w mniejszym lub wiekszym stopniu ale niewielu ją odczuwa. Na obniżenie tętna dostałem tabletki, które obnizają również moje cisnienie, nadciśnienienie mam wrodzone i miałem je już jeszcze zanim nabawiłem się nerwicy. Od momentu dobrego wyniku z Holtera mineły objawy "sercowe" i już prawie nie odczuwam arytmi ale całkowity spokój miałem tylko przez kilka dni bo potem pojawiły się inne objawy, żołądkowe itd, więc teraz pewnie zaczne nachodzić innych specjalistów co mnie niemało kosztuje :shock: ale nie jestem w stanie nerwowo wytrzymać czekania w kolejkach w "państwowym" lecznictwie. Najważniejsze dla mnie że powoli uczę się nabierać dystansu do samego siebie i to bardzo pomaga w walce z nerwicą, dawniej każdy zawrót głowy powodował ciąg innych objawów, teraz staram się go ignorować i wtedy szybciej przechodzi. Aha, ignorowania zawrotów nauczyłem sie po tym jak zrobiłem prześwietlenie kregosłupa szyjnego i wyszło mi całkowity brak lordozy oraz blok dynamiczny co jak stwierdził lekarz nie jest nic specjalnie groźnego ale jak najbardziej może powodować, nawet silne zawroty głowy, więc teraz przypisuję to temu i nie boję sie że to coś gorszego.

[ Dodano: Sro Sty 03, 2007 11:02 pm ]
aha, Andhalier, tam gdzie ja byłem kosztuje to 80 złotych i jesli ta kwota nie jest dla ciebie problemem to choć z twoim sercem pewnie wszystko w porządku to radzę ci idź sobie to zrób a na pewno dobry wynik poprawi ci humor, a tak na marginesie to myślę że paradoksalnie choć każdy z nas spodziewa się śmierci w każdej chwili to może się okazać że będziemy żyli dłużej od tych bez nerwicy bo jak twierdzą lekarze prawie wszystkie choroby wykryte we wczesnym stadium da się wyleczyć a jak robi się badania tak często to i szybko można coś ewentualnie wykryć.
paq

przez Sofia 04 sty 2007, 19:17
Czesc jednym slowem nasz organ szaleje przy nerwicy.Najlepiej nie koncentrowac sie na bolu.U mnie to samo, ale lepiej mi jak czytam wasze posty, bo nie jestem sama, jest to pocieszajace, a zarazem smutne , ze tylu z nas tak cholernie sie meczy. :?
Dziel sie twym chlebem z innymi,
bedzie smaczniejszy.
Dziel sie twym szczesciem,
bedziesz szczesliwszy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ECHO SERCA moje wyniki!

przez Andhariel 08 sty 2007, 17:26
Witam oto mmoje wyniki z marca 2006!:

Zastawka Mitralna- Obraz prawidlowy
Zastawka Aortalna- Obraz prawidłowy
Zastawka Trojdzielna- Obraz prawidłowy VEL=0.5ms czy cos takiego nie wyraznie pisze
Zastawka Tetnicy Płucnej-Obraz Prawidłowy

Wymiary Jam Serca w skurczu: lewa komora: 5,2/3,8
Zakres normy 3.5-5.7

prawa komora: 2,3 0,.7-2.3 Lewy przedsionek:3,5 1.9-4.0
Grubosc Scian w rozkurczu
przegroda miedzykomorowa 0,8/1,3 0,6/1,1 tylna sciana lewej komory 0,8/1,3 0,6/1,1

Kurczliwosc sciany komory lewej-prawidłowa

Moze ktos na tym forum sie zna na wynikach ale wszystko jest wporzadku tak sadze moze sie komus przydadza,a moze ktos podzieli sie również swoimi badaniami:) pogrubione to zakres normy:D

Bezsenność i kłopoty ze snem

przez bebe 14 sty 2007, 02:23
Może wy poradzicie mi cos na bezsenność ,próbowałam już chyba wszystkiego i nic ,chyba oszaleje mam "głowę spustoszoną myślami"
...żeby mogło być tak dobrze jak jest żle...

