Nie daję spać swojemu wspóloktorowi z pokoju

Inne zaburzenia.

przez general 20 sty 2013, 12:06
Siema, mam taki problem. Od miesiąca mieszkam z kumplem ze studiów w jednym pokoju. I jak w temacie, prawie każdej nocy nie daję mu spać, ponieważ wiercę się i chrapię. Jednak generalnie budzi się z powodu, że przewracam się co chwilę, a skrzypiące łóżko na metalowym stelażu, zwiększa decybele w środku nocy. Jestem pewien, że mój niespokojny sen jest spowodowany stresem. Nie raz miałem ostatnio sytuacje stresowe, chociaż staram się żyć beztrosko (jednak przykre wspomnienia z dzieciństwa, tak szybko nie chcą się wymazać). Szukałem innych porad w internecie i nie wiem czy zdecydować się na techniki relaksacyjne, ziółka, leki, a może wizytę u odpowiedniego specjalisty.
Głównie dla tego, że nie chcę stracić kumpla, na którym mi tak bardzo zależy, a po drugie, gdy znajdę drugą połówkę, to żeby mogła ze mną normalnie się wyspać :P

przez aimx 20 sty 2013, 16:18
Generale! Przede wszystkim nie sądzę, byś stracił kumpla z takiego powodu. Co najwyżej zamieszkacie w oddzielnych pokojach. To po pierwsze.
Po drugie - zalecam uprawianie sportu. Sport działa cuda, naprawdę. Poza tym techniki relaksacyjne (medytacja) też świetnie redukuje stres. Proponuję Ci też czasem po prostu poleżeć, posłuchać relaksacyjnej muzyki i nie myśleć o niczym. Jeśli chodzi o ziółka, to może melisa? Melisa dobra na wszystko.
A pytanie - łóżko kumpla też skrzypi? Bo jak nie, to możecie się zamienić.

przez aethersis 26 sty 2013, 02:32
Ja polecam na taki sen niespokojny herbatę - 2 łyżeczki melisy, 2 łyżeczki chmielu, parzyć 5 minut pod przykryciem, odcedzić, wypić (ew. można zrobić z tego nalewkę). Wywar jest niezwykle gorzki, ale da się przyzwyczaić. Składniki kupisz w pierwszym lepszym sklepie zielarskim.
Przy mocniejszym ekstrakcie (w postaci nalewki) sen jest taki, że wybuch bomby atomowej by cię nie obudził, zwłaszcza jak sobie zdrowo chlapniesz ;) Testowałem to na sobie i mogę śmiało polecić - po przespaniu nocy rano nie będą się utrzymywać żadne efekty. Jedyna wada jest taka, że o ile wczesniej pamiętałeś jakieś sny, to po tym będziesz miał z tym spory problem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Candy14 26 sty 2013, 13:09
Zmienic lozko na nieskrzypiace . Ispreawdzic zatoki przy tym chrapaniu
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Sortuj wg