Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problem , strach przed ludźmi


Damian14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem Proszę o Pomoc

 

Tak więc zaczęło się to jakieś 3 tygodnie temu , właściwie nie wiem dlaczego . Gdy wychodziłem z domu i wyszedłem na ulice poczułem się dziwnie , tak jakbym nie miał w sobie ,, ducha '' , tak więc gdy szedłem i mijałem ludzi dziwnie się czułem . Gdy wszedłem do szkoły takie samo uczucie . Gdy jestem w domu , sam lub z kimś nie odczuwam tego uczucia . Ale gdy tylko wyjdę z domu czy to na : podwórko , ulice , do sklepu odczuwam to dziwne odczucie :( . Nie wiem co z tym robić nigdy nie miałem takich odczuć . Czy może to być to przez to że przez okres 1 miesiąca jeszcze nie będzie Mamy w domu ? .Próbowałem sam sobie wmawiać , że nie spotykam się tak często z gronem znajomych . Ale , gdy znajomi przychodzili i miałem wyjść na zewnątrz , miałem to dziwne uczucie :( . Rozmawiałem o tym z Mamą ale na odległość , nic nie zdziałam . Podejrzewam że może jest to jakiś strach przed ludźmi lub tłumem :( . Dodam , że jestem młoda osobą , mam dopiero 14 lat i nie wiem co z tym zrobić ? .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest typowa antropofobia, czyli lęk przed ludźmi. Często różnego rodzaje lęki występują przy nerwicy lękowej. Mówisz, że to występuję tylko gdy jesteś sam, za pewnie dlatego tak jest, ponieważ myślisz o tym, a jak idziesz z kimś znajomym rozmawiasz i nie skupiasz na tym swej uwagi. A zauważyłaś jakieś inne objawy psychiczne jak i somatyczne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×