Nauka , szkoła, studia- czyli o tym jak sie uczyć

Inne zaburzenia.

przez greorius 26 sie 2012, 19:40
Witam chciałbym sie was zapytać a raczej poradzić jak się uczycie w szkole czy na studiach ? Jakie macie sposoby ? Ja zauważyłem że nie potrafie się uczyć a tylko czytać . Wydaje mi się że się uczę a w pamięci nic mi nie zostaje . Pls help !
The more you'll dress up the more fun you'll have.

przez Fleure_De_Violette 26 sie 2012, 19:45
greorius, ja nigdy nie maiłam problemu z nauką, często jednak robię mapy myśli, które pozwalają mi na ogarnięcie materiału, nie tylko na studiach, ale i w życiu zawodowym.

Myślę, że pomocne może być rozwiązywanie różnych zadań logicznych i gier wymagających myślenia: sudoku, scrabble, krzyżówki, zapamiętywanie słów. etc.
Life always offers you a second chance. Its called tomorrow.

przez Bluemood 26 sie 2012, 20:12
greorius, u mnie niestety to samo. Ogromne kłopoty z koncentracja i zapamiętywaniem. Inni naucza się w pol godziny, mi to samo zajmuje pol dnia. W dodatku fatalne jest to ze mimo, ze już jestem dawno po studiach, to cały czas muszę się czegoś uczyć. koszmar ! jednym ratunkiem jaki do tej pory znalazłem to korzystanie z programu supermemo. Darmową wersję możesz scignac z neta. Pózniej wystarczy tam zapisywać, to czego sie wlasnie uczysz i za jakiś czas program, w zależności od tego jak zapamiętałeś materiał, wyznaczy ci powtórkę.Przynajmniej pamięta sie dłużej :) innych sposobow nie znam :bezradny:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez greorius 26 sie 2012, 20:19
też mam problemy z koncentracją , najgorsze ze po przeczytaniu czegos ja nie potrafie nic powtorzyc ani zapamietac . Jak mam sie uczyc to chce mi sie tak cholernie spac ze nie wysiedze przy ksiażce .
The more you'll dress up the more fun you'll have.

przez Bluemood 26 sie 2012, 20:35
no to możemy sobie rece podac. Po przeczytaniu jakiegos materialu, nie jestem w stanie odtworzyć tego co czytałem. Muszę czytać raz jeszcze i tak do skutku,czasem nawet dzieląc zdania na czesci. Wrecz na sile zapamiętuje jakies zdania i dopiero po pewnym czasie one ukladają mi się w jakas sensowną calosc, ktora moge odtworzyć. Ostatnio czytałem, ze pamieć w mózgu odpowiada tzw. hipokamp. Niestety, jego komorki sa niszczone przez kortyzol jaki sie uwalnia podczas stresu :( Ja jestem chodzący stres, wiec sie temu wszystkiemu juz nie dziwie. Poza tym to jest bledne kolo. Nie możesz aie czegoś nauczyć, zaczynasz sie denerwować, denerwując sie działasz na swoja niekorzyść, bo wtedy juz nauka kompletnie lezy.
W gescie rozpaczy ostatnio zainteresowałem sie mindfulness. Zeby sie wyciszyć. Nie wiem, moze to pomoze. :uklon:

Sortuj wg