Nerwica czy alkoholizm?

Inne zaburzenia.

Nerwica czy alkoholizm?

przez sensubrak 05 lut 2013, 22:47
Mój problem jest przynajmniej dla mnie dosyć skomplikowany. Po paru zakrętach w moim życiu i napadach lękowych postanowiłam pójść do psychiatry. Zostałam zdiagnozowana z zaburzeniami adaptacyjnymi. Dostałam depralin, afobam i nasen. To była pierwsza działka. Depralin tylko powodował u mnie nasilenie objawów, afobam brany doraźnie pomagał, nasen nie działał na mnie wcale. Depralin odstawiłam, bo stwierdziłam, że zwariuję. Zauważyłam jednak jedną prawidłowość: uspokaja mnie wypicie dwóch góra trzech piw wieczorem. Bo napady lękowe i nerwobóle mam tylko przed położeniem się do łóżka. Przez cały dzień jestem w stanie funkcjonować w miarę normalnie, horror zaczyna się wieczorem. Nie mam typowych objawów alkoholizmu, nie muszę się rano klinować, nie urywa mi się film, nie piję nie wiadomo ile. I już sama nie wiem czy to nerwica czy uzależnienie od alko?

Nerwica czy alkoholizm?

przez Flea 08 lut 2013, 23:23
Alkohol ma niestety działanie rozluźniające i na nieszczęście jest to tylko "środek doraźny" czyli problem i tak zostaje.
Przy lekach nie polecam popijania piwka.

A próbowałeś technik relaksacyjnych czy innych sposobów na odwrócenie uwagi od lęków?

Nerwica czy alkoholizm?

przez sensubrak 11 lut 2013, 22:25
Próbowałam, ale dwa trzy razy coś takiego zadziała, po czym mój mózg zaczyna się nudzić i i tak dostaję napadów lękowych. Chcę wrócić do łykania tego Depralinu ale ilekroć zaczynam go brać powoduje to u mnie ogromny dół i lęki. Słyszałam że tego typu leki nie działają od razu, ale żeby jeszcze zaostrzać objawy choroby? Masakra. Na lęki chyba łatwiej jest nie zwracać uwagi w dzień, ale jak się człowiek kładzie spać i próbuje wyciszyć to walą z potrójną siłą. Nie mam już siły spędzać całych nocy na łażeniu po akademikowej klatce schodowej.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nerwica czy alkoholizm?

przez Flea 13 lut 2013, 20:33
Trudno cokolwiek doradzić czy powiedzieć. Leki na pewno przytłumią i pomogą uporządkować myśli. Chociaż ja osobiście jestem ogromnym przeciwnikiem leków. Zdarza mi się łyknąć uspokajacza ( hudroksyzynę) ale tylko wtedy gdy już nie panuję nad tym co dzieje się w głowie.
Hmmm, mówisz że się nudzisz szybko...
To może efekt zaskoczenia zadziała. Wypisz na kartkach zadania przed snem, coś przyjemnego, coś na rozluźnienie i losuj wieczorem kartkę. Taką mini wiadomość do Ciebie od siebie ;)
Pomaga spisywanie natrętnych myśli lub techniki "nasenne". Mi osobiście pomagało bardzo wyobrażenie sobie co bym zrobiła jakbym wygrała szóstkę w totka i robiłam listę rzeczy które sobie kupię. ;) może i głupia metoda ale u mnie się sprawdziła. Drugim sposobem jest oglądanie Star Trek'a . W tle słychać delikatny szum silnika co działa na mnie jak najlepszy usypiacz.
Łażenie tak naprawdę nic nie da, szczególnie kiedy wszyscy śpią a Ty nie co dodatkowo drażni.
Próbuj różnych rzeczy, testuj na sobie aż znajdziesz ten właściwy. Przecież znasz siebie najlepiej i wiesz co działa na Ciebie a co nie.

Sortuj wg