Czy warto się masturbować ? (jako rozładowanie napięcia)

Inne zaburzenia.

przez brzoza 09 cze 2012, 10:04
Myślę, że pytanie sformułowane w tytule nie jest najwłaściwsze – czy warto. Myślę, że zwłaszcza w przypadku mężczyzn uwalnianie w ten sposób napięcia jest niejako koniecznością, wynikającą z fizjologii. Mogę sobie (chyba?) w jakiś sposób wyobrazić ból jąder – chyba podobne uczucie jest, gdy matka karmi piersią i nie przystawi dziecka na czas – piersi robią się nabrzmiałe (mam nadzieję, ze nikogo nie zniesmaczam) i po prostu boli…
Z tego, co zauważyłam, dzisiaj coraz łatwiej jest o przypadkowy, szybki seks np. w dyskotekowej toalecie. Może to jest kwestia wyboru? Może ktoś nie chce szybko i byle jak? A o stałego partnera nie jest łatwo – o tę przysłowiową „drugą połówkę pomarańczy” – trzeba nieraz długo, cierpliwie czekać, szukać… Niektórzy nigdy nie znajdują.
Dlatego uważam, że nie ma nic złego w samozaspokajaniu się. Lepsze to, niż owo napięcie miałoby się komuś „rzucić’ na psychikę albo (pewnie i takie jest podłoże) – miałby dojść na przykład do gwałtu (oczywiście piszę tu o skrajnych przypadkach). Z pewnością problem z masturbacją mają osoby religijne – traktują to jako grzech. Ale chyba nie ma nikogo, kto by tego – będąc samotnym – nie praktykował. Wg mnie to naturalne jest, aczkolwiek – wiadomo, że bliskości partnera nigdy nie zastąpi.
Przepraszam, że się tak produkuję – czekam na ważną dla mnie wiadomość – i w ten sposób, pisząc, rozładowuję swoje napięcie
;)

przez Divinity 09 cze 2012, 10:07
Jaki grzech?
Ludzie jest XXI wiek, nie mówcie mi że dalej wierzycie w gościa biegającego po wodzie w sandałach...

przez brzoza 09 cze 2012, 10:15
Z tego, co wiem - wg KK owo zjawisko, podobnie jak stosowanie prezerwatyw jest grzechem. Wywołującym pewnie niemałe poczucie winy. Ale nie mnie oceniać, w co kto wierzy czy nie wierzy. To jest prywatna sprawa każdego i nie zamierzam z tego szydzić, ani uderzać w czyjeś religijne uczucia. Ja tylko napisałam, że Ci, którzy wierzą - mają/bądź mogą mieć problemy z w/w naturalnym zjawiskiem i pewnie - chcąc żyć w zgodzie z naukami - je mają.
Jest jeszcze takie pojęcie jak sublimacja - może niektórzy radzą sobie w ten sposób.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez New-Tenuis 09 cze 2012, 11:45
Ja słyszałam, że jeśli ma się potrzebę seksu i się to robi z braku partnera, to nie ma w tym nic złego.
Jeśli nagminnie się to robi (taki trochę małpi odruch), aby rozładować nerwy, może uzależnić i prowadzić np. do otarć narządów płciowych.
"I knew a man who lived in fear
It was huge, it was angry,
It was drawing near.
Behind his house a secret place
Was the shadow of the demon
He could never face."

przez Siding Spring 09 cze 2012, 15:28
Moge CI zagzax polecic fajna strone. Jak wejdziesz na nia to nie bedziesz mial dylematu. Bedziesz po prostu walil jak dziki:)

przez Marsal2 09 cze 2012, 20:51
brzoza napisał(a):chyba podobne uczucie jest, gdy matka karmi piersią i nie przystawi dziecka na czas – piersi robią się nabrzmiałe (mam nadzieję, ze nikogo nie zniesmaczam)

No co Ty. :mrgreen: Wiesz jak mi ślinka pociekła. :P A poważnie, to na tym forum wypisywało się już znaczeni pikantniejsze i bardziej obrzydliwe rzeczy. ;)

A poza tym, zgadzam się z tym co napisałaś.

New-Tenuis, całkiem dobrze to napisałaś. :) Żeby doprowadzić do otarć (przynajmniej u faceta) to trzeba by sie chyba nieźle wysilić. :P Mnie by pewnie łapa szybciej odmówiła posłuszeństwa. :P
Marsal2

przez New-Tenuis 09 cze 2012, 22:51
Marsal2, chodziło mi o to, że uzależnienie od tego typu czynności nie służy zdrowiu zarówno psychicznemu jak i fizycznemu.
"I knew a man who lived in fear
It was huge, it was angry,
It was drawing near.
Behind his house a secret place
Was the shadow of the demon
He could never face."

przez Marsal2 09 cze 2012, 22:54
New-Tenuis, wiem o co Ci chodziło i zgadzam się z tym. :smile: Jednak sam przykład z otarciami wydał mi się śmieszny. ;) Jednak jak napisałem, mogę go odnieść tylko do przypadku faceta. Jak to u kobiety wygląda nie wiem, ale tam chyba możliwości otarć są większe.
Marsal2

przez Sikorka77 09 cze 2012, 23:06
Nie znam faceta,który by nigdy nie "pogłaskał się po brzuszku". Ja nie widze w tym nic złego jeśli mieści się to w zakresie od czasu do czasu i gdy nie ma sie stalego partnera. Jeśli ktoś musi to robić codziennie... cóż ma problem i chyba dość gładkie dłonie :P ale nadmiar może prowadzić do stanow zapalnych czy infekcji drog moczowych .

Zamieniła bym się z kimś nawet kto ma potrzebę seksu bo mam libido równe 0 "heh" ...ale z tego co pamiętam to seks/masturbacja rozładowuje z całą pewnością napięcie.

przez Marsal2 09 cze 2012, 23:11
Sikorka77, do stanów zapalnych i infekcji może dojść TYLKO jeżeli powstrzymuje się wytrysk (np. zaciskając mocno dłoń). W każdym innym przypadku,nie ma żadnych problemów. Oczywiście poza bałaganem. :P Znowu odnoszę się tylko do przypadku faceta, ale u kobiety chyba przy masturbacji nie ma specjalnych obaw jak chodzi o infekcje czy zapalenie dróg moczowych. ;)
Marsal2

przez Sikorka77 09 cze 2012, 23:32
Czytałam na ten temat kiedys artykul i idzie sie zatrzeć, no dochodza jeszcze sprawy higieny intymnej co dotyczy zarowno kobiet i mezczyzn, z których wynikaja stany zapalne oraz wszelakie infekcje. No chyba, że czytałeś lepszy artykuł i heh siedzisz głębiej w masturbacji :P
Myślę w jaki sposób kobieta by mogła nabałaganić... :P

moge jeszcze dodac, bez dobrego smarowania nie ma jazdy... :p

przez rafka 09 cze 2012, 23:37
...możesz do niego gadać , ale nie baw się nim...
rafka

przez Adam Smith 09 cze 2012, 23:42
moge jeszcze dodac, bez dobrego smarowania nie ma jazdy... :p

Bez przesady , jak się facet znajdzie na pustyni , to i tak pojedzie , bez poślizgu ale ... :P
Adam Smith

przez Angelo24 09 cze 2012, 23:44
Czasem warto ; ) Szczególnie jak ktoś był w związku 2 lata bez sexu. Boże nigdy więcej!
"Jestem tym kim jestem, sobą... : ) "

Sortuj wg