Problem z językiem !!!

Inne zaburzenia.

Problem z językiem !!!

przez polaris 15 kwi 2013, 18:09
Witajcie, mam problem, mam wade wymowy, mój język jest bardzo sztywny co uniemożliwia ćwiczenia.. nie potrafie zrobić rulonika , taki jest sztywny ze nawet na siłe się nie da zrobić!! Macie jakiś sposób jak rozluźnić zesztywniały język , jakieś środki , ćwiczenia.
Wenlafaksyna 150mg + bupropion 150mg

Problem z językiem !!!

przez niewidoczny 20 kwi 2013, 02:46
Proponuję iść do logopedy...
niewidoczny

Problem z językiem !!!

przez *Monika* 20 kwi 2013, 08:39
polaris, tak jak powiedział kolega wyżej, odwiedź logopedę.
Logopeda pokaże Ci jak masz wykonywać poszczególne ćwiczenia w domu, dla utrwalenia i przyspieszenia efektów. Będziesz też mieć masaż za pomocą specjalistycznego sprzętu.
Myślę, że bez logopedy nie obędzie się.
Korektę wad narządów artykulacyjnych wykonuje się najlepiej w młodszym wieku.
Skąd te zaniedbania? Bez urazy oczywiście.
Może jest inna przyczyna tej sztywności?
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Problem z językiem !!!

przez nieboszczyk 20 kwi 2013, 13:13
polaris napisał(a): nie potrafie zrobić rulonika

kot jak syczy to zawsze robi wąską rynienkę
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Problem z językiem !!!

przez Monar 20 kwi 2013, 15:52
*Monika*, niewidoczny,

chodziłam do logopedy i niczego mnie nie nauczył.
nadal nie umiem powiedzieć długiego "RRRRR"
:?

Problem z językiem !!!

przez polaris 21 kwi 2013, 00:39
No ja teraz jestem silnie zmotywowany aby się nauczyć wymawiać rrrr , problem jest duży bo mam na imie hubert a nie wymawiam r... znaczy wymawiam ale takie francuskie rrr. wszystko się da osiągnąć tylko trzeba w to wierzyć !!! Monika te zaniedbanią są ze strony rodzicow, ze jakos sie tym nie interesowali i nie chodziłem do logopedy....
Wenlafaksyna 150mg + bupropion 150mg

Problem z językiem !!!

przez *Monika* 21 kwi 2013, 01:02
polaris, tak też pomyślałam, że to wina rodziców. Dziwię się też nauczycielom, którzy stawali na Twojej drodze, że nie sugerowali rodzicom takiej wizyty u logopedy.A może sugerowali...
Trudno...to było kiedyś...
Słuchaj, poprzez regularne ćwiczenia, które będą trudne i mozolne jesteś w stanie skorygować wadę.
Należy uzbroić się w cierpliwość, niestety.
W Twoim przypadku wada była tyle lat niekorygowana, że utrwaliły się schematy mowy. Ale nie ma rzeczy niemożliwych. Chodzi o wytrwałość. Ważne też jest, żebyś trafił na profesjonalistę. Wada wymowy przeważnie wynika też z innych deficytów rozwojowych dziecka. Mogą to być zaburzenia integracji sensorycznej, nie wiadomo jak to było z Tobą. Nieważne, nie dociekam. Są specjaliści w dziedzinie logopedii np. neurologopedzi.
Monar, chodziłaś i nic z tego nie wynikło? Może za krótko chodziłaś?
Mam koleżankę, która też mówiła francuskie "r" jeszcze w wieku 28 lat. Jej matka też mówiła francuskie "r" więc nie trudno się domyślić dlaczego miała wadę wymowy. Dzisiaj ta koleżanka sama jest logopedą i psychologiem w jednej osobie i potrafi mówić "r". Ale nie wnikałam głębiej w temat czy powodem niewymawiania "r" nie była też wada narządów artykulacyjnych bo czasami powodem jest właśnie taka wada.
Wady wymowy mają różne podłoże i jest ich mnóstwo.Dlatego tylko dobry specjalista jest w stanie zdziałać cuda.
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg