'Zapominanie' ???

Inne zaburzenia.

'Zapominanie' ???

przez Wombwell00 30 mar 2013, 20:45
Mam coś takiego, że 'zapominam' książek, które czytałem, filmów, które oglądałem, i często też swoich własnych przeżyć i doświadczeń.
W sensie niby pamiętam, ale nie potrafie w sumie nic przytoczyć.
Np. widziałem wczoraj prześwietny dokument ("The Artist is Present"), płakałem, film ogromnie mną wstrząsnął, myślałem, że pozostawi jakiś ślad ale mineły dwa dni i w sumie tylko przez to, że zobaczyłem w necie obrazek z filmu pamietałem, że oglądałem coś takiego. Mimo to pamietałem tylko film na wyrywki, poszczególne kadry, nie jako całość
Tak samo z książkami. Wiele nie czytam, dlatego wydaje mi się, że powinnienem pamiętać dużo z tego co przeczytałem, a często jest tak, że jak otwieram książke to nie potrafie określić gdzie skończyłem, a to co przeczytane wydaje się obce. Nawet jeśli pamiętam fabułe, to w ogóle jej nie 'czuje', totalnie bez emocji, uczuć.
Analogicznie do przeżyć. Pamiętam gdzie kiedy i z kim byłem, ale dopóki ktos mi czegos nie przypomni (bądz będzie sytuacja bardzo odcisnięta na psychice) to nie potrafie sobie przypomnieć nawet tych najsłynniejszych sytuacji wyjazdów.
O samej nauce nie wspomne, w ogóle nie potrafie się uczyć.

Przypomina mi to tą słynną studencką zasade 3Z - Zakuć, Zdać, Zapomnieć (czasem jeszcze Zapij ;d) tyle, że ja jakbym żył wedle tej zasady, od razy 'chował' swoje wspomnienia w głąb swojej głowy.

Mam nadzieję, że ktoś zrozumie chociaż o czym piszę. Czasami nawet myślę, że to nie zaburzenie, że tak kazdy człowiek ma, i to jest normalne, tylko mi wydaje się czyms złym. Czekam na wasze odpowiedzi.

Wojtek, 20 lat.

'Zapominanie' ???

przez wiejskifilozof 02 kwi 2013, 10:26
Nie jesteś sam, ja też zapominam tekstu książek .

'Zapominanie' ???

przez Siding Spring 02 kwi 2013, 10:33
U mnie tez z tym bieda dlatego ksiazki odpuscilem sobie juz. Za duzo problemow na glowie i czlowiek zamiast zyc tu i teraz ciagle ma podswiadomosc zapchana smieciostwem. I temu nie mozna skupic sie na tym co robi sie w danej chwili. A potem malo sie z tego pamieta.

Jakis czas temu mialem juz tak ze z rana bylem u dziadkow na sniadaniu a wieczorem kompletnie nie kojarzylem tego wydarzenia. Ale to byl czas silnej derealizacjii. Wlasciwie jeszcze miewam takie fazy..;/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

'Zapominanie' ???

przez wiejskifilozof 02 kwi 2013, 13:20
No ja nie rzucę książek , wolę myśleć kto zabił w książkach Lackberg , niż ciągle myśleć o biedzie i bezrobociu .

'Zapominanie' ???

przez Arkana 02 kwi 2013, 20:02
Uuu...ciężki temat... Najlepiej byłoby się wybrać do lekarza; może jakieś uszkodzenie mózgu? Jeżeli z natury masz krótką pamięć, to powinieneś ją regularnie ćwiczyć-trenuj pamięć długotrwałą... Chociaż ja w pierwszej kolejności udałabym się do specjalisty

'Zapominanie' ???

przez wiejskifilozof 03 kwi 2013, 09:43
Mi moje psycholog i psychiatra powiedziały,że to może być i choroba i leki .Zresztą ,pamiętam , że w szkole nie miałem dobrych ocen .Z powodu właśnie pamięci, co z tego,że tekst przeczytałem 4 razy, jak po wyjściu z bloku, od razu zapomniałem .

'Zapominanie' ???

przez sloik 05 kwi 2013, 23:13
To na pewno nie jest normalne. Zgłoś się do lekarza z tym.
sloik

'Zapominanie' ???

przez hooain 14 maja 2013, 22:03
Lecytyna. Informacje wbija w pamięć. Na naukę dobra.
ତ୍କୃ

Sortuj wg