Zmiana leworecznoci na praworecznosc

Inne zaburzenia.

przez ala1983 27 paź 2013, 15:42
Mój ojciec był w dzieciństwie zmuszany do pisania prawą ręką i kawał gnoja z niego wyrosło. Ale to był tylko jeden z wielu czynników kształtowania jego chorej osobowości.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez 1234qwerty 27 paź 2013, 16:37
Dark Passenger, jak to czytam, to cieszę się, że mnie nikt nie przymuszał do korzystania z prawej ręki :D

przez mark123 27 paź 2013, 16:47
Ja odkąd pamiętam nie odczuwałem żadnego zmuszania do pisania prawą ręką, byłem już w pełni przyzwyczajony do korzystania z prawej ręki, nigdy nie wagarowałem ani nie kłamałem w sprawach szkolnych. Co do pisania, to zawsze pisałem wolno w porównaniu do reszty klasy i ogólnie wszystko robiłem wolniej, ale nie wiem, czy to w wyniku przestawienia, czy mojego charakteru.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez SmutnaTęcza 31 paź 2013, 18:04
Jestem leworęczna. owszem - mama w dzieciństwie przekładała mi długopis do "właściwej" ręki, ale w końcu dała za wygraną. Piszę wyłącznie lewą ręką. Używam nożyczek dla leworęcznych. Ale taka do końca leworęczna chyba nie jestem... Otóż wiele rzeczy wolę trzymać prawej ręce - siatki, kubki, miski z jedzeniem. Telefonem też nie potrafię operować lewą ręką, nie piszę nią smsów. Ba - nawet nie jestem w stanie utrzymać wtedy telefonu! Gdy trzymam siatki w lewej ręce, czuję, że tak powiem, jakbym się... przechylała na bok. :mrgreen: Nie wiem, dlaczego tak się dzieje. ;)

przez mark123 24 lis 2013, 15:45
Dark Passenger napisał(a):"Amerykański neurolog i psychiatra Samuel T. Orton – którego uznaje się za jednego z pionierów badań nad szczególnymi trudnościami w czytaniu i pisaniu u dzieci, inicjator terapii tych zaburzeń – wskazał kwestie przeuczania leworęcznego dziecka na prawą rękę, jako konflikt dominacji między półkulą dominującą pierwotnie dla ręczności i półkulą w której poprzez trening wytwarza się konkurencyjny, dominujący ośrodek. Zaburzenia kojarzenia impulsów motorycznych prowadzą do zaburzeń integracji dźwięku, obrazu, znaczenia, a ogólnie do zachwiania równowagi całego c.u.n.

To chyba nie wykluczone, że objawy zaburzeń integracji sensorycznej oraz nieprawidłowej emocjonalnej interpretacji niektórych sytuacji mam w wyniku przestawienia.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez milady 24 lis 2013, 16:12
Ciekawe info wkleiłeś, Dark Passenger. To jest taka jedna z form nieświadomej agresji na dziecko - rodzice sądzą, że robią coś w dobrej wierze, a jest na odwrót. Tyle, że w dzisiejszych czasach nie za bardzo jest na to usprawiedliwienie, przy takim dostępie do wiedzy. Kiedyś to byłoby bardziej zrozumiałe, wiadomo - różne mity były powszechne i nikt ich nie dementował, a i jeszcze nauczyciele ("autorytety") jeszcze utwierdzali w przekonaniu.
Ja osobiście jestem leworęczna, ale rodzice ni nikt inny na szczęście nigdy nie próbowali przestawiać mnie na praworęczność.

przez Reiben 24 lis 2013, 16:28
Co za skrajna głupota wymuszać na leworęcznym dziecku praworęczność :? Ale znając moich rodziców z okresu swojego dzieciństwa to miałbym to samo gdybym był leworęczny. Na swoje szczęście jestem tylko lewonożny i nikomu to nie przeszkadzało bo dobrze się sprawdzało w futbolu i lewą nogę miałem jak podwórkowy Robin van Persie :lol:
Reiben

przez Siding Spring 24 lis 2013, 16:32
Ale dawno w noge nie gralem..az mi przypomniales. Kiedys bylem defensywnym pomocnikiem a moje dogrania gora czy prostopadle podania przechodzily do podworkowych legend:D.

przez milady 24 lis 2013, 16:49
A ja zawsze lubiłam stać na bramce i dobrze mi to wychodziło. Ale nie mam porównania z jakimiś super zawodnikami. W sumie aż zatęskniło mi się za meczami piłki nożnej rozgrywanymi na świeżo ściętej łące u babci :lol: .

przez Siding Spring 24 lis 2013, 16:54
No;). Ja wlasnie najlepsze wspomnienia mam z okresu wakacji jak za malolata jezdzilem do babci . Ciotka tez tam mieszkala i 2 braci...mlodsi ode mnie o 3 lata. Zawsze wieczorami wychodzilem z nimi grac na polu do momentu az bylo za ciemno albo nie dalo sie grac bo chrabąszcze rozbijaly sie o głowe;D. Jezeli mialbym opisac najszczesliwsze wspomnienia to wlasnie ten okres zcyai byl najlepszy.

Taki maly offtop:P

przez SmutnaTęcza 24 lis 2013, 17:03
Nawet lubiłam grać w nogę w podstawówce. ;) Ale piłkę to kopałam zawsze prawą nogą - to kolejna z tych rzeczy, które jako leworęczna robię "odwrotnie". :lol:

przez carlosbueno 24 lis 2013, 17:10
Ja niby jestem praworęczny, prawonożny ale piszę odwrotnie od dołu i prawej strony zaczynam pisać literki, cyfry. Wszystkie przedmioty trzymam w dziwny, inny niż reszta osób sposób, często ze mnie się naśmiewano na budowie. Ogólnie sprawność manulana kuleje, a wiązanie czegokolwiek to dla mnie mordęga, z jednej pracy mnie nawet zwolniono z tego powodu i posądzano o poważne upośledzenie intelektualne.
Największy Forumowy Maruda

przez NieznanySprawca 24 lis 2013, 17:44
carlosbueno, hehhe, jak uczyłem się pisać, to smarowałem znaczki od prawej strony w odbiciu lustrzanym, jakiegoś neurologa trzebaby zapytać, co to za usterka mózgowa. ; >
NieznanySprawca

przez milady 24 lis 2013, 17:50
To ja piszę litery dziwnie, w ogóle od innych stron aniżeli większość, i piszę dosyć wolno, a jak szybciej, to bazgram ;) a nie daj panie jak ktoś patrzy na to, jak piszę - o, to wtedy można powiedzieć, że jestem twórczynią nowego alfabetu... kiedyś koleżanka jak pożyczyła zeszyt to w ogóle nie mogła się doczytać. Ogólne zdolności manualne też u mnie zawsze kulały. Więc cóż, muszę dołączyć do grona upośledzonych :lol: .

Sortuj wg