Boję się ludzi

Inne zaburzenia.

Boję się ludzi

przez klarunia 15 cze 2012, 18:08
Witam :)

Chodzi o to, że boję się ludzi. Ale nie wszystkich. Nie boję się tych trochę nieśmiałych, trochę może sztywnych, takich, którzy wiem, że mnie raczej nie skrytykują. Przy takich ludziach jestem bardzo otwarta i roześmiana. Potrafię z nimi rozmawiać swobodnie. I często z takimi ludźmi przebywam i wiążę się. Tylkoże jest to problem, bo nie przepadam za nimi. Wiążę się raczej z braku innego wyboru, co jest okropne.

Boję się ludzi, którzy są tacy bardziej luźni, którzy mają własne zdanie i powiedzą, jeśli coś im się nie spodoba. Którzy mają jakieś jasno okreslone poglądy i upodobania. Którzy mają wyraźną osobowość. Na ogół wcale nie umiem się z nimi wiązać. A chciałabym :( Bo bardziej ich cenię, bo bardziej lubię przebywać w ich towarzystwie i myślę, że bardziej do nich pasuję.

Tylko... skąd się bierze ten strach? I jak to zmienić?

Boję się ludzi

przez Candy14 15 cze 2012, 18:12
Nie boisz sie ludzi tylko masz niska samoocene. Boisz sie krytyki.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Boję się ludzi

przez carlosbueno 15 cze 2012, 18:19
klaruniamam podobnie boję się większości tzw normalnych ludzi że mogą mnie skrytykować, że jestem od nich gorszy itd. Im osoba ma większy autorytet, osiągnięcia życiowe tym bardziej się boję szczególnie jeśli mnie zna bo takich totalnie obcych tez się nie boję bo oni nic o mnie nie wiedzą. Oczywiście wszystko to ma związek z samooceną niską.
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Boję się ludzi

przez klarunia 15 cze 2012, 18:24
No, obcych ludzi też się nie boję. Tzn takich, których spotkam na ulicy, bo np. zagadają do mnie i wiem, że już potem ich nigdy nie spotkam. Wtedy jestem swobodna. Ale kiedy wiem, że będę tego kogoś widziała długo i on będzie sobie mógł wyrobić o mnie opinię, poznac mnie jako człowieka, :hide: to to mnie paraliżuje.

Boję się ludzi

przez carlosbueno 15 cze 2012, 18:31
no to masz bardzo niska samooceną i lęk przed krytyką podobnie jak ja. Chociaż ja potrafię by czasem wyluzowany i wyrażać swoje poglądy jak jestem w odpowiednim towarzystwie czyli poza rodziną, znajomymi ze szkoły i osobami dominującymi z wysokim ego. Ja im dłużej znam ludzi to tym większą odpowiedzialnośc przed nimi czuję że powinienem robić lub nie robić to co oczekują co mnie męczy psychicznie.

Boję się ludzi

przez klarunia 15 cze 2012, 18:36
wiesz, mnie też... Boję się tylko tego, że uznają mnie za nudną, nieciekawą, nieatrakcyjną jako człowieka i jako kobietę. I tak się płaszczę przed nimi i jestem nienaturalna i odpycham ich od siebie mimowolnie :( Innych rzeczy się nie boję. Nie boję się, że ktoś mnie uzna za głupią, czy, że zobaczy, że czegoś nie umiem. Tylko tamto :(

Boję się ludzi

przez rafka 15 cze 2012, 18:42
Osobiście nie przepadam za takimi osobami który grają ''lepszych''. Nie budzą jakoś mojego zaufania.
Kurde nadymają się jak p...no właśnie.
Nie rozumiem co ty możesz widzieć w takich ludziach.
Nie szukaj u nich akceptacji bo ciągle będziesz musiała grać. Oni w ten sposób podkreślają swoją siłę.
rafka

Boję się ludzi

przez klarunia 15 cze 2012, 18:47
Nie mówię o ludziach zarozumiałych, ani władczych, tylko pewnych siebie w pozytywnym sensie :) Mówię o tych otwartych... :) O tych autentycznych :) O takich ludziach marzę.

Boję się ludzi

przez carlosbueno 15 cze 2012, 18:47
w młodości wieku 15-20 lat miałem podobnie jak ty z tym uznaniem mnie za nudnego, nieciekawego teraz mam z czym innym problemy że uznają mnie za życiowego nieudacznika, człowieka niedojrzałego w każdym względzie.
Ja boje się że uznają mnie za głupiego czy czegoś nie umiem najbardziej w pracy to miałem przez to najlepiej w ogóle bym nie pracował żeby tego nie odczuwać.

Boję się ludzi

przez rafka 15 cze 2012, 18:49
o.k. czaje.
Boisz się być sobą. Za bardzo wszystko do siebie odnosisz.
rafka

Boję się ludzi

przez halenore 15 cze 2012, 18:53
carlosbueno, poznałam Cię i muszę napisać, że pitolisz od rzeczy. Jesteś inteligentnym, zabawnym facetem.
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

Boję się ludzi

przez klarunia 15 cze 2012, 18:53
A co zmienić, żeby nie bać się być sobą? Żeby znosić krytykę i to takie "lekkie poniżanie", które ludzie często w codziennej rozmowie nawet nieświadomie stosują?

Boję się ludzi

przez halenore 15 cze 2012, 18:58
klarunia, pogodzić się z myślą, że nie da rady wszystkim dogodzić. Zawsze znajdzie się ktoś, kto pokręci nosem. Dlatego nie można szukać swojej wartości TYLKO w oczach innych ludzi.
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

Boję się ludzi

przez klarunia 15 cze 2012, 19:04
Hmm. To co napisałaś mi tak jakoś uświadomiło moje myślenie. Ja myślę, jakośtak podświadomie, że jak jedna osoba w jakiejś grupie okaże mi brak sympatii, to że od razu cała grupa myśli tak samo. A tak przecież nie musi być... Czemu ja tak myślałam? :) Nie wiem... Możliwe, że mi to pomoże. Dziękuję :)

Sortuj wg