myslenie magiczne-jak pokonac?

Inne zaburzenia.

przez sheisnervous 06 lip 2012, 23:19
witam mam od paru ladnych lat problem z mysleniem magicznym -ocziwiscie wowczas nie mialam pojecia co mi jest i ze tak to sie nazywa. kiedys bylam niesamowita optymistka i to myslenie bylo tez takie pozytywne wiec dawalo mi mnostwo pozytywnej energii i cieszylam sie wrecz ze swojego sekretu. niestety teraz jest calkowicie na odwrot-spotkalo mnie w krotkim czasie wiele niedobrch rzeczy i to wplynwlo na moje myslenie ktore stalo sie negatywne- wlasnie czy jest mozliwe ze przez to przyciagam zlych ludzi i zle zdarzenia? bo naprawde mam takie wrazenie ze jest to tylko moja wina- nawet moj chlopak mowi zebymzmienila posob myslenia..nie wiem czy to jest mozliwe aby tak oddzialowywac na rzeczwistosc?

drugim moim probemem jest to ze jako dziecko bylam raczej oryginalna z wygladu niz klasycznie piekna;) wiecie takie wychudzone dziewzcatko;D ale gdy doroslam znajomi z osiedla czy tez ludzie ktprzy gdzies mnie kojarzyli zaczeli mnie zaczepiac na ulicy ze -jak ja sie zmienilam -jak wyladnialam, itp i wlasnie troche sie dowartosciowalam;D heheh ale..... wszystko bylo pieknie i trwalo tak z kilka lat i nagle zaczelam sobie wmawiac ze w sylwestra ktos cos negatywnie na mnie zamruczal pod nosem- nie wiem czy tak bylo ale ja sobie tak wmowilam i zaczelam sobie przypominac jak to bylo kiedy bylam tym brzydkim kaczatkiem..i co i naprawde oidac na ulicy wydaje mi sie ze ludzie mowia tylko negatywne rzeczy na moj temat, ze mnie besztaja i smieja sie ze mnie-nawet juz mi sie gtak nie uklada z praca hostessy jkak do tej pory- czy to jest mozliwe ze ja to wywolalam? czy ja te zle komentarze przyciagam??

prosze nie myslcie o mnie ze tylko jedno mi w glowie ale ja i tak jestem osoba mocno zakompleksiona i ja naprawde chce to przerwac bo naprawde popadne w jakies wieksze kompleksy i woglole nie bede wychodzic z domu.. bardzo Was prosze o rade blagam!

przez tahela 07 lip 2012, 03:23
musisz popracować na podniesieniem oceny włąsnej osoby we własnycch oczach, to ze ludzie coś mowią niepochlebnego na Twój temat bierze sie stąd w Twojej głowie ponieważ mamsz kompleksy, na mat kazdego czasem ktoś inny powie coś niemiłego, ale osoby z wysoką ocena siebie po prostu sie tym nie przejmują i zapominają, pewnie jestś tz wrazliwa i Cie to boli bardzieni niz mniej wrazliwych, psycholog by sie przydał myślę
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez ekspert_abcZdrowie 07 lip 2012, 08:56
Myślenie magiczne należy do zaburzeń treści myślenia. U dzieci w okresie myślenia przedoperacyjnego myślenie magiczne jest zupełnie czymś normalnym. Natomiast u ludzi dorosłych zwykle świadczy o zaburzeniach psychicznych, np. nerwicy natręctw albo schizofrenii. Na czym polega myślenie magiczne? Na tym, że osoba utożsamia myślenie z działaniem, np. zaczyna twierdzić, że jeśli pomyśli sobie, że ludzie mijani na ulicy się z niej śmieją, to tak się stanie. Wychodzi z założenia, że jej myśli "wywołują" rzeczywistość, wpływają na to, co się wokół niej dzieje. Więcej o zaburzeniach myślenia można przeczytać tutaj: http://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-myslenia. sheisnervous, pomyśl o wizycie u specjalisty - psychiatry bądź psychologa. Myślenie magiczne destabilizuje Twoje relacje z ludźmi i wpływa niekorzystnie na samoocenę.
Psycholog

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez carlosbueno 07 lip 2012, 09:10
Ja mam często tzw magiczne myślenie np .że wygram w totka i co później z kasą będę robił(a wcale w niego nie gram) albo myślę że odkryje na mojej działce ropę( też bzdura bo w Polsce to należy do państwa). Ogólnie to wyobrażam sobie że w jakiś cudowny sposób zdobędę kasę nie będę musiał pracować, będę podróżował i kupował różne rzeczy. Z drugiej strony śledzę wszystkie wizje, daty, przepowiednie dotyczące końca świata i mam nadzieje że któraś z nich się z iści np 21.12.2012 że ktoś,coś mnie zabiję bo sam na to odwagi nie mam.
Ciekawi mnie czy inni tez tak mają wiem że to odnośnie totka i wydawania kasy jest dosyć powszechne.
Największy Forumowy Maruda

przez LucP84 07 lip 2012, 10:49
Ja nie wierze w zadne cuda, choc ciekawia mnie nieco jakies parapsychologiczne rzeczy. Natomiast przepowiednie latwo zauwazyc ze praktycznie zadne sie nie spelniaja.

