Problemy ze snem ( senność, bezsenność, sny itd. itp...)

Inne zaburzenia.

środki nasenne

przez mefistokace 09 paź 2006, 15:59
cześć, ja mam takie pytanie: czy znacie może jakieś naturalne środki na sen bez żadnej chemii. Mogą to być napary, jakieś składniki diety itp. :?: Ja nie znam się na lekach ani takich naturalnych metodach...

Jeśli ktoś ma jakieś informacje prosze piszcie,
dzieki...

leki nasenne

przez sedomix 16 paź 2006, 09:37
Cóż, jeśli chodzi o leki bez recepty, a więc ziołowe, możesz spróbować Sedomix (zawiera alkohol, w kropelkach) albo Kalms. Takich leków jest sporo, ale w przypadku poważniejszej bezsenności (jak np. moja) raczej nie pomogą (przynajmniej mi nie pomagają). Lekarz ogólny przepisał mi Pramolan - to lek na receptę, ale nie uzależnia, należy do tych łagodniejszych. Ma działanie przeciwlękowe, uspokajające, nasenne, przeciwdepresyjne. Kiedy go biorę, nie mam problemów ze spaniem. O dawkowaniu decyduje lekarz, w moim przypadku były to początkowo 3 tabletki dziennie, potem zeszłam do jednej. Cena: ok. 11 zł (chyba że masz dostęp do wyjątkowo taniej apteki, jak ja - mam za ok. 7 zł). Ale czy lekarz przepisze, to już jego decyzja:) Pozdrawiam!

Echo serca

przez Iwcia24.9 19 paź 2006, 12:36
Mam pytanko - jak czesto robi sie echo serca, co ono moze wykazac?Ja mialam robione echo prawie rok temu- czy od tamtego czasu moglo sie cos zmienic?Czesto miewam skurcze miesni, robi mi sie ciezko w okolicach serca.Czy takie dolegliwosci moga miec niekorzystny wplyw na serducho?Powiem jeszcze ze EKG mialam robione w styczniu- wszystko wyszlo ok tylko mialam przyspieszone bicie serca- co chyba jest norma w nerwicy.Zastanawiam sie nad powtorzeniem badania- choc mysle ze nie ma ono sensu!Czy Wy czesto robicie takie badania- czy po prostu daliscie sobie juz z tym spokoj i nie traktujecie tego jako zagrozenia dla zdrowia?Mnie nachodzi na takie badania np jak gdzies wyjde na np na miasto i spowrotem nie moge dojsc do domu- bo robi mi sie slabo , nogi mi sie uginaja, nie moge lapac oddechu.Prosze o odpowiedzi- choc czasami juz "olewam "te wszystkie dolegliwosci i ta nerwice chyba ze ostro da mi popalic to wtedy zastanawiam sie nad badaniami.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lusi 19 paź 2006, 12:49
Ja robiłam echo serca tylko raz, też rok temu. Na razie nie mam zamiaru powtarzać. A Twoje objawy są moim zdaniem standardowe. Ja moje objawy staram się olewać. Jak przestaniesz karmić nerwicę to zdechnie z głodu.
ExModerator

przez Iwcia24.9 19 paź 2006, 13:03
Dzieki Lusi za odpowiedz.Tez tak mysle tylko najgorzej wkurza mnie to ze wyjde gdzies z w miare dobrym nastawieniem a wracam na wpol przytomna z wszystkimi objawami nerwicy no i caly dzien jest zrabany bo boje sie ze jak znow wyjde to to sie powtorzy?Jak sobie z tym radzic?Isc na wszystko jedno pomimo ze przed chwila dostalam w kosc??Bo ja juz pozniej do konca dnia nie czuje sie najlepiej(koluje mi w glowie itp)

przez Lusi 19 paź 2006, 13:10
Trzeba się trochę pomęczyć. Ja robiłam wiele rzeczy na siłę, zaciskałam zęby i zmuszałam się do wszystkiego. Czasem łaziłam półprzytomna i przerażona, bo nikt za mnie pewnych rzeczy nie zrobi. Ale opłaciło się. Teraz wiem, że nawet jak czuję się gorzej to śmiało mogę wyjść z domu lub zrobić coś innego bo NIC MI SIĘ NIE STANIE.
ExModerator

przez BYSTRY 19 paź 2006, 14:05
Witam Iwcia24.9 8)

