Życie przeszłością !

Inne zaburzenia.

Życie przeszłością !

przez Naval 29 maja 2013, 23:05
Witam. Mam 16 lat. Już spory kawał czasu moją głowę zalewają myśli, fantazje z przeszłości. Niepotrafie skupić sie na pracy, nauce. Da radę zmienić ten tok myślenia przez jakis trening i zając sie przyszlosci. Bardzo utrudnia mi to zycie, a mam ambitne plany na przyszlosc. Prosze was o rady.

Pozdrawiam, Naval !

Życie przeszłością !

przez wysłowiona 30 maja 2013, 08:58
Jakie ambitne plany masz i jaki jest twój stosunek do nich?:)

Życie przeszłością !

przez Naval 30 maja 2013, 09:59
W przyszłości chciałbym zostać żołnierzem, a póżniej coś w kierunku wojsk specjalnych. Jak wiadomo trzeba mieć najlepszą psychikę. Jeśli nie zmienię toku myślenia to o marzeniach moge zapomnieć.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Życie przeszłością !

przez klarunia 30 maja 2013, 10:27
Nie rozumiem. Ok, masz jakieś marzenia i to jest fajne. Ale czemu teraz chcesz się skupiać na przyszłości, zamiast na przeszłości? A może by tak TERAŹNIEJSZOŚĆ? Przecież nie ma nic innego jak tylko teraźniejszość. Przeszłość i przyszłość są tylko i wyłącznie w naszym mózgu.

Życie przeszłością !

przez Naval 30 maja 2013, 10:48
No, OK. Trzeba sie zajac terazniejszoscia, ale jak zmienic tok myslenia z tych glupich mysli ?

Życie przeszłością !

przez klarunia 30 maja 2013, 11:42
Nie wiem, czy będę Ci mogła pomóc. O co chodzi z tymi fantazjami o przeszłości? Podaj może jakiś przykład, bo różnie można to rozumieć. Żałujesz przeszłości? Czujesz się winny? Wciąż analizujesz swoje zachowania i starasz się wymyślić lepszy scenariusz od nowa i od nowa?

Życie przeszłością !

przez Naval 30 maja 2013, 12:03
klarunia napisał(a):Żałujesz przeszłości? Czujesz się winny? Wciąż analizujesz swoje zachowania i starasz się wymyślić lepszy scenariusz od nowa i od nowa?

Nie, nie chodzi o to.

W my

-- 30 maja 2013, 12:06 --

klarunia napisał(a):Żałujesz przeszłości? Czujesz się winny? Wciąż analizujesz swoje zachowania i starasz się wymyślić lepszy scenariusz od nowa i od nowa?

Nie, nie chodzi o to.

W myślach mam różne sytuacje z przeszłości. Jak wracam ze szkoły, w domu, w szkole. Np. Przegraliśmy mecz w noge. W myślach cały czas fantazjuje jak to mogło by się inaczej zakończyć. Albo rozmawiam z kolegą, to odrazu zaczynam gadać z nim w myślach zmieniam sytuacje itd. O to mi chodzi. Przez to trudno mi się skupić na nauce itd, bo te myśli wracają i krążą po głowie. Zastanawiam sie jak to zmienić i czy to wina koncentracji.

Pozdrawiam, Naval !

Życie przeszłością !

przez wiejskifilozof 30 maja 2013, 15:02
Naval napisał(a):W przyszłości chciałbym zostać żołnierzem, a póżniej coś w kierunku wojsk specjalnych. Jak wiadomo trzeba mieć najlepszą psychikę. Jeśli nie zmienię toku myślenia to o marzeniach moge zapomnieć.

Plany ambitne, ja w wojsku nie byłem,kategoria E. Ale życzę sukcesów, oby się udało.

