dlaczego mam nudności w kinie??

Inne zaburzenia.

przez betty_boo 16 sty 2013, 21:09
mam straszne nudności w kinie i to nie tylko 3D. wywołuje je poruszająca się kamera , zapach popcornu , wielki ekran. czy ktoś też tak mam i dlaczego tak jest>? Czytałam ze mogą sie pojawiac w 3D, ale przy normalnych filmach??

przez Pieprz 16 sty 2013, 21:23
co z oglądaniem filmów w domu? domyślam się że jest okej więc to raczej nie wina tego co widzisz na obrazie.
Może natężenie dźwięku to powoduje? Masz nudności przy głośnej muzyce?
Masz nudności jak wąchasz popcorn poza kinem?
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez betty_boo 16 sty 2013, 22:01
w domu nie mam tv:) ale jak oglądam u mamy na takim 10-letnim tv to jest ok:) jednak te nowoczesne tv mnie niepokoją, w sumie myślę o kupnie ale jak widzę te migające w najnowszych technologiach obrazy to się boję że będzie tak samo. z głośną muzyką nie mam żadnych problemów. już prędzej z tym popcornem ale wydaje mi się że jednak chodzi o obraz.

aha - miałam to samo patrząc na grę komputerową gdzie ktoś niby "chodzi" z bronią i patrzy z tej perspektywy:(... w sumie ta gra była o wiele gorsza (przekręcanie obrazu i zmiany perspektywy, brrr)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 16 sty 2013, 22:27
betty_boo, a masz wadę wzroku?
Jak u ciebie np. z chorobą lokomocyjną? To mogą być jakieś zawirowania związane z błędnikiem.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Pieprz 16 sty 2013, 22:29
To mogą być jakieś zawirowania związane z błędnikiem.

Też mi się z tym skojarzyło.
Jak u Ciebie wygląda np. jeżdżenie autobusem?
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez linka 16 sty 2013, 22:34
Ja z okazji wady wzroku (astygmatyzm) nie cierpię filmów w 3D, oli mnie głowa, męczy m się wzrok .... a i mam chorobę lokomocyjną - więc wszystko w pakiecie.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez MARIAN1967 16 sty 2013, 22:57
betty_boo, a jak byłaś młodsza też tak było?
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez betty_boo 17 sty 2013, 15:21
kiedyś tak nie miałam ale chyba trudno było dostać nudności na "Akademii Pana Kleksa":)

nie przepadam za karuzelami, mam lęk wysokości, i wadę wzroku -2, noszę okulary albo szkła.

aha, w nowych okularach też mi jest źle:( tak jakby były za mocne....

juz sama nie wiem co o tym myśleć. w autobusie podmiejskim mogę jeździć, ale pks juz gorzej. no i nie lubię czytać jak trzęsie i skaczą mi litery albo wyglądać przez boczne okna, najbardziej lubię siedzieć obok kierowcy.

myślałam że więcej osób tak ma.

przez Infamis 17 sty 2013, 16:16
Może to przez szybko zmieniające się obrazy, migotanie ekranu? Rzeczy, które nie służą np. epileptykom.
Infamis

przez nieboszczyk 17 sty 2013, 16:18
pewnie oglądasz Shreka 3.oglądając tą baję to rzeczywiście chce sie rzygać.głupie i nudne
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez linka 17 sty 2013, 16:36
nieboszczyk, skończ trollować!!

betty_boo, czyli masz wadę wzroku+nowe okulary ( albo są za mocne albo musisz się przyzwyczaić) + chorobę lokomocyjną+ lęk wysokości ....... to nie dziwota, że ci błędnik wariuje w kinie :smile:
Może aviomarin by pomógł? Jeśli nie - spytaj się lekarza internisty o jakieś inne środki.
Jak się ma chorobę lokomocyjną - zawsze najlepiej siedzieć obok kierowcy i nigdy nie czytaj w aucie to potęguje mdłości i zawroty głowy.
Przyjaciel forum

przez Michał776 17 sty 2013, 18:03
Muszę coś powiedzieć o mojej siostrze...Ona ma mdłości przy najmniej spodziewanym momencie...Czuję jakby palenia w gardle. Czuję jakby miała nagle zwymiotować...Ona cierpi na nerwicę. Wobec tego nie może się denerwować bo skutki tego są dla niej nieprzyjemne...Leczy się u psychiatry...Ale mdłości ją przerażają...Nie kończy się to wymiotami tylko tym uczuciem mdłości.

przez linka 17 sty 2013, 18:10
Michał776, ok, a co to ma wspólnego z mdłościami w kinie?
Przyjaciel forum

przez MARIAN1967 17 sty 2013, 22:32
Infamis napisał(a):Może to przez szybko zmieniające się obrazy, migotanie ekranu? Rzeczy, które nie służą np. epileptykom.

Nie mam epilepsji ,nie mam choroby lokomocyjnej ani nie mam astygmatyzmu a pomimo to bardzo przeszkadzają mi szybko zmieniające się obrazy. Kiedyś tak nie było. Dziś niestety mózg nie jest wstanie przetworzyć nadmiaru informacji. Pracuje wolniej
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

Sortuj wg