Cóż to, ach, cóż to!

Inne zaburzenia.

Cóż to, ach, cóż to!

przez sloik 14 lut 2013, 00:22
Obym i ja kiedyś zaczęła wierzyć, chociaż kontakty międzyludzkie z roku na rok wydają mi się coraz bardziej naładowane fałszem.
Ostrożna, precyzyjna, zdystansowana i pesymistyczna - nie wiem, czy to opis dającego się lubić człowieka :lol: Z tego wszystkiego najbardziej podoba mi się "zdystansowana", bo cenię sobie niezależność (aż nazbyt niestety).
No nic, nie zawracam już Wam głowy, bo równie dobrze można mnie rozłożyć na czynniki pierwsze i zapewne niewiele to pomoże.
sloik

Cóż to, ach, cóż to!

przez black swan 14 lut 2013, 00:35
Jest presja zewsząd (głównie z rynku pracy) na bycie super pewnym siebie, otwartym, wyluzowanym, itp, itd, więc prawie wszyscy udają... Każdy chce być utopijnym ideałem. Stąd ten wyczuwalny, wszędobylski fałsz. Nikt nie chce być oceniony źle. Zresztą sama pisałaś, że udajesz przed ludźmi. Ja też często udaję. Tylko wolałabym, żeby pewność siebie weszła mi w krew. Ja myślę, że spora część osobowości jest jak plastelina. Pewnych rzeczy, bardziej genetycznych nie da się zmienić, lecz sprawy typu pewność siebie to cecha nabyta - da się jej wyuczyć.

nie wiem, czy to opis dającego się lubić człowieka

Zależy co kto lubi, a gusta są różne. ;)
No risk - no fun, no pain - no gain.

Sortuj wg