Mam problem z przykurczem szyi

Inne zaburzenia.

przez beaaa 19 lut 2013, 01:06
Proszę o jakieś rady, co zrobić w tej kwestii, gdzie się udać, jak leczyć. Jestem osobą zestresowaną, bez poczucia własnej wartości, nerwową, łatwo mnie wyprowadzić z równowagi, ciągła depresja, przy tym jeszcze brak pracy. Od dwóch kilku lat dostaję kurczy szyi, gdzie skręca mi głowę o 90 stopni, ściska boleśnie mięśnie i nie mogę ruszyć głową. Tak dzieje się przez cały dzień. Rano, jak wstaję wszystko jest ok, do momentu kiedy sobie o tym przypomnę. Lekarz neurolog nie stwierdził nic, co mogło by być tego przyczyną. Ortopeda również. A ja wiem, że to wszystko spowodowane jest stresem. Nie myślę o tym- problem mija, ale niestety na bardzo krótko. Byłam juz na różnych fizjoterapiach, bez skutku. Proszę o pomoc, co mam robić? Boję sie podjąć jakąkolwiek pracę, bo jak zobacza taką "cofniętą" to z mety mi podziękują. :why:

przez Candy14 19 lut 2013, 01:54
A ja wiem, że to wszystko spowodowane jest stresem.

slusznie myslisz.. tez w stresie mam okropne bole karku
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez jasaw 19 lut 2013, 05:35
beaaa, ja też znam tę dolegliwość, dość typową u ludzi znerwicowanych, wylęknionych.
Jak z tym walczyć...rozgrzewając kark różnego rodzaju maściami, Amolem. Mnie pomagają także relaksacje, a kiedy już nie daję sobie rady, umawiam się z fizjoterapeutą, który zawsze mi pomaga...
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Candy14 19 lut 2013, 11:46
U mnie pomaga wyeliminowanie zrodla stresu...przechodzi natychmiast
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez beaaa 19 lut 2013, 15:06
Staram się walczyć z nerwicą, smaruje maściami i zażywam krople walerianowe, ale na nic. Słyszałam o takim samym przypadku, gdzie chory leczył tę przypadłość około 30 lat, dopiero pomógł mu hipnotyzer. Może by tak spróbować?

przez jasaw 20 lut 2013, 00:43
beaaa, ja bardzo sceptycznie podchodzę do hipnozy. Oczywiście są jej zwolennicy, jak i przeciwnicy. Osobiście, zaczęłabym od prostszych sposobów.
Zgadzam się z Candy14, że najskuteczniejszym sposobem na tę dolegliwość jest usunięcie źródła stresu, ale nie zawsze jest to możliwe.
Polecam kilka ćwiczeń:

http://www.cyberbaba.pl/medycyna-natura ... tresowanie
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez Candy14 20 lut 2013, 02:26
ale nie zawsze jest to możliwe.

tez prawda.. czasami nie wiemy nawet czym sie stresujemy

przez usmiech.gratis 01 mar 2013, 23:06
Miewam podobnie...sprawdź czy ustępuje w ciepłej kąpieli, idź na masaż...ale nie do kręgarza, tylko taki odprężający, pewnie nie pozbędziesz się przypadłości raz na zawsze ale nauczysz się ją łagodzić...ja zaczynałem od kontrolowania ramion...żeby w stresie ich nie podkurczać, dodatkowo ćwiczenia rozciągające i MAGNEZ Z B6, wyeliminuj kawę i alkohol...tzn aklohol Cię rozluźni ale nastepnego dnia poskręca. Jeśli chylisz główkę w konkretnym kierunku z nawyku to staraj się to kontrolować zawczasu, wieczorne spacery i przyjemny rytuał typu mleko z miodem i termoforek też nie zaszkodzą...dasz radę sobie z tym bo za Ciebie nikt tego nie zrobi ok :)?

przez beaaa 04 mar 2013, 23:26
Dziękuję wszystkim za dobre rady. Staram się je wykorzystać. Zapisałam się też do następnego z kolei neurologa, ale mam wątpliwości, że mi pomoże. Poprzedni nic nie stwierdził. Chodzę ze skręconą całkiem w bok głową, gdy próbuję ją odwrócić, cała mi się chwieje na wszystkie strony. Nie mogę pracować, bo musiałabym siedzieć bokiem, a skurcz jest bardzo uciążliwy. Gimnastykuję się, ale to też nic nie daje. :why:

przez vifi 05 mar 2013, 00:19
A diagnozowałaś się u psychiatry albo psychologa, skoro wiele wskazuje na podłoże psychologiczne.

przez usmiech.gratis 06 mar 2013, 17:35
Dokładnie, ta okolica lubi się "kurczyć" pod wpływem stresu...

Sortuj wg