przez miuza 14 sty 2007, 03:05
Jesli jeszcze nie spisz,a mam nadzieje ze juz spisz to powiem ci co mi pomaga.Moze to bzdurnie zabrzmiec ale licze w myslach,tylko nie tak bezmyslnie,licze swoje wdechy i staram sie oddychac coraz wolniej i liczac wyobrazam sobie powolnie wyswietlajace sie liczby.Jesli sie rozprosze zaczynam od nowa i bardzo czesto pomaga mi taki wlasnie sposob.
tam czeka wolność..biegnę coraz prędzej..

przez goshka 14 sty 2007, 04:14
na mnie nic nie działa niestety.. :roll:

przez gusia 14 sty 2007, 04:41
nic,nic ,nic....zobacz na h posta :(..
Trzeba wstawac o przyzwoitej h i kłaś się o takowej....ech...
Płyń mój bluesie,płyń...
niebieski kwiat i kolce

przez samotniczka 14 sty 2007, 12:35
Też nic na to nie poradzę. Wieczorem nie umiem zasnąć a rano mam kłopot z obudzeniem się. Czuję się jak w letargu po zażyciu jakichś proszków a nic przecież nie biorę. I do tego te sny... Przy umiarkowanej depresji nic mi się nie śni, przy nasilonej mam koszmary i rano wstaję zmęczona fizycznie i psychicznie.
Bebe, spróbuj napić się przed snem melisy, podobno działa, niestety nie na mnie.

przez Lusi 15 sty 2007, 11:09
Był taki czas, że mogłabym wogóle nie spać. Pół nocy siedziałam w fotelu a drugie pół walałam się po łóżku. Przysypiałam dopiero kiedy zaczynało świtać. Koszmar.
Lekarka przepisała mi proszki nasenne. Brałam je chyba przez 2 tygodnie i wszystko się unormowało. Teraz nie mam problemów z zasypianiem a nie biorę ich chyba od roku.
ExModerator

przez Qrka 15 sty 2007, 12:11
A ja zasypiam o przyzwoitej godzinie,no,zazwyczaj ;)
Spie normalnie kilka - 3,4 godziny po czym budzę sie jak z zegarkiem w reku o 3 nad ranem.I tak prawie codziennie :? Czasem mecze sie z zasnieciem az do switu czasami troche sie powierce ale uda mi sie jakos znow zasnac.
Najgorsze jednak sa mysli w czasie tych bezsennych godzin......skotłowane i natretne az do bolu, a wszystko o czym mysli sie w tym pol-rozbudzeniu ukazuje sie w czarnych barwach...Nieraz zdarzało mi sie zaczynac z płaczem dzien,który pozniej bywał rownie koszmarny jak miniona noc :cry:

Na szczescie te najczarniejsze noce i dnie trafiaja mi sie juz coraz rzadziej i mimo ze w dalszym ciagu zdarza mi sie budzić w srodku nocy,i roznie to bywa... czuje sie lepiej z kazdym słonecznym dniem :D

A wiele zawdzieczam najdrozszej mi osóbce, której ciepło ogrzewa i krzepi bardziej od samego słońca!!!Dzięki G. :D :P

przez Kubelek 15 sty 2007, 13:26
Mysle, ze na bezssennosc pomaga po prostu zmeczenie. Trzeba nie przespac dnia, pozniej nocy, a pozniej znowu dnia - jednoczesnie pracujoc fizycznie. Spi sie pozniej jak dziecko. Wyprobowalem te metode, dziala w stu procentach. Oczywiscie najlepiej wyprobowac to w sobote, zeby nie byc zmeczonym w pracy. Pozdrawiam:)
świetlistymi istotami jesteśmy nie surową materią

przez Lusi 15 sty 2007, 14:02
Nie na każdego działa zmęczenie. Ja im bardziej byłam zmęczona - tym bardziej nie mogłam zasnąć.
Jedynie lęki miałam przeogromne.
ExModerator

przez Fraglin 15 sty 2007, 14:55
Stilnox, Imovane.... one tak nie uzależniają; ten pierwszy jadłem jak cukierki - wogóle na mnie nie działał

Sortuj wg