Nie pamiętam co czytam .

Inne zaburzenia.

Nie pamiętam co czytam .

przez wiejskifilozof 29 mar 2013, 11:05
Jak wiecie , od lat jestem na rencie socjalnej .Czas , którego mam w nadmiarze wykorzystuję na czytanie przeróżnych książek . I nie było by tego problemu, gdyby nie słaba pamięć .Kiedy czytam książkę , nie istotne czy to Robin Cook , czy Maria Nurowska , czuję ,że po przewróceniu strony ucieka mi to co przeczytałem , no może nie w 100 % , ale w jakieś połowie .Wiem,że dla wielu to problem ,błahy , nie ważny .Lecz dla mnie istotny , rozmawiałem o tym,z psychiatrą i z psycholog , z tą ostatnią często rozmawiam , o książkach .Obie powiedziały , mi,że to wynik mojej choroby , z tym się zgadzam, już w szkole nie umiałem zapamiętać tekstu .A gdy miałem 14 lat , nie przepuszczałem,że przed 40 na rencie będę .Drugi powód to , branie leków .Może to też powód , na to że nie mogę zapamiętać tekstu . Próbowałem,różnych sposobów , czytanie szybkie , bardzo wolne i guzik pomaga .Z czytania nie zrezygnuję i chyba się z tym pogodzę :D

Nie pamiętam co czytam .

przez nomorewords43 29 mar 2013, 18:53
Spotkałem się z opinią, że w takich sytuacjach pomóc może czytanie na głos,
a w sytuacji ostatecznej słuchanie audiobooków.
nomorewords43

Nie pamiętam co czytam .

przez Cocoseque 29 mar 2013, 23:17
Właśnie, może po prostu jesteś słuchowcem?
Ja również łatwo zapominam tekst, który właśnie przeczytałam, ale tylko wtedy, gdy się na nim nie skupiam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nie pamiętam co czytam .

przez wiejskifilozof 30 mar 2013, 10:39
Na głos , powiadasz :D może i dobry pomysł, ale wolę papier, jeżeli idzie o czytanie .

Sortuj wg