Ja miałem USG SERCA robiony w Lipcu tego roku i też wszystko ok. Żadnych zmian , wad , itp . lekarz niewykrył , czyli jest dobrze z moim sercem ale... :roll:
No właśnie te "ale" zwane NERWICĄ :cry: , przez nią czuję się tak samo jak ty Iwciu24.9 do d***y :evil: . Miewam dni lepsze i gorsze , ale teraz to jest tragedia(na dzień dzisiejszy) :| Obecnie od 1 tygodnia jest mi słabo , nie do życia , nogi mam jak z waty i ręce też (lewa ręka) ,szybko się męczę ...

A czy ciebie prócz serca i przygód z nim związanych to coś ci jeszcze dolega ?

-dreszcze
-drętwienia
-mrowienia
-kłopoty ze wzrokiem
-bóle głowy / zawroty
-itp. , itd.

USG SERCA to dokładne badanie , wykrywa praktycznie wszystko , wady , nieprawidłową budowę , zniany , i wiele , wiele innych ciekawostek , więc jeśli jest ok. to jest ok. zapewniam cię ;)

A teraz cosik ode mnie :
:cmok1: na pocieszenie i porawę nastroju.

[ Dodano: Czw Paź 19, 2006 2:06 pm ]
miał byc emotikon z pocałunkiem jest napis , ale bania.... 8)

przez artek28 19 paź 2006, 14:22
lekarka powiedziala mi ze po pierwszym zdrowym echo nastepne powinno sie zrobic tylko w przypadku jakich powazniejszych zmian np
mega duuuuzo papierosów
przechodzona grypa
meeega niezdrowe jedzenie
ale jak mi kiedys learka powiedziala na zawal wylew to trzeba sobie starrannie zapracowac
pozdrawiam
" Smutek dzielony jest smutku połowa a radośc dzielona jest radościa podwójną"

przez Iwcia24.9 19 paź 2006, 15:03
Dzieki Bystry za dodanie otuchy i cmoka :oops: !Z deka poprawil mi sie nastroj.A oprocz serducha to miewam jeszcze zawroty glowy , nogi robia mi sie czasami jak z waty- czasami wydaje mi sie ze zaraz zemdleje a tak ogolnie to mam jakas taka skolowana glowe, czasami mnie "trzesie",no i niekiedy mam scisniete wszystkie miesnie.Ale to chyba normalka przy tej okropnej chorobie jaka jest nerwica :( .Pozdrowionka no i dzieki za odzew na moj post! :smile:

przez Iwcia24.9 19 paź 2006, 18:57
A jak z tym dochodzeniem tam gdzie sobie wyznacze?Juz mnie to wkurza ze czasami gdzies ide a tu nagle zaczyna mi sie robic slabo, uginaja mi sie nogi i w rezultacie nie jestem nawet pewna czy dojde a jak juz dojde do domku to do konca dnia czuje sie koszmarnie!Czy tez ktos z Was tak ma?Jak sobie wtedy radzicie gdy np jestescie na miescie a czujecie ze wam slabo i nogi miekna??? :(

przez Lusi 20 paź 2006, 11:34
Nic nie dzieje się samo. Schemat jest taki: muszę wyjść z domu - myślę sobie: Boże, a jak mi się coś stanie?! - wychodzę, cały czas jestem przekonana, że coś mi się stanie - jaki jest koniec? Otóż koniec jest taki, że wszystko to o czym myślę: nogi z waty, trzęsące się ręce, boląca głowa, walące serce itp. musi się zdarzyć.
To jest właśnie karmienie nerwicy. I powinno być prawnie zakazane.
ExModerator

przez BYSTRY 20 paź 2006, 13:12
Lusi napisał(a):I powinno być prawnie zakazane.

Zgadzam się z tobą ;)

przez pajak_leon 20 paź 2006, 14:24
Malcolm, dwa razy zakłuło? :|
To ja przy Tobie jestem trup, a po dzisiejszej nocy, to truposzczak najsztywniejszy ze wszystkich..

:cry:

Gdyby mnie tylko kłuło..kłucie to typowy objaw nerwicy, nie jest charakterystyczny dla zawału
A nad tym wszystkim kto panuje?

Jak to kto??

Pająk Leon :)

Sortuj wg