Problemy ze snem ( senność, bezsenność, sny itd. itp...)

Inne zaburzenia.

przez VaBoom 12 mar 2006, 22:33
Psychiatra powiedział mi, że "sen pieprzy się jako pierwszy i ostatni naprawia". I radził po prostu się nie denerwować, bo jeśli nie prześpię 4 nocy, to w 5 będę spał jak nie mowle. Grunt to się nie wściekać, irytować i starać się zachować spokój.

Czasami jak nie mogę spać, to po prostu leżę, patrzę się w jeden punkt i staram się myśleć o różnych przyjemnych drobiazgach. Zazwyczaj zasypiam...nawet nie wiem kiedy :)

Jeśli nie śpisz, to wstań i zacznij coś robić...poczytaj, posiedź przy kompie, napij się mleka ;)

Tutaj masz kilka rad....może coś znajdziesz dla siebie:
http://www.poradnia.pl/podstrony/czytel ... nnosc.html

No i postaraj się nie nakręcać myślami "fuck! znowu czeka mnie bezsanne noc!". Relaks, kilka wdechów i życzę snu jak u niemowlaka ;)
My body on the floor - a Kodak moment

OJej!

przez dzasti13 12 mar 2006, 23:22
No tez tak mialam jak bralam leki, ale ja nigdy niemalam problemow w nocy ze spaniem podsypialam sobie w poludnie nieraz jak czulam sie jak wyzieta nieraz tez budzilam sie w nocy ale to dobrze powinno dzialac na twoja sile.Mnie tak lekarz powiedzial ,ale jak spisz zaduzo lub zamalo to cos z tymi tabletami nie tak.Powiedz lekarzowi moze zmieni ci lek .A tak porada:Pomysl sobie zawsze przed snem o czyms milym ,ze jestem np.na wyspie gdzie swieci slonko i czujesz sie dobrze,niewiem jakie masz ulubione miejsca ale sobie pomysl o nim i niemysl ze jest noc i napewno niebede mugl zasnac.Wlacz spokoja muzyczke jak lubisz cichutko, przewietrz sypialnie przed spaniem ok 5 do 10 minut jak na dworzu nawet temperatura minusowa,a jak cieplo zostaw na noc.ZYcze kolorowych i milych snow! 8) 8) 8) :lol: :lol:
chce pomagac ludziom z nerwica lekowa i wymieniac sie spostrzerzeniami i wlasnymi doswiadczeniami.

przez Śmierć 13 mar 2006, 02:30
kiełbasa napisał(a):heh

ja mam niefajno ze snem, chodzę spać ok. 3 w nocy, potem wstaje koło południa,
To ja też tak mam :D... później jakoś mija dzień, a potem kolejny i kolejny.... nic tylko sie zarąbać

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez VaBoom 13 mar 2006, 11:16
Śmierć napisał(a):
kiełbasa napisał(a):heh

ja mam niefajno ze snem, chodzę spać ok. 3 w nocy, potem wstaje koło południa,
To ja też tak mam :D... później jakoś mija dzień, a potem kolejny i kolejny.... nic tylko sie zarąbać

To nastaw budzik i zmuszaj się do wstawania o 7, a z czasem prawdopodobnie umormuje się Wasz rytm.
My body on the floor - a Kodak moment

Oczywiscie

przez dzasti13 13 mar 2006, 13:26
Alez oczywiscie niemozna tylko myslec przed spaniem ,oj napewno niezasne ,bo mialem z tym wczoraj problem przedwczoraj i tydziemn tenu to nie znaczy ,ze musi byc dzis.WIec radze sie troche zmeczyc wstac tez rano i napewno usniecie.wypij ziolka na sen dobra mieta i rumianek oraz meliska.Pozdrawiam.kolorowych snow 8) 8)
chce pomagac ludziom z nerwica lekowa i wymieniac sie spostrzerzeniami i wlasnymi doswiadczeniami.

przez cicha woda 13 mar 2006, 13:28
Apropos senności.
Czy można się przyzwyczaić do spania w dzień, nawet wtedy kiedy wstało się późno i powinnam być wyspana?
Co o tym sądzicie?
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

Oczywiscie

przez dzasti13 13 mar 2006, 13:41
alez oczywiscie ja jak bralam leki zazawyczaj na samym poczatku spac mi sie chcialo nieraz nawet jak wstawalam pozno ok 12 i nieraz pozniej to mysle jest sprawa tabletek ,ale wydaje mi sie ze tez nerwicy.JA bylam wtedy akurat w trakcie terapi kosztowalo mnie to duzo zdrowia i zarowno energi ktora tracilam tazez moge powiedziec ,bo niebiore juz tabletek ok 1,5miesiaca jest ok czysem mam ochhote sie przespac popoludniu ale zauwazylam ze bardzo szybko sie mecze .JAk nieraz pojde na dyskoteke to 3 godzinych jestem wykonczona nie pije alkocholu a jak wroce do domu to czuje sie gorzej jak bym wypila z litra sama.Wiec nieprzejmuj sie to nerwica nas sklania do spania w roznych porach roku bo nasze organizmy troche inaczej funkcjonuja ,ale mysle ze to nic zlego byle by niespac na maxa w poludnie ,bo bedziesz miec problemy w nocy 8) :) :D

sen...ach marzenie

przez anita27 05 kwi 2006, 23:51
ile mozna nie spac w nocy?ja juz ciagne drugi tydzien.spie tlko godzinke nad ranem.za chwile juz bedzie czwartek a ja oczy jak piec zlotych mam:)

przez venom 09 kwi 2006, 09:06
polecam stilnox, swietny lek, ja juz biore miesiac i jest rewelacyjnie, rano wstaje bez zadnego problemu, naprawde polecam, jest na recepte :)
pozdrawiam
"...Żadnych kajdanków czy czegoś w tym rodzaju.
Kiedy nas już spisali na komisariacie, zabraliśmy
Tych gliniarzy na obiad na Mulberry Street...
Następnego dnia znów działaliśmy w najlepsze..."

przez drań 09 kwi 2006, 09:29
Jest już rozpoczety temat
Np tu
http://www.forum.nerwica.com/viewtopic. ... bezsennosc
Pozdrawiam
ExModerator

przez anita27 09 kwi 2006, 13:28
Dzieki dran koniecznie go przeczytam:)

najpiekniejszy neurotyczny sen - slowa klucze

przez rogue 23 kwi 2006, 21:03
bieszczady. sianokosy. łąka. wychodzenie pod gore. dziewczyna. zaufanie. pocalunek (najlepszy w zyciu wlasnie ten - zdarzyl mi sie w snie). przebudzenie. swiadomosc ze warto jest czekac.
silny nadzieja.

przez reirei 23 kwi 2006, 21:13
rogue napisał(a):pocalunek (najlepszy w zyciu wlasnie ten - zdarzyl mi sie w snie)
hmmm, podobnie :? najfajniejsze buzi dostałem we śnie
Kto jest człowiekiem w tym samotnym świecie?

Sortuj wg