Wolno myślę

Inne zaburzenia.

Wolno myślę

przez SmutnyLysy 30 gru 2013, 17:09
ladywind napisał(a):Zdecydowanie mam tak, kiedy jestem w chorobie wiele z rowmowy do mnie nie dociera, zamyslam się, bardzo nie lubie tego stanu, także rozumiem, co może czuć autor wątku.

Ja się zamyślam i sam odrzucam to co do mnie ktos mówi, irituje mnie to. Także wszyscy mamy źle w głowach..

Wolno myślę

przez Poland 09 sty 2014, 17:01
Też mam podobny problem. Czasem jak ktoś mnie spyta na ulicy o coś prostego, jakiś pobliski obiekt itp. to z trudem odpowiadam, albo źle podpowiem. Trochę chyba orientacja przestrzenna zawodzi.

Wolno myślę

przez ladywind 09 sty 2014, 17:08
Poland, czy tylko z tym masz problem, czy rozmawiajac z kims też odpływasz w swoje myśli?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wolno myślę

przez jetodik 09 sty 2014, 17:42
ja też wolno myślę, często gubie wątek, co ciekawe po alkoholu mam lepszy timing a powinno być na odwrót.

skoro alkohol pomaga to może ktoś wie z czego to wynika?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Wolno myślę

przez Poland 09 sty 2014, 19:41
ladywindOdpływać może nie odpływam, ale generalnie wolno kojarzę. W pewnym momencie pojawia się takie zrezygnowanie jakby i rozmowa też na tym traci.

Wolno myślę

przez bezradny 09 sty 2014, 19:53
Mnie to juz rozmowa meczy, i bardzo czesto jej unikam, chocbym chcial pogadac to milcze bo niewiem co powiedziec.

Wolno myślę

przez ladywind 09 sty 2014, 19:55
jetodik, też mam podobnie ,wolno myślę i nie wiem jak się odnieść do rozmowy,czuję często pustkę w głowie

-- 09 sty 2014, 18:56 --

Podejrzwewam że moja nn tak mi ryje mózg
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Wolno myślę

przez Poland 09 sty 2014, 21:44
Przynajmniej podejrzewasz czemu tak jest. Ja też w sumie, bo jak ktoś bardzo mało rozmawia to potem ma takie kłopoty.

Wolno myślę

przez lony 10 sty 2014, 22:19
Mam podobnie. Czasami, w ogóle, nawet nie tyle co nie nadążam, co po prostu, nie ogarniam co się dzieje i nie widzę związku logicznego między wypowiedzią jednej osoby a drugiej, nie mówiąc już o tym, żeby samej się do niej włączyć. Jedyne na co mnie stać to milczenie i od czasu do czasu zrobienie jakiegoś grymasu kiedy widzę, że zwraca się na mnie większą uwagę. Z jedną osobą już łatwiej, bo powiedzmy, że w pewnym sensie jestem w stanie się odgraniczyć od tego abstrakcyjnego myślenia tej osoby i sprowadzić konwersację na liniowy, przewidywalny tor. W końcu kiedy osoba widzi, że nie łapię jej toku myślenia to nie będzie drążyć, bo uzna, że ze mną nie da się tak rozmawiać. No a dodatkowo czasem uświadomienie sobie zupełnie normalnych, prozaicznych rzeczy przychodzi mi z wielkim trudem i potrafię palnąć coś zupełnie pozbawionego sensu. No i słowa. Słowa mi się gubią i widzę, że to się pogłębia. Dlatego rozmowa z drugim człowiekiem w rzeczywistości, a nawet na zwykłym gg to dla mnie katorga.
Nie ma wolności dla człowieka, jak długo nie pokonał on strachu przed śmiercią.

Wolno myślę

przez aishiteru 15 sty 2014, 05:26
Ja zawsze miałam "spóźniony zapłon" nie tylko w rozmowach lecz i w różnych decyzjach np. Wybór szkoły...
Jeśli chodzi o rozmowy to ktoś coś do mnie mówi, a ja ją słyszę ale nie myślę o tym co mówi, po czym się śmieję lub przytakuje, zazwyczaj w gronie należę do tych małomównych, każdy coś mówi, a ja nie wiem co się odezwać, a jak się odezwę jestem traktowana jakby mnie tam nie było...
Seronil 30mg

Wolno myślę

przez mark123 15 sty 2014, 07:04
Też mam wolny "procesor". Trzeba wymienić na nowszy model :pirate:
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Wolno myślę

przez CnaV 16 sty 2014, 20:30
ja mam też coś podobnego zwłaszcza z orientacją przestrzenną , a także jak ktoś coś mi tłumaczy to często jakbym się wyłączał w tym momencie a potem i tak nie bardzo wiem jak wykonać to o co ktoś mnie prosi.
""You're so afraid of love there's not much time.. All the pain inside just makes you want to die.. Love me, Don't hate me You're angry it's ok trust me come this way live in eternity... "

Wolno myślę

przez Poland 21 paź 2014, 14:29
Właśnie, ta orientacja przestrzenna, niekiedy czuje się jak dziecko we mgle.
Mam tak samo jak CnaV, że jak ktoś mi coś tłumaczy, to nie potrafię tego przetworzyć i na odwrót często nie potrafię komuś wytłumaczyć drogi dokądś, nawet jeśli jest mi względnie znana. A jak jestem w nowym miejscu to totalna dezorientacja, nawet przez dłuższy czas, podczas gdy znajomi ogarniają teren.

Wolno myślę

przez noszila 21 paź 2014, 19:39
Jeśli chodzi o wolne myślenie i łączenie wątków, to mi z kolei poprawiło się jak właśnie odstawiłam leki. Zdarza się nadal, że mam wrażenie, że coś mi umyka, proszę kogoś o powtórzenie pytania czy wypowiedzi ale nie dzieje się to już tak często i nie z takim nasileniem.
A skoro już mowa o spóźnionym zapłonie, to nie pamiętasz chyba o tych postach, że odpisujesz dopiero po paru miesiącach :D
Borderline + nawracająca deprecha + stany lękowe
Esci10
Kweta25

Sortuj wg