Mam natomiast slabosc do czytania horoskopow, choc wiem ze to bzdury, ale chyba potrzebuje przeczytac cos pozytywnego o przyszlosci bo zazwyczaj widze ja w czarnych barwach i nie czuje zeby mialem jakis wielki wplyw na moj los.
LucP84

przez bigfish 07 lip 2012, 10:53
Żeby wygrać trzeba grać ;) Ja jak wyślę totka to też żyję wygraną do losowania dlatego ostatnio nie wysyłam,a końca świata i tak pewnie tak szybko nie będzie, niema lekko :why:

przez carlosbueno 07 lip 2012, 11:01
LucP84 napisał(a):Ja nie wierze w zadne cuda, choc ciekawia mnie nieco jakies parapsychologiczne rzeczy. Natomiast przepowiednie latwo zauwazyc ze praktycznie zadne sie nie spelniaja.

Mam natomiast slabosc do czytania horoskopow, choc wiem ze to bzdury, ale chyba potrzebuje przeczytac cos pozytywnego o przyszlosci bo zazwyczaj widze ja w czarnych barwach i nie czuje zeby mialem jakis wielki wplyw na moj los.

Ja też w to za bardzo nie wierze z tym końcem świata to tak płonna nadzieja że skrócą się moje męki i przy okazji inni cieszący się z życia tez zginą. A horoskopów nie czytam dla mnie to totalne bzdury np czytam w nich że będę miał kłopoty w związku a jestem sam to samo to dotyczy pracy której nie mam a piszą tam np że pokłócę się z szefem.

przez LucP84 07 lip 2012, 17:01
Końca świata nie będzie. Może chociaż ta wojna i jakiś większy kryzys gospodarczy ;)
LucP84

przez Vitalia 07 lip 2012, 18:59
ekspert_abcZdrowie napisał(a):Myślenie magiczne należy do zaburzeń treści myślenia. U dzieci w okresie myślenia przedoperacyjnego myślenie magiczne jest zupełnie czymś normalnym. Natomiast u ludzi dorosłych zwykle świadczy o zaburzeniach psychicznych, np. nerwicy natręctw albo schizofrenii. Na czym polega myślenie magiczne? Na tym, że osoba utożsamia myślenie z działaniem, np. zaczyna twierdzić, że jeśli pomyśli sobie, że ludzie mijani na ulicy się z niej śmieją, to tak się stanie. Wychodzi z założenia, że jej myśli "wywołują" rzeczywistość, wpływają na to, co się wokół niej dzieje. Więcej o zaburzeniach myślenia można przeczytać tutaj: http://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-myslenia. sheisnervous, pomyśl o wizycie u specjalisty - psychiatry bądź psychologa. Myślenie magiczne destabilizuje Twoje relacje z ludźmi i wpływa niekorzystnie na samoocenę.

z tego co obserwuję myślenie magiczne bierze się także z czytania różnych poradników typu " Potęga podświadomości" czy też słynnego "Sekretu"

przez paga 07 lip 2012, 19:29
Vitalia, masz racje!! Osobiście znam kogoś, kto uwierzył w magiczne myślenie po przeczytaniu "Potęgi podświadomości." Oczywiście ta osoba dostała później mocnego bata od rzeczywistości, bo - jak wiadomo - samo myślenie nie wystarczy, żeby zmienić swoje życie na lepsze.

przez kasz 08 lip 2012, 22:48
Mam magiczne myśli aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ;)

przez ekspert_abcZdrowie 09 lip 2012, 22:57
carlosbueno napisał(a):Ja mam często tzw magiczne myślenie np .że wygram w totka i co później z kasą będę robił(a wcale w niego nie gram) albo myślę że odkryje na mojej działce ropę( też bzdura bo w Polsce to należy do państwa). Ogólnie to wyobrażam sobie że w jakiś cudowny sposób zdobędę kasę nie będę musiał pracować, będę podróżował i kupował różne rzeczy. Z drugiej strony śledzę wszystkie wizje, daty, przepowiednie dotyczące końca świata i mam nadzieje że któraś z nich się z iści np 21.12.2012 że ktoś,coś mnie zabiję bo sam na to odwagi nie mam.
Ciekawi mnie czy inni tez tak mają wiem że to odnośnie totka i wydawania kasy jest dosyć powszechne.

carlosbueno, to, o czym napisałeś, to bardziej myślenie życzeniowe niż myślenie magiczne...
Psycholog

przez carlosbueno 09 lip 2012, 23:01
A czym to się różni Pani Ekspert i to i to jest totalnie nierealne i odciąga od rzeczywistych problemów. Jestem raczej racjonalista także w magię, religię i jakię s fluidy duchowe nie wierze ale moje myślenie jest b nierealne.

przez Korba 10 lip 2012, 02:43
ja jednak wierzę, że nasze myśli trochę kształtują naszą rzeczywistość. przecież często powtarza się, że aby ktoś nas pokochał, musimy pokochać samych siebie...
i tak na przykład, kobieta czująca się dobrze we własnym ciele, swobodna i pewna siebie przyciąga pozytywne zainteresowanie. a ktoś zaplątany w swych kompleksach i skupiający się na niedoskonałościach już nie przyciągnie tak wiele tej uwagi. wiem to z autopsji... takie tam moje spostrzeżenia....

ja nie mam myślenia magicznego, raczej paranoiczne, tu przy okazji pytanie do Pani Psycholog - jak nazwać obsesyjne przekonanie, że wszyscy są przeciwko mnie do tego stopnia, że knują spiski przeciw mnie, co wywołuje we mnie paniczny strach? a właściwie mniejsza o nazwę, ale skąd to się wzięło i jak się tego pozbyć? to bardzo psuje moje relacje z ludźmi....
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Sortuj wg