Zazdrość

Inne zaburzenia.

Zazdrość

przez New-Tenuis 19 sie 2013, 16:54
monk.2000 napisał(a):poem, my tu cie lubimy i kto wie, może nawet sympatię do ciebie budują cechy, które ty uważasz za wady.

No właśnie, dobrze napisane.
"I knew a man who lived in fear
It was huge, it was angry,
It was drawing near.
Behind his house a secret place
Was the shadow of the demon
He could never face."

Zazdrość

przez carlosbueno 19 sie 2013, 17:11
Głupia jestem to piszę głupoty :P Nie wiem co to za argument, jest nieadekwatny...
Akurat w pisaniu głupot to mnie nikt nie przebija. ;) poza tym naprawdę głupi ludzie nie używają raczej pojęć argument i nieadekwatny.
Największy Forumowy Maruda

Zazdrość

przez poem 19 sie 2013, 20:21
Akurat w pisaniu głupot to mnie nikt nie przebija

Muszę przyznać rację :uklon: ;)

Nie chodzi o mądrość...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zazdrość

przez carlosbueno 19 sie 2013, 20:38
poem napisał(a):
Akurat w pisaniu głupot to mnie nikt nie przebija

Muszę przyznać rację :uklon: ;)

Nie chodzi o mądrość...

co gorsza ja nie tylko je piszę ale i czasem robię.
A wracając do głównego tematu to moją opcją kiedyś na obniżenie zazdrości było obracanie się wśród ludzi którzy tzw sukcesów życiowych nie odnoszą raczej choć niekoniecznie to było towarzystwo dla mnie ale przynajmniej mnie zazdrość aż tak nie zżerała jakbym miał się wśród ludzi sukcesu i zadowolonych z życia obracać. Ludzie mnie podziwiali bo nie przepijałem, przepuszczałem na inne używki całej wypłaty i nie zawalałem pracy przez niedysponowanie poużywkowe i to już był powód do dumy ;)

Zazdrość

przez poem 19 sie 2013, 20:43

Chyba każdy człowiek czasem popełni coś głupiego, tylko nie każdy jako tako potrafi znieść to uczucie. Ja nie potrafię.

Zazdrość

przez carlosbueno 19 sie 2013, 20:50
poem napisał(a):

Chyba każdy człowiek czasem popełni coś głupiego, tylko nie każdy jako tako potrafi znieść to uczucie. Ja nie potrafię.

A może te głupie rzeczy wcale nie są aż takie głupie, tylko se wkręcamy to i przeżywamy. Silni i zdrowi psychicznie ludzie pewnie na to zbytniej uwagi nie zwracają ot nauczka na przyszłość co najwyżej.

Zazdrość

przez Gods Top 10 20 sie 2013, 00:30
poem, nie jesteś definiowana wyłącznie przez swoje błędy i pomyłki! :nono: Jesteś kimś więcej, niż osobą, która popełnia tylko błędy! Co prawda na Zlocie nie rozmawialiśmy dużo (nie dało się przebrnąć przez to grono osób, na których wywarłaś wielkie wrażenie ;) ), ale nawet przez ten krótki czas poznałem Cię jako osobę mądrą, pełną ciepła i serdeczności. Myślę, że inni zlotowicze odnieśli podobnie pozytywne wrażenia po rozmowach z Tobą, skoro zawsze miałaś towarzystwo. :D
Skoro w tym momencie nie wierzysz w to, że jesteś osobą wartościową - uwierz wszystkim, którzy Cię cenią i darzą sympatią! :great:
Gdy przed laty miałem niskie poczucie własnej wartości, pomogły mi właśnie pozytywne sygnały na mój temat od wspaniałych ludzi. Dzięki tym sygnałom zacząłem dostrzegać, jak bardzo jednostronnie (i surowo) siebie oceniałem. Mam nadzieję, że również Tobie pomoże takie 'odpalenie własnego życiowego silnika dzięki energii cudzych akumulatorów'. ;)
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

Zazdrość

przez carlosbueno 20 sie 2013, 08:51
Gods Top 10, widzę że zazdrościsz poem powodzenia. ;)
Ja też czasami dostaję jakieś pozytywne sygnały od otoczenia dotyczące mnie, ale nigdy nie są one w stanie przysłonić mojego własnego niskiego poczucia wartości, no i raczej rozpatruję i skupiam się głównie na tych negatywnych sygnałach z otoczenia.

Zazdrość

przez Gods Top 10 20 sie 2013, 09:55
carlosbueno napisał(a):Gods Top 10, widzę że zazdrościsz poem powodzenia. ;)
Pozostaje mi akceptacja faktu, że swoją osobą nie wywołuję takiego zainteresowania, jak poem. :bezradny:

carlosbueno napisał(a):[b]Ja też czasami dostaję jakieś pozytywne sygnały od otoczenia dotyczące mnie, ale nigdy nie są one w stanie przysłonić mojego własnego niskiego poczucia wartości
Skoro jesteś świadomy tego 'negatora', o którym wspominałeś, nie pozwalaj 'mu' niszczyć pozytywnych sygnałów od otoczenia. Lub inaczej: pozwól sobie na uleganie pozytywnym sygnałom na Twój temat płynącym od Twojego otoczenia. ;)
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

Zazdrość

przez panifreud 27 sie 2013, 11:10
Każdy z nas jest zazdrosny. Od dziecinstwa takmamy. Ktos kto jest obyc może nam ukraść to co mamy.Ktoś ma coś lepszego to znaczy ze jest naszym wrogiem, nie ma tak samo jak my. Ciąle są te granice. Tu nie chodzi tez o zazdrosc, ale min o rasizm.
Coraz więcej Polaków wychodzi z założenia, że brak panoramy 360 Warszawa http://property360.pl na stronie internetowej hotelu czy restauracji jest nie do zaakceptowania. A przecież nikt nie chce tracić klientów, czyli pieniędzy.

Sortuj wg