Jestem 30letnią nieudacznicą, czy można to zmienić?

Inne zaburzenia.

przez bittersweet 26 gru 2012, 20:23
lubudubu napisał(a):jak mozna wyjechac to tak ale jak ktos boi sie wyjazdow do innego miasta a co dopiero za granice? Wlasciwie co wtedy pozostaje.
Nie ulegać własnym lękom, bo zaczną rządzić naszym życiem. Wyjazdy, szukanie pracy, odejście z domu zawsze jest stresem, trzeba nauczyć sobie z tym radzić. I nie trzeba samemu się boksować z problemem, można się zwrócić o pomoc psychologiczną.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez onanek 26 gru 2012, 20:24
Vian napisał(a):Jeszcze jej napisz, jak ma to zrobić, jeśli nie ma żadnego wykształcenia i prawie żadnego doświadczenia.

Ja bym zaczęła w ogóle od wizyty u psychologa i testu na inteligencję, serio. Chciałabym wiedzieć, co jest - czy mam po prostu niższe IQ, czy może z jakiegoś innego powodu mam kłopoty z nauką, a jeśli tak, to czy da się to zmienić.

Własnie chodzi mi też o takie praktyczne, konkretne porady gdzie najlepiej szukac pracy mając niskie IQ i depresję.
Do psychiatry mam już umówioną wizytę, mam nadzieję, że po lekach rozjaśni mi się trochę (chociaż troszeczuńkę) umysł i będe w stanie bardziej kojarzyć.

Mam wykształcenie, jak już pisałam skończyłam licencjat na prywatnej uczelni, jednak nie posiadam dość wiedzy i predyspozycji, by konkurować na rynku pracy z osobami lepiej douczonymi.

Gdzie można zrobić wiarygodny test IQ jako osoba dorosła? Czy są to testy anonimowe, czy muszę podawać dane? Jaki lekarz może zbadać co jest przyczyna trudności w przyswajaniu wiedzy?

przez Vian 26 gru 2012, 20:35
Mam wykształcenie, jak już pisałam skończyłam licencjat na prywatnej uczelni

Wybacz, nie doczytałam.
A jaki kierunek skończyłaś? Myślałaś, żeby się może dokształcić?

Jaki lekarz może zbadać co jest przyczyna trudności w przyswajaniu wiedzy?

Z tego co wiem, to nie lekarz, a psycholog.
Co do testów, nie wiem, jak to jest, niestety.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michuj 26 gru 2012, 20:45
Wybacz, nie doczytałam.
A jaki kierunek skończyłaś? Myślałaś, żeby się może dokształcić?

o lol. To mi pozostało tylko samobójstwo :roll: Bo na 2 roku moja edukacja się skończyła :roll:
Loża szyderców

przez Vian 26 gru 2012, 20:51
Michuj, no i co? nie możesz wrócić na studia? Nic już nie możesz fizycznie zrobić, żeby poprawić swoją edukację? Neva eva?
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

przez siostrawiatru 26 gru 2012, 20:51
Jezu. To co ja mam powiedzieć jak w ogóle na studia nie poszłam bo matka od dziecka wmawiała mi że do niczego się nie nadaję i nigdy nic nie osiągnę. Miała rację. Jestem 29letnim zerem.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

przez onanek 26 gru 2012, 20:52
Vian napisał(a):A jaki kierunek skończyłaś? Myślałaś, żeby się może dokształcić?
.

Nie, ponieważ nie chcę pracować w tym zawodzie, bo nie mam do tego predyspozycji psychicznych, ani dostarczającej wiedzy, aby konkurować z innymi, dużo lepszymi wykształconymi osobami. Biorąc pod uwagę wyścig szczurów i 1000000000 osób na jedno miejsce pracy nie mam szans. Poza tym jest to praca nauczyciela, a ja jak juz wspomniałam mam osobowość ofiary, więc nie chcę nawet mysleć jak wyglądałby każdy taki dzień w pracy....

przez Michuj 26 gru 2012, 20:52
Jezu. To co ja mam powiedzieć jak w ogóle na studia nie poszłam

o matko :hide: :hide: to straszne :lol: :P
Loża szyderców

przez Vian 26 gru 2012, 20:54
Ja pier papier... >.< Radzicie sobie bez studiów, pasuje Wam, wspaniale! Nie radzicie sobie, nie pasuje Wam, kombinujcie, jak się dokształcić. Ja już dwa razy "kończyłam" edukację, raz na 1 roku, raz na 3, bo tak się złożyło. No ale uparcie wracam na uczelnię, bo mnie akurat ten papier jest potrzebny. A jak u Was to nie wiem.
Lisbeth Salander

przez Michuj 26 gru 2012, 20:54
Vian, na razie się nie wybieram ponieważ mam wystarczająco umiejętności, kompetencji i chęci do robienia co robie. :] I nie planuje przekwalifikowania na dzień dzisiejszy. Więc robienie studiów dla papierka to wg. mnie czysty debilizm.
Loża szyderców

przez Vian 26 gru 2012, 20:56
onanek, no i ok! To ja najpierw poszłabym do psychologa, żeby się spróbować dowiedzieć, co z tymi problemami z nauką, a jak już to w miarę ogarnę, to pomyślałabym, co chcę w życiu robić. No i spróbowała zacząć to robić. Tak po prostu. Czy się to mamie podoba, czy nie.

-- 26 gru 2012, 20:57 --

Więc robienie studiów dla papierka to wg. mnie czysty debilizm.

Nie dla psychologa. ;-)
Lisbeth Salander

przez black swan 26 gru 2012, 20:59
Więc robienie studiów dla papierka to wg. mnie czysty debilizm.

Żebym to ja wiedziała z 6-7 lat temu, jak mnie rodzice na studia wysyłali.. Wtedy wszyscy myśleli i mówili, że papier jest ważny. Teraz wiem, że to gówno prawda i 5 lat poświęconych na studia, po których i tak nie chcę pracować w zawodzie nikt mi nie zwróci.
No risk - no fun, no pain - no gain.

przez Michuj 26 gru 2012, 21:02
Nie dla psychologa. ;-)

zależy dla jakiego ;)

Teraz wiem, że to gówno prawda i 5 lat poświęconych na studia

ano
Loża szyderców

przez Vian 26 gru 2012, 21:04
zależy dla jakiego ;)

Chyba dla każdego.