było już o wadach wzroku? bez związku z pozostałymi na forum

Inne zaburzenia.

przez małpka bubu 15 gru 2012, 12:19
gdy za długo siedzę przed kompem oczy dostają świra, bolą - okulistka mi powiedziała że to mięśnie oka są zmęczone...
mam malutką wadę, plusik na jednym, na drugim astygmatyzm...

wnerwia mnie jak okulary się zaparują po zmianie temperatur ale że wada malutka to bez szkody je zdejmę i oczyszczę...

w urzędzie pracy mają tak drobną czcionkę na tablicy elektronicznej z ofertami pracy że prawie nie widzę - jest daleko od ławek...

w pracy, na stażu niektóre umowy to chyba czcionka 9 albo 10, pracowac z takim czymś to kanał dla oczu, nie ma bata żeby chwilę nie odpoczęły...

tritace 5 mg 1-0-0, hydrochlorothiazidum Polpharma 12,5mg 1-0-0 (na nadciśnienie)
antykoncepcyjna evra
setaloft 50mg - 1-0-0
lamitrin 100 mg 1-0-1
doraźnie hydroksyzynka

przez Rafka 15 gru 2012, 12:25
cóż ja to nie brałam na moje oczka. Agapurin, Klartin, Strix, a teraz mam Providin. Jagódki są bardzo dobre na oczy.

-- 15 gru 2012, 13:25 --

tez nosze okulary, ale minusiki.
Rafka

przez linka 15 gru 2012, 13:46
Lewe -1,5, prawe -1,75 + astygmatyzm. Uciążliwe ale da się z tym żyć.... gorzej, że mi 0,25 dioptrii leci na rok więc za kilkanaście lat będę ślepa albo ktoś mi zasponsoruje oerację :mrgreen:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Candy14 15 gru 2012, 13:47
małpka bubu, a bez okularow widzisz? Parowanie w zimie to masakra..u mnie jest gorzej bo mam -6 i -12 ..jak zdejme zeby osuszyc to jestem slepa jak kret. Dobrym rozwiazaniem bylyby soczewki. Ja przymierzam sie do jednodniowych... mialam miesieczne ale wkurzalo mnie pamietanie o dolewaniu plynu i takie tam pierdoly pielegnacyjne..w koncu wywalilam
Ostatnio edytowano 15 gru 2012, 13:48 przez Candy14, łącznie edytowano 1 raz
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Rafka 15 gru 2012, 13:48
linka, mi lekarz mówił o operacji, ale jak na razie nie stać mnie. 2000 na jedno oko.
Rafka

przez linka 15 gru 2012, 13:55
No dokładnie ... jak w totka wygram chyba.... więc zostaje wycieranie zaparowanych gogli...
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez małpka bubu 15 gru 2012, 14:59
Candy, mam malutką wadę - 0,25 plusik na jednym i 0,5 cylinder na drugim - bez okularów widzę ale oczy się szybko męczą...

generalnie lubię swoje patrzałki :D

tritace 5 mg 1-0-0, hydrochlorothiazidum Polpharma 12,5mg 1-0-0 (na nadciśnienie)
antykoncepcyjna evra
setaloft 50mg - 1-0-0
lamitrin 100 mg 1-0-1
doraźnie hydroksyzynka

przez Absinthe 15 gru 2012, 15:52
Też mam mały astygmatyzm,tyle że na obojgu oczach.W tej chwili nie nosze okularów,bo zaliczyłam w nich orła cień i aktualnie nie są zdatne do noszenia,a do okulisty się coś dostać nie mogę.Na szczęście żadna operacja mi się nie kroi.
Co do zmęczonych oczu to polecam okład z rumianku,u mnie świetnie działa.
You have to die a few times
before you can really
live.
Von all den Dingen, die ich verloren habe, vermisse ich meinen Verstand am meisten

przez mark123 15 gru 2012, 16:21
Ja mam w jednym oku +4, a w drugim +6, kiedyś miałem w jednym oku +4.5, a w drugim +6.5 oraz 0.5 cylindra na obu oczach. Oczy mi się nie męczą, mogę godzinami patrzeć np. w telewizję.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez LucP84 16 gru 2012, 17:54
-2.5 oraz -3.00. Ale polubilem nawet okulary. Balbym sie operacji, zawsze jest ryzyko.
LucP84

przez sleepwalker 17 gru 2012, 15:27
A ja się boję wtykać coś sobie do oczu, wiec wątpię, że przekonam się do soczewek. Na szczęście okulary tylko na wykłady i do samochodu, którym z resztą i tak nie jeżdżę :roll: Co do bólu oczu... ciężko ich nie przemęczać w tych czasach - komputer, telewizja, gazety, książki... jakby tak zestawić czynności które męczą oczy z tymi które ich nie nadwyrężają, to nie wiem czy te pierwsze by nie przeważyły.
Saying all I know is I gotta get away from me.

przez gwidoniusz 17 gru 2012, 15:50
Ja mam -3,5 i -2,75. Okulary noszę od szkoły podstawowej.
Soczewki jednodniowe od wielkiego święta (ostry metalowy koncert, ważny mecz siatkarski) i ciężko było by mi się przestawić na ich codzienne wkładanie.

przez mark123 17 gru 2012, 20:35
sleepwalker napisał(a):A ja się boję wtykać coś sobie do oczu

Ja miałem wtykane w dzieciństwie. Chodzi o takie coś przy laserostymulacji, ale nie wiem, jak to coś się nazywa. Czasem to mi to cisnęli, że przestawałem widzieć ogólnie tym okiem, tylko mrugającą kropkę widziałem i nie mogłem się doczekać, żeby już mieć wyjęte.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez wiejskifilozof 17 gru 2012, 21:56
Ja mam zły wzrok, od paru lat noszę okulary .

Sortuj wg