Życie przeszłością !

przez carlosbueno 30 maja 2013, 21:51
Też za bardzo żyje przeszłością, często przypominają mi się jakieś mniej lub bardziej kompromitujące zdarzenia z mojego życia i wprawiają w zły humor.
Gdy popełnię jakiś błąd fantazjuje o cofnięciu się w czasie, mimo że często ten błąd mogę częściowo załagodzić, naprawić ale tego nie tobie tego tylko pogrążam się w fantazjowaniu o cofnięciu czasu i zmianie biegu mojej historii. Jedynie co mi na to pomagało to leki antydepresyjne, ale one mi tylko na to pomagały a to chyba za mało, bo to nie jest mój najważniejszy życiowy problem, choć czasem męczący i deprymujący.
Największy Forumowy Maruda

Życie przeszłością !

przez ( Dean )^2 30 maja 2013, 21:57
Wiesz ludzie z psychiką nadającą się na żołnierza nie roztlikwiają się nad soba w taki sposób,zresztą nie rozumiem twojego problemu,to co z tego że wracasz myślami do przeszłosci?To normalne.

Jak nie możesz sie skupić na nauce to nie przez te myśli.Te myśli wracają BO nie chce Ci się uczyć a nie na odwrót,nie chce Ci sie uczyć bo te myśli wracają.
Skońcetruj sie,przypomnij sobie po co się uczysz,narzuć sobie troche dyscypliny,regularny czas nauki ,te same godziny,zawsze jednakowe przerwy i powinno CI przejść.
Najgorszy jest wiatr.

Życie przeszłością !

przez Naval 30 maja 2013, 22:27
( Dean )^2, własnie chyba masz racje. Nie chce mi się uczyć, fakt. Spróbuje sobie wprowadzić jakieś nawyki, może uda mi się wyeliminować mój problem.

Dziękuje wszystkim, pochwalę sie rezultatami za 3 tyg.

Pozdrawiam, Naval !

Życie przeszłością !

przez wysłowiona 31 maja 2013, 11:59
Naval, jeśli jeszcze tu zajrzysz, to co masz, to zwykła ruminacja. Dean ma rację, że nie chce Ci się uczyć. Ale z jednej strony dyscyplina, a z drugiej pozytywna motywacja. Wyrób sobie pozytywny stosunek do tego, co masz robić. Zawsze przed rozpoczęciem zadania, myśl minutę o tym, co da Ci dana aktywność w krótszej i dłuższej perspektywie. Myśl o tym, jak robisz to, co masz robić i zdobywasz niezbędną wiedzę, jesteś coraz szczęśliwszy, coraz bardziej spełniony i usatysfakcjonowany. Mi to strasznie pomaga, więc naprawdę polecam ;)

Poza tym myślę jeszcze o czymś, co mogłoby coś pomóc. Ruminacja jest różna i bywa naprawdę przydatna, ale pod jednym warunkiem. Musi opierać się na dobrym modelu. Takim, który będzie zwiększał Twoją produktywność, dawał Ci rozwiązania. Mógłbyś wykształcić u siebie taki nawyk. Wielu ludzi ma przekonanie, że myślenie o przeszłości daje im nezbędne informacje na temat życia, ale niewielu ludzi naprawdę je dostaje. Zazwyczaj takie myślenie skutkuje tylko i wyłącznie racjonalizacjami, które są tylko wyjaśnieniami, interpretacjami, którymi staramy się załatać dziury w naszym poznaniu rzeczywistości. Nastaw się na model "co było źle?" "jak mógłbym to zmienić/ulepszyć?" i uznawaj, że następnym razem wypróbujesz to konkretne rozwiązanie. I uznawaj, faktycznie uznawaj sprawę za zamkniętą. tak samo, jak możesz skończyć myśleć o projekcie, dokładnie w momencie, w którym go oddajesz. Potrzebujesz rozwiązań:)

Jeśli zdecydujesz się korzystać z rad i coś Ci dadzą, dawaj znać ;)

Życie przeszłością !

przez mark123 18 gru 2013, 00:03
Mnie często ciągnie do analizowania negatywnych wydarzeń z przeszłości.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Życie przeszłością !

przez wiejskifilozof 18 gru 2013, 10:51
I jak w tej Polsce ma być dobrze ;) skoro wszyscy chcą powrotu do przeszłości.Niemcy idą do przodu, a Polacy chcą powrotu do przeszłości.A czy ja myślę,o przeszłości ? Owszem, ale nie chcę do twego wracać.Nie chcę by przeszłość wróciła ;)

Sortuj wg