Infantylizm...

Inne zaburzenia.

Infantylizm...

przez akwen 10 lut 2016, 10:39
detektywmonk napisał(a):Ja mam czasem rozum na 12 lat.

Rozum jest bardzo plastyczny i zazwyczaj człowiek w znikomym stopniu wykorzystuje jego potencjał.

Infantylizm...

przez wiejskifilozof 10 lut 2016, 10:41
Czyli gdyby się wykorzystywało 100 % rozumu,wtedy byłbym mądrzejszy.

Infantylizm...

przez akwen 10 lut 2016, 10:52
Z cała pewnością miałbyś zdecydowanie większe możliwości.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Infantylizm...

przez wiejskifilozof 10 lut 2016, 12:56
Mówią,że mam wiedzę książkową.Nie życiową.

Infantylizm...

przez akwen 10 lut 2016, 13:16
detektywmonk napisał(a):Mówią,że mam wiedzę książkową.Nie życiową.

Wiedza książkowa, o ile nie ma się pewnych życiowych podstaw jest destruktywna. Jeśli ktoś bez znajomości działania ludzkich zachowań ''w realu'' próbuje analizować zachowania bohaterów literackich i potem wyciągnięte z tej analizy wnioski stosować w życiu, to skutki zazwyczaj są niewesołe, gdyż wnioski i nauka wyciągnięte z tej lektury są zazwyczaj niedojrzałe i kompletnie nie przystają do rzeczywistości.

Do książek powinno się sięgać systematycznie, poziom po poziomie.

Najpierw w wieku pacholęcym, bajki na dobranoc. Potem w podstawówce - lektury szkolne, następnie coraz poważniejsze i wymagające większego zaawansowania książki, aż wreszcie literatura naukowa na studiach. Równolegle należy zapoznawać się z kartami, które pisze życie.

W przeciwnym wypadku jest się de facto dużym dzieciakiem, który rzuca bogatym i wysublimowanym słownictwem, które razi otoczenie, przekonane (poniekąd słusznie), że mówca chce w ten sposób zaimponować reszcie swoim bogactwem językowym, zamiast ująć sprawy normalnie i wprost.

Nie ma też o czym gadać, gdyż miażdżąca większość woli rozmawiać o tematach życiowych, związanych z pracą, szkołą, życiem towarzyskim, ktoś kto próbuje zagaić rozmowę poprzez wyłożenie rozmówcy rozterek don Kichote'a albo przeżyć młodego Wertera, zwyczajnie skazuje siebie na łatkę dziwaka, osoby z która nie można ciekawie porozmawiać, ew. wiecznego friendzone, który nie ma atrybutów prawdziwego faceta.

Nie powiem, lektura się przydaje i to bardzo, niemniej trzeba mieć wpierw pewne podstawy związane z realnym życiem.

Infantylizm...

przez wiejskifilozof 10 lut 2016, 21:16
Ale,ja mam coś innego na myśli.Chwalę się,że wiem jak wygląda wróbel arabski,co napisał Pilipiuk.Że znam księżyce Saturna.
Ludzie,o ile wiem.Mają rozważania przyziemne.Mało,kogo to interesuje.Bo,komu wiedza o Bizancjum ?

Infantylizm...

przez akwen 11 lut 2016, 03:39
detektywmonk napisał(a):Ale,ja mam coś innego na myśli.Chwalę się,że wiem jak wygląda wróbel arabski,co napisał Pilipiuk.Że znam księżyce Saturna.
Ludzie,o ile wiem.Mają rozważania przyziemne.Mało,kogo to interesuje.Bo,komu wiedza o Bizancjum ?

Dokładnie to samo napisałem powyżej, tylko w nieco inny sposób.

Ludzi interesują koleżanki albo koledzy, ich atrakcyjność fizyczna albo przebojowość, muzyka, filmy, imprezy, z miażdżąca większością nie porozmawia się o Bizancjum, a taki specjalista od Bizancjum jest skazany na samotność i łatkę dziwaka i jest to jak najbardziej normalne.

Infantylizm...

przez wiejskifilozof 11 lut 2016, 14:48
Specjalistą od tego nie jestem.Tyle wiem,co przeczytam.Na imprezy nie chodzę,w realu mam znajomych.W wieku od 3o do 40 kilku lat.
A jeżeli chodzi o urodę kobiet.To podobają mi się kobiety w wieku 30-40 kilku lat.

Infantylizm...

przez jestem-bogiem 20 lut 2016, 14:56
Mam tak samo, jak czytam swoje posty sprzed kilku miesięcy to aż czasami łapię się za głowę i kończę czytanie bo nie daję rady dalej z zażenowania

Infantylizm...

przez wiejskifilozof 23 lut 2016, 10:49
Ja swoje posty czytam,rzadko.No,chyba że muszę.

Sortuj wg