Zaburzenia psychiczne a uraz głowy

Inne zaburzenia.

przez MadGregor 02 lis 2012, 15:03
Witam! Niedawno spotkał mnie niefajny incydent. Blisko dwa miesiące temu zostałem z zaskoczenia uderzony i zaryłem potylicą o chodnik. W szpitalu po wykonaniu tk wykluczono krwiaki i po weryfikacji objawów stwierdzono wstrząśnienie mózgu. Jest to najpowszechniejszy uraz związany z głową i stosunkowo niegroźny, bo leczenie ogranicza się do unikaniu czytania, telewizji i wysiłku przez pewien okres, po czym w przeciągu miesiąca wszystko powinno się unormować. Jednak na zagranicznych forach wyczytałem m. in, że po wstrząśnieniu powstają makrozmiany w mózgu i naukowcy z Albert Einstein College of Medicine na Uniwersytecie Yeshiva udoskonalili metodę różnicowania objawów pacjenta i potrafią przewidzieć następstwa urazu w przyszłości. W Ameryce (u nas nikt takich badań nie zlecił) większość pacjentów dochodzi do siebie, ale aż 30% cierpi na przewlekłe zaburzenia między innymi zmiany osobowości. Na swoim przykładzie czuję, że po wypadku zaostrzyły się występujące i pojawiły nowe objawy. Interesuje mnie czy macie podobne doświadczenia lub wiedzę w temacie. Będę wdzięczny;)
"Nie jesteśmy żywi, więc nie możemy umrzeć.Ale nie jesteśmy też martwi.Za długo pożerało mnie pragnienie, którego nie można zaspokoić.Za długo głodowałem, czekając na śmierć i nie umierając.Niczego nie czuję.Wiatru na mej twarzy, ani rozpryskującej się bryzy, ani ciepła kobiecego ciała."

przez Ferdynand k 02 lis 2012, 15:14
witaj ten temat zaraz dołączy do wątku zbiorczego na ten temat jak go znajdzie moderacja
piszę tyle ja miałem uraz i może on wpływać na zaburzenia najczęściej jest to depresja
i tak jest u mnie po RM wykryto naczyniaka koło okolic mózgu odpowiedzialnego za uczucia na razie to tylko teorie mojego lekarza
Naczelny Użyszkodnik

przez monk.2000 02 lis 2012, 15:21
Nie dziwie ci się wykończony, że jesteś w stanie wkurzenia. Uraz mózgu to jeden z największych lęków jakie istnieją w mojej głowie. O wiele bardziej wolałbym zaburzenia somatyczne od jakiegoś upośledzenia f. poznawczych. Wiem, że tego się nie porównuje. Ale każdy ma jakieś rzeczy które bardziej lub mniej ceni.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MadGregor 02 lis 2012, 15:25
Chciałbym się dowiedzieć czy przed wypadkiem byłeś psychicznie wydolny. Naczyniaka wykryto od razu czy rozwinął się z czasem i jak było z tą depresją?
"Nie jesteśmy żywi, więc nie możemy umrzeć.Ale nie jesteśmy też martwi.Za długo pożerało mnie pragnienie, którego nie można zaspokoić.Za długo głodowałem, czekając na śmierć i nie umierając.Niczego nie czuję.Wiatru na mej twarzy, ani rozpryskującej się bryzy, ani ciepła kobiecego ciała."

przez Ferdynand k 02 lis 2012, 15:28
najpierw nerwica natręctw po uderzeniu cięższa depresja naczyniaka dopiero teraz
Naczelny Użyszkodnik

przez MadGregor 02 lis 2012, 15:42
Parę lat wstecz oglądałem amerykański program/dokument o chłopaku, który uprawiał rugby. W tym sporcie nie trudno o kontuzje i bohater nie był wyjątkiem. Do czasu emisji miał 7 wstrząśnień mózgu- tych pozornie niegroźnych z rzekomą możliwością całkowitej remisji. Po dwóch pierwszych nabawił się tzw, nerwicy natręctw. Tzw, bo jeśli pojawiła się na bazie fizycznego urazu trudno nazywać to nerwicą, a przyczyną jest wyłącznie uszkodzenie centralnego układu nerwowego. Zdrowa prawie dorosła osoba po kilku urazach głowy na boisku zachorowała na ekstremalny rodzaj ocd. Do tego stopnia, że wychodząc z domu czy sklepu musiał określoną ilość razy trzasnąć drzwiami! Nie wiem jak silnie Ty oberwałeś i cholernie Ci współczuje. Ja dziś jestem w takim stanie, że gdybym spotkał tych gnojków bez wahania sam roz***ł bym im głowy.

przez Ferdynand k 02 lis 2012, 15:51
dzięki piracetam tu nieźle działa poprawia funkcjonowanie mózgu i jest nieszkodliwy w praktyce
po urazach głowy czytałem, że nawet były objawy podobne do psychoz
a pacjenci z depresją po SSRI tylko mieli przerost napędu nad hamowaniem tzn(agresywni byli)
Naczelny Użyszkodnik

przez MadGregor 02 lis 2012, 15:56
Długo się leczysz, widzisz jakąś poprawę? Pytam bo sądzę, że masz depresję kliniczną podobnie jak ja zresztą. U mnie nie ma postępu a ciągły regres i uważam, że nie ma sensu się dalej męczyć. Chcę wiedzieć jak jest z Tobą, czy masz "lepsze" dni?

przez Ferdynand k 02 lis 2012, 16:03
po stymulantach inne leki przeciwdepresyjne słabo podstawą do zapobiegania skutkom uszkodzeń w mózgu powinien być piracetam, który poprawia krążenie krwi i metabolizm glukozy (tworzenie energii)
Naczelny Użyszkodnik

Sortuj wg